• <
Baltexpo2023_duży

Rodziny polskich marynarzy pozywają właścicieli El Faro

03.11.2015 12:02 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Rodziny polskich marynarzy pozywają właścicieli El Faro

Partnerzy portalu

Rodziny polskich marynarzy pozywają właścicieli El Faro - GospodarkaMorska.pl

Rodziny polskich marynarzy złożyły pozew przeciwko Tote, właścicielowi statku ro-ro El Faro – wynika z informacji zamieszczonych w ogólnopolskich mediach.

Przypomnijmy, że kontenerowiec El Faro z pięcioma Polakami i 28 Amerykanami na pokładzie zatonął miesiąc temu. Statek wypłynął z portu na Florydzie, mimo ostrzeżeń meteorologów. Rodziny pięciu Polaków zarzucają Tote zaniedbanie obowiązków.

- Przedsiębiorstwo jest odpowiedzialne za to, że 40-letni statek, który w przeszłości miał wiele awarii, wpłynął w potężny huragan – tak mówił adwokat polskich rodzin.

Nie znamy jeszcze dokładnej treści oskarżenia, wiadomo jednak, że rodziny chcą kary finansowej dla armatora. Ma ona sięgać nawet miliona dolarów.

W ten weekend siły amerykańskiej marynarki odnalazły wrak statku. Jednostka spoczywa na głękości 4,5 tys. metrów w pozycji pionowej. Badanie sonarem wykryło, że wrak ma długość 240 metrów.

Dziękujemy za wysłane grafiki.