• <
SAR_2022

Polski elektryk za burtą wycieczkowca Jewel of the Seas

ew/CruiseMapper

03.05.2020 18:56 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Polski elektryk za burtą wycieczkowca Jewel of the Seas

Partnerzy portalu

Polski elektryk za burtą wycieczkowca Jewel of the Seas - GospodarkaMorska.pl

Tragiczne zdarzenie na wodach terytorialnych Grecji. 26-letni członek załogi wycieczkowca Jewel of the Seas wyskoczył za burtę. O zdarzeniu zostały poinformowane lokalne władze.

1 maja, kapitan Lis Lauritzen ogłosiła za pośrednictwem systemu public address, że członek załogi zaginął za burtą. Jak okazało się podczas późniejszego przeglądu pokładowych kamer CCTV - mężczyzna wyskoczył celowo.

Do tragedii doszło, gdy wycieczkowiec znajdował się na wodach terytorialnych Grecji i dryfował na morzu (w Zatoce Sarońskiej, na Morzu Egejskim) między wyspą Poros i półwyspem Attyka (Grecja kontynentalna, na południe od Aten).

26-letni Polak pracował na pokładzie jako elektryk. Zaginął późnym wieczorem 30 kwietnia. Został wtedy zarządzony ćwiczebny alarm "Charlie" dla całej załogi (kod Charlie na statkach wycieczkowych oznacza „zagrożenie bezpieczeństwa”), jednak mimo dokładnej akcji poszukiwawczej - mężczyzny nie udało się odnaleźć. Podczas przeglądu nagrań z pokładowych kamer CCTV okazało się, że Polak celowo wyskoczył za burtę.

Grecka straż przybrzeżna przeprowadziła akcję poszukiwawczo-ratowniczą, ale mężczyzny nie odnaleziono. W chwili tragicznego zdarzenia, najbliższy ląd znajdował się w odległości ok. 10-12 Mm. Temperatura wody w okolicy wynosi ok. 17 °C.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.