• <
BOTA_2023

Pierwsze testy drona wypuszczonego z łodzi podwodnej

24.07.2015 08:20 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Pierwsze testy drona wypuszczonego z łodzi podwodnej

Partnerzy portalu

Pierwsze testy drona wypuszczonego z łodzi podwodnej - GospodarkaMorska.pl

Amerykanie przetestowali bezzałogowy pojazd podwodny. Próby miały miejsce na okręcie podwodnym USS North Dakota typu Virginia na Morzu Sródziemnym. To pierwsze w historii testy operacyjne drona wypuszczonego z okrętu podwodnego i wpuszczonego z powrotem na jednostkę.

Z informacji, które opublikowała amerykańska marynakra wynika, że dron Remus 600 pracował samodzielnie oraz był sterowany przez operatora z okrętu. Testy wypadły pozytywnie. Specjaliści podkreślają, że zaletą testowanego drona jest fakt, że można zmieniać jego moduły i wyposażenie. Pojazd składa się z kilku sekcji kadłubowych, które można szybko i sparwnie rozdzielić i zrekonfigurować.

REMUS 600 został zaprojektowany do pracy na głębokości 600 metrów, co pozwala na znacznie zwiększony zakres operacyjny. Posiada wszechstronny system, który może być również skonfigurowany do pracy na głębokości 1500 m. Dron zapewnia wyjątkową wytrzymałość, możę pracować przez 24 godziny bez przerwy.

Remus 600 w liczbach

średnica - 32,4 cm
waga- 240 kg
max głębokość - 600 m

Dziękujemy za wysłane grafiki.