• <
gryfia_70lat

Drobne kłopoty masowca Lubie przy wyjściu z portu w Szczecinie

31.07.2015 13:30 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Drobne kłopoty masowca Lubie przy wyjściu z portu w Szczecinie

Partnerzy portalu

Drobne kłopoty masowca Lubie przy wyjściu z portu w Szczecinie - GospodarkaMorska.pl

W czwartek (30.07) doszło do lekkiej usterki na masowcu Lubie należącym do Polskiej Żeglugi Morskiej. Z nieznanych dotąd powodów doszło do awaryjnego wyłączenia silnika głównego.

Statek był prowadzony przez holownik Fairplay V do Nabrzeża Bułgarskiego. O godz. 9.26 niespodziewanie wszedł na mieliznę. Na szczęście awaria okazała się niegroźna i już o 9.38 wyciągnięto Lubie z płytkiej wody za pomocą holownika Heros.

W wyniku awarii doszło do przesunięcia harmonogramu rejsu statku, który dopiero w piątek o godz. 13 opuścił szczeciński port. Masowiec Lubie kontynuuje teraz swoją podróż do Ijmuiden w Holandii.

Do dużo groźniejszego wypadku doszło w kwietniu na masowcu Juno, również należącym do PŻM.  Statek utknął na mieliźnie i zaczął nabierać wody do jednego ze zbiorników balastowych. Do zdarzenia doszło 20 kwietnia na Rzece Świętego Wawrzyńca. Załoga wyszła z wypadku bez szwanku.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.