• <
escort_980x120_gif_2020

MSC rozpoczęło nabór wniosków w ramach funduszu Ocean Stewardship Fund 2021

ew

16.10.2020 11:07 Źródło: MSC
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo MSC rozpoczęło nabór wniosków w ramach funduszu Ocean Stewardship Fund 2021

Partnerzy portalu

MSC rozpoczęło nabór wniosków w ramach funduszu Ocean Stewardship Fund 2021 - GospodarkaMorska.pl

Organizacja pozarządowa MSC (Marine Stewardship Council) zaprasza rybołówstwa, naukowców, doktorantów oraz organizacje pozarządowe do składania wniosków o finansowanie w ramach funduszu Ocean Stewardship Fund (OSF).  Fundusz powstał, by wspierać i przyspieszyć rozwój zrównoważonego rybołówstwa. Granty w wysokości od 5 tys. do 50 tys. GBP przyznawane są w pięciu różnych kategoriach.

MSC ogłosiło także dwa priorytety w ramach kategorii funduszu Science&Research Fund na rok 2021. Są to strategie połowowe zapewniające skuteczne zarządzanie stadem oraz badania skoncentrowane na udoskonaleniu rybołówstw stosujących przynęty. Osiąganie postępów w obu obszarach pomoże przyspieszyć wdrożenie zrównoważonych praktyk połowowych.

Priorytetem w ramach kategorii funduszu Innovation Fund jest temat obserwatorów w rybołówstwach. Wiele rybołówstw polega na pracy i obecności obserwatorów, którzy gromadzą dane niezbędne do zrównoważonego zarządzania rybołówstwem. Do tej pory organizacja MSC przekazała 100 tys. GBP na badania nad poprawą ich bezpieczeństwa na morzu.  

O granty na wsparcie działalności mogą także ubiegać się rybołówstwa małoskalowe i rybołówstwa w krajach rozwijających się, a także rybołówstwa, które już podjęły długoterminowe zobowiązania na rzecz zrównoważonego rozwoju i uczestniczą w programie MSC.  

– Obserwujemy niesamowity postęp w rozwoju zrównoważonego rybołówstwa, jednak jest jeszcze wiele do zrobienia, aby zapewnić, że nasze oceany pozostaną produktywne i odporne na presje oraz wymagania, które na nie nakładamy. Zegar tyka, a my nie przybliżamy się do osiągnięcia 14 Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ, którym jest ochrona oceanów, mórz i zasobów morskich do 2030 roku – mówi Rupert Howes, Dyrektor Generalny MSC.

–  Fundusz Ocean Stewardship Fund powstał, aby przyspieszyć rozwój zrównoważonego rybołówstwa. Organizacja dofinansowuje i wspiera badania oraz projekty, które uwzględniają wyzwania stojące przed światowym przemysłem rybnym. Zdajemy sobie sprawę, że działania, które wszyscy podejmujemy mają znaczenie i mogą pomóc chronić nasze morza i oceany dla przyszłych pokoleń – dodaje Howes.

MSC przewiduje, że w tegorocznej edycji funduszu Ocean Stewardship Fund pula dostępnych środków wyniesie 1 mln GBP. Fundusz działa już drugi rok i wspierany jest z opłat licencyjnych pochodzących ze sprzedaży certyfikowanych produktów MSC oznaczonych niebieską rybką.

W zeszłym roku w ramach funduszu Ocean Stewardship Fund finansowanie w wysokości 650 tys. GBP otrzymało 15 grup badawczych oraz rybołówstw z całego świata, w tym projekty dotyczące problemu zagubionych narzędzi połowowych (sieci widmo) oraz badania nad zmniejszeniem wpływu rybołówstw na gatunki zagrożone bądź podlegające ochronie. 

Informacje na temat finansowania na 2021 r. oraz terminy składania wniosków dostępne są na stronie: https://www.msc.org/for-business/fisheries/funding

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.