• <

Morawiecki: unijne embargo na ropę z Rosji w najbliższych dniach lub tygodniach

gm

24.05.2022 22:04 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Morawiecki: unijne embargo na ropę z Rosji w najbliższych dniach lub tygodniach

Partnerzy portalu

Morawiecki: unijne embargo na ropę z Rosji w najbliższych dniach lub tygodniach - GospodarkaMorska.pl
Fot. Kancelaria Premiera

Premier Mateusz Morawiecki powiedział we wtorek w rozmowie ze stacją BBC, iż spodziewa się uzgodnienia przez Unię Europejską w ciągu najbliższych dni lub tygodni embarga na zakup rosyjskiej ropy, z pewnymi wyjątkami dla Czech, Słowacji, Węgier i Austrii.

W przeprowadzonej podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos rozmowie szef polskiego rządu wezwał również do zamknięcia jeszcze w tym roku pierwszej nitki gazociągu Nord Stream, biegnącego z Rosji do Niemiec.

Morawiecki powiedział, że "Rosja znajduje się pod rzeczywistą presją" z powodu wprowadzonych sankcji, ale ich skutki będą odczuwalne w perspektywie średnio- i długoterminowej. Jak mówił, prezydent Rosji Władimir Putin liczył na to, że rosnące ceny energii i żywności zmniejszą poparcie Zachodu dla Ukrainy, zatem politycy muszą wyjaśnić opinii publicznej jakie są konsekwencje wojny i złagodzić jej wpływ na ceny.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.