• <
smartre_2023

Kubów: obawy o sytuację gospodarczą - lekko skorygowane na plus

ew

20.10.2020 10:45 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Kubów: obawy o sytuację gospodarczą - lekko skorygowane na plus

Partnerzy portalu

Kubów: obawy o sytuację gospodarczą - lekko skorygowane na plus - GospodarkaMorska.pl
fot. GospodarkaMorska.pl

Prognozy sytuacji gospodarczej w Polsce - po analizach za drugi kwartał - wskazują, że obawy, które były wcześniej, są lekko skorygowane na plus - powiedział we wtorek szef gabinetu politycznego premiera Krzysztof Kubów.

Krzysztof Kubów pytany we wtorek na antenie Polskiego Radia 24, czy ograniczenia wprowadzone przez rząd w związku z koronawirusem nie przyczynią się do spowolnienia polskiej gospodarki, odpowiedział: "Prognozy sytuacji gospodarczej wskazują, przynajmniej po analizach za drugi kwartał, że te obawy, które jeszcze były w kwietniu, maju, czerwcu, są lekko skorygowane na plus" - powiedział Kubów.

"Oczywiście mamy pełną świadomość tego, że koronawirus ma ogromne oddziaływanie również na polską gospodarkę, co przecież było widać w ostatnich miesiącach" - dodał.

Zgodnie ze znowelizowanym budżetem 2020 r. spadek PKB w całym br. wyniesie 4,6 proc. Pod koniec września premier Mateusz Morawiecki informował, że spadek PKB w tym roku może być płytszy niż 3,5 proc.

Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.