• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Korea Północna wystrzeliła dwa pociski balistyczne średniego zasięgu

gm

18.12.2022 09:40 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Korea Północna wystrzeliła dwa pociski balistyczne średniego zasięgu

Partnerzy portalu

Korea Północna wystrzeliła dwa pociski balistyczne średniego zasięgu - GospodarkaMorska.pl

Armia Korei Płd. poinformowała, że jej sąsiad z północy wystrzelił w niedzielę dwa pociski balistyczne w kierunku morza u wschodniego wybrzeża Półwyspu Koreańskiego. To rakiety średniego zasięgu, które przeleciały około 500 km 

Wiceminister obrony Japonii Toshiro Ino powiedział, że wystrzelone przez Koreę Północną pociski balistyczne wylądowały poza wyłączną strefą ekonomiczną Japonii (WSE). Pociski poleciały na wysokość 550 km i pokonały zasięg 250 km. Nie było doniesień o uszkodzeniach spowodowanych przez pociski.

Wystrzelenie rakiety przez Północ następuje zaledwie kilka dni po tym, jak kraj ten przetestował wysokoprężny silnik na paliwo stałe, który według ekspertów umożliwia szybsze i bardziej mobilne wystrzeliwanie pocisków balistycznych.

Test, nadzorowany przez przywódcę Kim Dzong Una, został przeprowadzony w czwartek na poligonie Sohae Satellite Launching Ground w Korei Północnej, która została wykorzystana do testowania technologii rakietowych, w tym silników rakietowych i kosmicznych pojazdów nośnych, poinformowała w piątek oficjalna agencja informacyjna KCNA.

Korea Północna przeprowadziła w tym roku bezprecedensową liczbę testów rakietowych (36), w tym międzykontynentalnego pocisku balistycznego (ICBM), który może dotrzeć do kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych, pomimo międzynarodowych zakazów i sankcji.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.