• <
mewo_2022

Konferencja Offshore Wind Logistics & Supplies po raz dwunasty [WIDEO]

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Konferencja Offshore Wind Logistics & Supplies po raz dwunasty [WIDEO]
Konferencja Offshore Wind Logistics & Supplies po raz dwunasty [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl

Justyna Jarosz

03.10.2023

Wciąż nie cichą echa po międzynarodowej Konferencji Offshore Wind Logistics & Supplies. Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej już po raz 12. udowodniło, że to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu eventów związanych z rozwojem gospodarczym sektora MEW w naszym regionie.

Pokaż cały artykuł
Fot. GospodarkaMorska.pl

Wciąż nie cichą echa po międzynarodowej Konferencji Offshore Wind Logistics & Supplies. Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej już po raz 12. udowodniło, że to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu eventów związanych z rozwojem gospodarczym sektora MEW w naszym regionie. 

20 i 21 września w hotelu Courtyard by Marriott Waterfront Gdynia zgromadzili się eksperci, przedstawiciele i entuzjaści sektora offshore w Polsce. Konferencja organizowana przez PTMEW stanowi coroczny wgląd w stan rozwoju łańcucha dostaw dla morskiej energetyki wiatrowej, a także jest doskonałym miejscem spotkań kilkuset najlepszych specjalistów tej branży, reprezentujących światowej klasy dostawców usług i komponentów. Omawiane są wszystkie bieżące wydarzenia rynkowe, a na ich tle toczą się fachowe debaty nt. gotowości przemysłu offshore wind do obsługi nadchodzącej koniunktury w regionie południowego Bałtyku. 

Podczas tegorocznej edycji, która zgromadziła ok. 400 gości, obok paneli tematycznych dotyczących kwestii najnowszych osiągnięć technicznych w dziedzinie dostaw komponentów i usług dla morskich farm wiatrowych, szczególną uwagę przywiązano do aspektów prawno-technicznych związanych z procesem kontraktowania zamówień w tej branży.

W programie tegorocznej konferencji znalazły się również aktualne tematy związane z budową fabryki morskich turbin wiatrowych i wież wiatrowych w Polsce, przygotowaniami polskich portów oraz usługodawców do obsługi procesu budowy i serwisu morskich farm wiatrowych. Uczestnicy konferencji mieli okazję zapoznać się z dogłębnymi analizami i ekspertyzami dotyczącymi potencjału polskiego przemysłu w zakresie projektowania infrastruktury morskiej energetyki wiatrowej. Omówiony został także stan przygotowania polskiego łańcucha dostaw do oferowania rynkowi nowych produktów w formule generalnego wykonawstwa.

Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia jednostki pływającej służącej do transferu załóg techników turbin wiatrowych. Partner strategiczny konferencji, FRS Windcat Polska Sp. z o.o., udostępnił zwiedzającym HydroCat 55 – pierwszą na świecie jednostkę CTV zbudowaną w technologii H2-ready. Hydrocat to imponujący, zaawansowany statek, który łączy w sobie rozwiązania wodorowe z uznanym projektem Windcat MK3.5. Statek ten może działać zarówno na nowoczesnych silnikach wysokoprężnych, jak i dwóch dwupaliwowych silnikach o łącznej mocy 1498 kW. Podczas eksploatacji wykorzystuje wodór i MGO, co pozwala na znaczną redukcję tradycyjnego zużycia paliwa i związanego z nim zanieczyszczenia o ponad 50%.

Partnerami Strategicznymi Konferencji byli:

  • Tele-Fonika Kable S.A. / JDR
  • FRS WindCat Polska Sp. z o.o.

Partnerami Głównymi byli: Seaway7, Ramboll, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Orsted, PGE Baltica Sp. z o.o., Forte IX, oraz DEME Group.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.