• <
mewo_2022

Rojam zmienia adres. Nowa siedziba, nowe możliwości

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Rojam zmienia adres. Nowa siedziba, nowe możliwości

Partnerzy portalu

Fot. Rojam

Zmiana, która niesie za sobą obietnicę rozwoju i innowacji: po ośmiu latach na Siennickiej, Rojam przeniósł swoją działalność do nowoczesnej siedziby na Kokoszkach. Ten strategiczny ruch jest wyrazem ambicji firmy, by nieustannie poprawiać jakość i efektywność usług, jednocześnie dbając o najwyższe standardy komfortu i bezpieczeństwa.

Ekipa Rojam od ponad 15 lat zapewnia swoim klientom profesjonalne usługi z zakresu bezpiecznej pracy na wysokości. Doświadczona kadra jest gotowa podejść do każdego zadania, niezależnie od stopnia jego trudności, co czyni firmę liderem na rynku usług wysokościowych. Ich portfolio projektów obejmuje prace przy obiektach infrastrukturalnych, energetycznych, a także unikatowe realizacje na zabytkowych budowlach. Działalność Rojam z biegiem lat ewoluowała, adaptując się do zmieniających się potrzeb rynku i nowych wyzwań bezpieczeństwa pracy na wysokości.

W ostatnich latach coraz większy nacisk położony został na rozwijanie i doskonalenie programów szkoleniowych, co obecnie stanowi dominujący segment ich oferty. Rojam, rozumiejąc znaczenie kwalifikacji i przygotowania w pracy na wysokości, stawia na edukację i praktyczne szkolenia. Firma nie tylko realizuje projekty wymagające wysokiej specjalizacji technicznej, ale także przekazuje swoje doświadczenie kolejnym pokoleniom specjalistów poprzez szereg akredytowanych kursów. Te obejmują zarówno podstawowe techniki dostępu linowego, jak i zaawansowane metody pracy w specyficznych warunkach, w tym na turbinach wiatrowych i w przestrzeniach zamkniętych.

Przeprowadzka Rojam na Kokoszki (ul. Geodetów 11) to więcej niż zmiana adresu – to strategiczny krok w ewolucji firmy, który otwiera kolejne możliwości i ścieżki rozwoju. Nowa lokalizacja to nie tylko 600 m2 przestrzeni lepiej odpowiadającej na bieżące potrzeby, ale również inwestycja w przyszłość, pozwalająca na rozszerzenie i ulepszenie oferty szkoleniowej.
– Nowa siedziba znacząco poprawiła komfort pracy naszego zespołu oraz warunki, jakie możemy oferować uczestnikom szkoleń. Dzięki temu nasze możliwości wzrosły, szczególnie w obszarze kursów z przestrzeni zamkniętych oraz szkoleń z użytkowania urządzenia ewakuacyjnego Skylotec Milan, co jest odpowiedzią na specyficzne wymagania branży i naszych klientów – wyjaśnia Krzysztof Major, prezes zarządu Rojam.

To świadome podejście do planowania przestrzeni i dostosowanie jej do najnowszych trendów oraz potrzeb rynku przemysłowego stanowi o sile i przewadze konkurencyjnej Rojam. Nowy ośrodek, zmodernizowany i przystosowany do najwyższych standardów, pozwala na realizację kompleksowych programów szkoleniowych. Kursy z przestrzeni zamkniętych oraz obsługi urządzenia ewakuacyjnego Milan, cieszące się rosnącym zainteresowaniem, są teraz przeprowadzane w warunkach idealnie odwzorowujących rzeczywiste środowisko pracy, co znacząco podnosi ich wartość i efektywność.

W ubiegłym roku firma przeszkoliła 1360 osób, w tym profesjonalistów z branży energetyki wiatrowej, dostępu linowego oraz prac na wysokości. W 2023 r. wydano również 418 certyfikatów GWO. To konkretne liczby, które mówią same za siebie – zapotrzebowanie na wyspecjalizowane kursy bezpieczeństwa pracy na wysokości jest ogromne, a Rojam nie tylko nadąża za tym trendem, ale i wyznacza jego kierunki.

Feedback od kursantów, którzy mieli okazję uczestniczyć w szkoleniach już w nowej lokalizacji, stanowi najlepsze świadectwo zaangażowania Rojam w dostarczanie usług najwyższej jakości. Wiele z tych opinii podkreśla nie tylko profesjonalizm i wiedzę instruktorów, ale również nowoczesne wyposażenie i znakomite warunki szkoleniowe. Uczestnicy często zwracają uwagę na praktyczny aspekt kursów, co dzięki realistycznym scenariuszom oraz wykorzystaniu jakościowego sprzętu, znacznie przyczynia się do lepszego zrozumienia i zapamiętania materiału.

Rozwój i doskonalenie umiejętności techników dostępu linowego stanowi fundament dla bezpieczeństwa i efektywności pracy na wysokości. W tym kontekście, Rojam aktywnie współpracuje z Organizacją Techników Dostępu Linowego (OTDL), czego celem jest nie tylko podnoszenie kwalifikacji zawodowych, ale także wpływanie na kształtowanie standardów branżowych. Działania te mają kluczowe znaczenie dla całego sektora, zapewniając jednolite procedury i wysokie standardy bezpieczeństwa pracy.
– Nasze zaangażowanie w OTDL i współpraca z tą organizacją to świadomy wybór, mający na celu nie tylko rozwój naszej firmy, ale także całej branży technik dostępu linowego. Przez lata naszej działalności zdaliśmy sobie sprawę, jak ważna jest standaryzacja procedur i ciągłe doskonalenie umiejętności w tej dziedzinie. Dzięki współpracy z OTDL możemy nie tylko uczestniczyć w tworzeniu najlepszych praktyk, ale również mamy realny wpływ na bezpieczeństwo pracy na wysokości. Jest to dla nas zarówno zaszczyt, jak i odpowiedzialność, aby dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem, które zbieraliśmy przez lata, zwiększając tym samym standardy bezpieczeństwa i efektywności pracy na wysokości – podkreśla Krzysztof Major.

Statystyki pokazują, że 30% wypadków w przemyśle stanowią upadki z wysokości. To największa grupa wypadków identyfikowana przez GUS. W związku z tym Rojam podejmuje szereg działań mających na celu uświadamianie właściwych środowisk w zakresie procedur bezpieczeństwa. Zaangażowanie firmy w tym zakresie ma wiele wymiarów, wśród których jednym z najbardziej istotnych jest organizacja Safety Day. Tegoroczna edycja wydarzenia, planowana na 21 maja, skupi się na najważniejszych aspektach bezpieczeństwa w branży energetyki wiatrowej oraz pracy w przestrzeniach zamkniętych. Jest to dzień, kiedy eksperci oraz wszyscy zainteresowani mogą spotkać się, by dzielić się wiedzą, doświadczeniami i najlepszymi praktykami, które mają realny wpływ na poprawę standardów bezpieczeństwa.
– Organizacja Safety Day jest dla nas naturalnym krokiem w kierunku budowania kultury bezpieczeństwa i świadomości zagrożeń. To też okazja, by pokazać, że odpowiednie przygotowanie może znacząco zmniejszyć ryzyko wypadków. W tym roku skupiamy się na branży wiatrowej i pracach w przestrzeniach zamkniętych, co wymaga szczególnego podejścia i umiejętności – mówi Krzysztof Major.

Ponadto, Rojam rozszerza swoje działania o mobilne Safety Day, docierając ze swoją przyczepą szkoleniową bezpośrednio do firm z prezentacjami i pokazami, które demonstrują kluczowe zasady bezpieczeństwa. Ta inicjatywa pozwala na szerzenie wiedzy wśród szerszej grupy odbiorców, bezpośrednio w ich miejscach pracy.

Strategiczna decyzja o zmianie lokalizacji bezpośrednio wpływa na skalę i jakość oferowanych usług. To nie tylko odpowiedź na bieżące potrzeby firmy, ale również inwestycja w jej przyszłość. Nowe, lepiej wyposażone miejsce otwiera przed Rojam szansę na dalsze poszerzanie zakresu szkoleń i podnoszenie ich jakości. Przestrzeń została zaprojektowana z myślą o maksymalnym komforcie uczestników i optymalizacji procesów szkoleniowych, co bez wątpienia przyczyni się do zwiększenia efektywności nauki. Zmiana ta jest wyrazem nie tylko ambicji firmy, ale i jej zaangażowania w promowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa pracy na wysokości. Przeprowadzka na Kokoszki podkreśla gotowość Rojam do dalszego rozwoju i świadczy o determinacji w dążeniu do utrzymania pozycji lidera w swoje branży.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.