• <

Konfederacja wzywa rząd do otwarcia gospodarki

Strona główna Prawo, polityka Konfederacja wzywa rząd do otwarcia gospodarki
Konfederacja wzywa rząd do otwarcia gospodarki - GospodarkaMorska.pl
fot. GospodarkaMorska.pl

ew

14.01.2021 Źródło: PAP

O wycofanie się z restrykcji dotyczących gospodarki zaapelował do rządu w czwartek poseł Konfederacji Artur Dziambor. Wzywamy rząd, żeby zrezygnował z traktowania rozporządzeń lub apeli jako bieżącego prawa, żeby przeprosił i odszedł - oświadczył Dziambor.

Podczas konferencji prasowej Sejmie poseł Konfederacji wyraził nadzieję, że "PiS wycofa się z zamknięcia gospodarki". "Mamy nadzieję, że PiS wycofa się jak najszybciej z tego, widząc to, co się dzieje". Ocenił, że "jesteśmy w przededniu" upadku "w przepaść", z której nie będzie już jak się wydostać.

"Wzywamy rząd PiS do tego, aby jak najszybciej wycofał się z zamknięcia gospodarki. Wzywamy do tego, żeby przestał kontrolować i zrezygnował z restrykcji; żeby (rządzący) rozporządzeń albo apeli nie traktowali jako bieżące prawa, bo to prawem nie jest. Wzywamy do tego, żeby przeprosili i odeszli" - powiedział Dziambor.

Dodał, że "rząd PiS w bardzo prosty sposób opowiada o sprawach - na przykład: +zamykamy pub+". Jednak, jak podkreślił, "po zamknięciu takich miejsc nie zarobi właściciel pubu, barman, kelner, firma sprzątająca, firma ochroniarska, dostawca, hurtownik, producent, ZAIKS, spółka Skarbu Państwa, która daje takiemu miejscu prąd, gaz". "Ludzie w związku z tym, że nie zarobią, to nie zapłacą podatków" - zaznaczył.

Dziambor stwierdził, że "lekarstwo, które serwuje nam rząd, jest gorsze od choroby".

Z kolei członek Ruchu Narodowego Marek Szewczyk powiedział, że "nakazy, zakazy, obostrzenia są przewidziane dla stanu nadzwyczajnego, jednakże rząd nie wprowadza go, ponieważ to wiązałoby się koniecznością wypłacania odszkodowań na rzecz tych osób, instytucji, którym zakazano uczciwie zarabiać pieniądze". Według niego, "rząd unika odpowiedzialności za państwo, za swoje działanie, kluczy, zmusza Polaków, aby wyszukiwali również luki w prawie, omijali przepisy, aby móc przeżyć - nie z intencji większego zarobku, ale aby przeżyć".

Rząd zdecydował w poniedziałek, że obecne obostrzenia wprowadzone w wyniku pandemii będą przedłużone do 31 stycznia. Do końca stycznia obowiązuje m.in. zamknięcie restauracji, które mogą jedynie serwować dania na wynos i dowóz. W sklepach i galeriach handlowych (w których otwarte są tylko niektóre sklepy) obowiązuje możliwość wpuszczania 1 klienta na 15 m kw. Czynne mogą być jedynie hotele pracownicze oraz hotele dla medyków. W przestrzeni publicznej obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, w środkach komunikacji publicznej obowiązują limity pasażerów i zakazane są zgromadzenia powyżej pięciu osób.

Część restauracji zapowiedziało, że planuje otwarcie w najbliższych dniach pomimo lockdownu i obostrzeń związanych ze stanem epidemii.

Źródło:
PAP
legal_marine_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 55,51 $ baryłka  -0,43% 17:55
 Cyna 22000,00 $ tona -2,85% 22 sty
 Cynk 2651,00 $ tona -2,07% 22 sty
 Aluminium 1975,00 $ tona -0,85% 22 sty
 Pallad 2325,00 $ uncja  -0,58% 17:54
 Platyna 1100,70 $ uncja  -0,45% 17:55
 Srebro 25,54 $ uncja  0,59% 17:55
 Złoto 1851,00 $ uncja  -0,22% 17:55

Dziękujemy za wysłane grafiki.