• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Kolosy, jakich jeszcze nie było. Znamy już program

ew

29.09.2020 13:27 Źródło: gdynia.pl
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Kolosy, jakich jeszcze nie było. Znamy już program

Partnerzy portalu

Kolosy, jakich jeszcze nie było. Znamy już program  - GospodarkaMorska.pl
fot. P. Kozłowski/gdynia.pl

Jak wiadomo, rok 2020 jest inny. Raczej nie taki, jak większość z nas sobie wymarzyła lub choćby zaplanowała. Program 22. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów też jest inny niż w marcu i inaczej niż zawsze nie spotkamy się z Wami – naszą publicznością – na żywo w Gdyni. Będzie inaczej, ale wierzymy, że nie mniej ciekawie i emocjonująco. Zapraszamy na „Kolosy” online. Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla Was na sobotę, 3 października! Rezerwujcie miejsca na kanapach, ciepłe koce i szybkie łącza. Startujemy o 10:00.

Wszystkie prezentacje i spotkania będziemy transmitować „na żywo” z Gdyni. Do bezpośredniego udziału w imprezie zaprosiliśmy – ze względu na ograniczenia dotyczące imprez masowych i wszystkie „okołocovidowe” okoliczności – tylko wybranych prelegentów. Część decyzji – te, które się dało – Kapituła i Rada Kolosów podjęły wcześniej. To dlatego w programie zobaczycie już m. in. nazwiska laureatów Nagrody im. Andrzeja Zawady, Nagrody Wiecznie Młodzi czy przyznawanej w tym roku po raz pierwszy Nagrody im. Macieja Kuczyńskiego.

Ponad 11 godzin emocji

W sobotę, 3 października będzie można z dowolnego miejsca, byle z internetem, obejrzeć i wysłuchać 12 prelekcji o wyprawach w najdalsze zakątki globu, spotkać się z Ryszardem Pawłowskim - legendą „złotej ery” polskiego himalaizmu czy być na spotkaniu autorskim z Cezarym Borowym - autorem książki „Spowiedź Hana Solo. Byłem przemytnikiem w Indiach”, która wygrała rywalizację o Nagrodę im. Macieja Kuczyńskiego i poznać laureatów Nagrody im. Andrzeja Zawady i Nagrody „Wiecznie Młodzi”: Krzysztofa Story i Anitę Pogorzelską. Te nazwiska już znamy. Laureatów nagród „KOLOSY” w pięciu kategoriach poznamy dopiero podczas uroczystego finału o godz. 18:00. Nasza transmisja potrwa przynajmniej do 21:30.

Wszystkie pokazy odbędą się w Gdyni. Nie będą otwarte dla publiczności, ale bezpłatnie transmitowane „na żywo” w internecie na stronie gdynia.pl i na fanpage’u Kolosów na Facebooku.

Szczegółowy program dostępny TUTAJ

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.