• <
escort_980x120_gif_2020

Kolejna rzeź delfinów na Wyspach Owczych. Zabito 99 delfinów butlonosych, najwięcej od lat

gm

02.08.2022 14:05 Źródło: PAP
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Kolejna rzeź delfinów na Wyspach Owczych. Zabito 99 delfinów butlonosych, najwięcej od lat

Partnerzy portalu

Kolejna rzeź delfinów na Wyspach Owczych. Zabito 99 delfinów butlonosych, najwięcej od lat - GospodarkaMorska.pl
Fot. Palli Ásbjørnsson Justesen / Blue Planet Society

W ramach tradycyjnego polowania na wieloryby na Wyspach Owczych zabito 99 delfinów butlonosych, najwięcej od 124 lat. Organizacja non profit Blue Planet Society przypomina, że na taką skalę nie polowano na butlonosy od schyłku XIX wieku - relacjonuje w poniedziałek "Newsweek".

Tradycyjne polowanie łączy się z lokalnym festiwalem, który odbywa się co roku 29 lipca. Grupa Sea Shepherd, która od lat 80. walczy o całkowity zakaz tradycyjnego polowania na Wyspach Owczych, terytorium autonomicznym Danii, udokumentowała na zdjęciach najnowszą masakrę delfinów.

Nawet część mieszkańców Wysp Owczych jest wstrząśnięta brutalnym mordowaniem delfinów, które zostały zagnane na płytkie wody u brzegów wysp, gdzie zostały dobite - pisze "Newsweek".


Założyciel Blue Planet Society, John Hourston, powiedział w wywiadzie dla amerykańskiego magazynu, że zabicie prawie 100 delfinów jest szokujące, a kraje sąsiadujące z Wyspami Owczymi powinny podjąć kroki, by definitywnie zabronić polowania na te ssaki.

Władze Wysp Owczych wprowadziły w lipcu nowy limit, zgodnie z którym wolno upolować do 500 delfinów, ale aktywiści organizacji ekologicznych i broniących delfinów są rozczarowani - pisze "Newsweek".

Jednak lokalne władze utrzymują, że mięso zabitych wielorybów i delfinów jest ważne dla mieszkańców lokalnej wspólnoty i przyczynia się do ich dobrobytu.Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.