• <
escort_980x120_gif_2020

Kobieta weszła na grzbiet wieloryba, trafiła do aresztu. Policja sprawdza, czy to karalne

gm

21.07.2022 20:27 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Kobieta weszła na grzbiet wieloryba, trafiła do aresztu. Policja sprawdza, czy to karalne

Partnerzy portalu

Kobieta weszła na grzbiet wieloryba, trafiła do aresztu. Policja sprawdza, czy to karalne - GospodarkaMorska.pl
Fot. zrzut ekranu

W czwartek policja aresztowała kobietę, która wcześniej wspięła się na grzbiet wieloryba w nadmorskiej miejscowości Zandvoort w Holandii. Funkcjonariusze dopiero sprawdzają, czy czyn kobiety jest karalny.

We wtorek na wybrzeżu popularnej miejscowości w zachodniej Holandii zauważono trzy wieloryby dziobate. Jeden z nich podpłynął tak blisko brzegu, że utknął na płytkich wodach Morza Północnego przy samej plaży.

Plażowicze rzucili się mu na ratunek i udało się im odepchnąć zwierzę od brzegu. Po chwili na grzbiet wieloryba wspięła się kobieta. Z relacji portalu NH Nieuws wynika, że obecni na plaży próbowali ją odciągnąć, ale ta uparcie symulowała jazdę na ogromnym ssaku, co zostało uwiecznione na nagraniach udostępnionych w mediach społecznościowych.

Zachowanie plażowiczki spotkało się gwałtowną krytyką. Jak informuje dziennik „De Telegraaf” na jej profilu na Facebooku pojawiły się nawet groźby. Tego samego dnia policja ogłosiła, że jest ona poszukiwana. W czwartek kobieta zgłosiła się na posterunek policji w Zandvoort, gdzie została aresztowana.

Z przekazanej mediom informacji wynika, że obecnie trwa postępowanie sprawdzające, czy zachowanie plażowiczki jest karalne. Kobieta nadal znajduje się w policyjnym areszcie.

Wieloryb dziobaty to ssak morski żyjący w głębokich oceanach. Zwierzęta są przyzwyczajone do znajdowania pożywienia na głębokości 2 lub 3 kilometrów i dlatego nie radzą sobie dobrze w płytkim Morzu Północnym.

Gospodarka Morska
Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.