• <
Baltexpo2023_duży

Hiszpania: Niemal 100 nielegalnych imigrantów wpław dotarło z Maroka do hiszpańskiej Ceuty

ac

26.04.2021 12:52 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Hiszpania: Niemal 100 nielegalnych imigrantów wpław dotarło z Maroka do hiszpańskiej Ceuty

Partnerzy portalu

Hiszpania: Niemal 100 nielegalnych imigrantów wpław dotarło z Maroka do hiszpańskiej Ceuty - GospodarkaMorska.pl
fot. Wikipedia

Hiszpańska żandarmeria (Guardia Civil) zatrzymała blisko 100 imigrantów, którzy w nielegalny sposób dotarli w niedzielę do Ceuty, hiszpańskiej enklawy w Afryce Północnej. Nielegalni przybysze dostali się na terytorium Hiszpanii, płynąc wpław z Maroka.

Według hiszpańskich służb wśród pochodzących z Maroka nielegalnych przybyszów było kilkudziesięciu nieletnich w wieku 12-14 lat.

Z informacji żandarmerii wynika, że intruzi wykorzystali pochmurną i mglistą pogodę, aby podjąć próbę dostania się wpław do wybrzeża Ceuty, wyruszając z jednej z marokańskich plaż.

W ocenie hiszpańskich służb grupa ta była największą w ostatnich latach. Wcześniej żandarmeria notowała jedynie przypadki pojedynczych śmiałków pokonujących kilkusetmetrowy dystans z marokańskiego wybrzeża do Ceuty.

Przedstawiciel hiszpańskiej żandarmerii potwierdził, że od dłuższego czasu rejon plaż po stronie Maroka nie jest pilnowany przez tamtejszą policję.

W poniedziałek rano Guardia Civil potwierdziła też zatrzymanie około 60 obywateli Maroka, którzy podjęli nieudaną próbę przeskoczenia płotów granicznych w drugiej hiszpańskiej enklawie w Afryce Północnej - Melilli.


Dziękujemy za wysłane grafiki.