• <
port_service_2025

Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie

Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie
5985 artykułów

IV Kongres Rybny

W dniach 30-31 marca br. w Sopocie odbędzie się 4. edycja Kongresu Rybnego, dorocznej konferencji kadry zarządzającej przemysłu rybnego. Patronat honorowy nad 4 Kongresem Rybnym objął Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Marek Gróbarczyk.

23.03.2017, 14:08

MŚ: gospodarka wodna tematem spotkania ministrów V4+

Wspólne oświadczenie dotyczące przyszłych prac nad wdrażaniem Ramowej Dyrektywy Wodnej przyjęli ministrowie ds. gospodarki wodnej państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) oraz Bułgarii i Rumunii podczas spotkania, które odbyło się dziś w Ministerstwie Środowiska RP. Z okazji Światowego Dnia Wody i obchodów Roku Rzeki Wisły w ministerstwie odbyła się także konferencja naukowa.

22.03.2017, 20:12

El Coquí już na wodzie

Crowley Maritime Corp. i VT Halter Marine wprowadziły na rynek nowy statek El Coquí, jeden z pierwszych na świecie ConRo, zasilanych skroplonym gazem ziemnym. Wartsila Ship Design Poland stworzyła projekt jednostki.

22.03.2017, 13:36

Prawie 27 mln zł dotacji na czystą Odrę w Szczecinie

Kolejne środki pochodzące z Unii Europejskiej trafią do Szczecina na realizację programu Czysta Odra w Szczecinie. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie podpisał umowę na dofinansowanie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Szacowany koszt realizacji tej części programu wyniesie ponad 62 mln złotych, z czego prawie 27 mln (26 557 234,46 zł) wynosi unijne dofinansowanie.

21.03.2017, 16:39

Sztuczna wyspa na Morzu Północnym ma dostarczać energię do Europy

Jej koszt to ponad 5 miliardów złotych, a budowa potrwa kilkadziesiąt lat. To jednak bardzo realny projekt. Mowa o sztucznej wyspie na ławicy Dogger na Morzu Północnym. Za pomocą podwodnych kabli miałaby ona dostarczać energię do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Norwegii, Danii i Belgii.

20.03.2017, 12:46

Program Operacyjny „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020

Wdrażaniu Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 poświęcone zostało sympozjum zorganizowane w Centrum Konferencyjnym w Ożarowie Mazowieckim. Konferencję otworzył Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

19.03.2017, 08:36

Pikieta przed siedzibą ministra gospodarki morskiej. Rybacy śródlądowi chcą zwrócenia dopłat

Rybacy śródlądowi protestowali przed siedzibą Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie. Chcą zwrócenia ponad 400 mln zł dotacji, które zostały im zabrane i przekazane na rybołówstwo morskiej.

18.03.2017, 09:24

WWF Polska: Godzina dla Ziemi - Godzina dla Wisły

Ochronie Wisły jest poświęcona tegoroczna akcja ekologów z WWF Polska "Godzina dla Ziemi". Organizacja obawia się, że rządowe plany przywrócenia żeglowności na Wiśle spowodują „gigantyczną katastrofę ekologiczną”.

18.03.2017, 04:03

Osobliwe zachowanie wielorybów

Humbaki, samotnicy z natury, zaczęły łączyć się w grupy liczące nawet 200 osobników. To dziwne zachowanie zauważono u wybrzeży Afryki Południowej.

17.03.2017, 07:41

Bez poprawek do noweli o zapobieganiu zanieczyszczaniu morza przez statki

Senat nie zaproponował w czwartkowym głosowaniu żadnych poprawek do noweli ustawy o zapobieganiu zanieczyszczaniu morza przez statki. Zmiana przepisów dotyczy m.in. emisji dwutlenku węgla w transporcie morskim oraz recyklingu statków. Teraz nowela trafi do podpisu prezydenta.

16.03.2017, 19:20

Dziękujemy za wysłane grafiki.