jk
Anna Moskwa, podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej wzięła udział w uroczystości podpisania umowy patronackiej pomiędzy Grupą Azoty ZAK S.A a Zespołem Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie – Koźlu.
Minister Anna Moskwa pokreśliła, że w związku z ciągłym rozwojem żeglugi śródlądowej oraz gospodarki morskiej wciąż rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowane kadry techniczne. Wskazała również, że niezwykle istotnym jest rozpoczęcie procesu kształcenia zawodowego na najwyższym poziomie od najmłodszych lat. Równie ważne jest odpowiednie powiązanie tego procesu z kształceniem wyższym, tak by absolwenci zawodowych szkół morskich i żeglugi śródlądowej mieli możliwość kontynuacji kształcenia na najlepszych uczelniach technicznych w Polsce – podkreśliła minister.
Podpisana umowa to dobry przykład, jak nauka i gospodarka mogą skutecznie współdziałać i wspólnie czerpać ze swojego potencjału. Współpraca biznesowa jest niezwykle ważna dla szkolenia zawodowego przyszłych specjalistów obszaru żeglugi śródlądowej i gospodarki morskiej.
W uroczystości wzięli udział: Adrian Czubak – wojewoda opolski, Małgorzata Tudaj – starosta powiatu Kędzierzyn – Koźle, Mateusz Gramza – prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. Gospodarzem uroczystości był Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie – Koźlu.
Zmiany w zwiedzaniu ORP Błyskawica
Ile można zarobić na statku? Nawet 10 tys. euro miesięcznie
00:01:39
Tak rozkłada się ciało w głębi oceanu (wideo)
Pracowniczki platformy wiertniczej: Dziwne jest nie to, że tu jesteśmy, tylko to, że nas tu wcześniej nie było
Na „Titanicu” byli pasażerowie z Polski
Ogromne lodowe kule nad Bałtykiem. Skąd się wzięły?
„Kobiety z rdzy i żelaza”. Gdynia pokaże spektakl o robotniczkach portów i stoczni
Molestowanie seksualne na statku – były kapitan przyznał się
Statki, które opowiedziały Polskę światu. Wkrótce wystawa
Instytut Oceanologii PAN i Politechnika Morska w Szczecinie podpisały porozumienie o współpracy
Prawie 2,7 tys. kandydatów chce studiować na Politechnice Morskiej w Szczecinie
Katastrofy morskie – czy można ich uniknąć? Wykład otwarty na Uniwersytecie Morskim w Gdyni