• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Trójmiasto będzie gospodarzem 11. edycji ABSL Summit

mb

27.02.2020 22:59 Źródło: PAP
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Trójmiasto będzie gospodarzem 11. edycji ABSL Summit

Partnerzy portalu

Trójmiasto będzie gospodarzem 11. edycji ABSL Summit - GospodarkaMorska.pl

Trójmiasto będzie gospodarzem 11. edycji ABSL Summit. Wydarzenie, które zgromadzi prelegentów i ekspertów biznesowych z całego świata odbędzie się w dniach 4-5 czerwca 2020 r. w Amber Expo w Gdańsku.

W trakcie szczytu uczestnicy przedstawią swoje wizje przyszłości globalnej gospodarki opartej na koncepcji zrównoważonego rozwoju i wynikające z tego konsekwencje dla biznesu.

Oficjalnymi partnerami ABSL Summit 2020 jest Samorząd Województwa Pomorskiego, władze Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz Invest in Pomerania, czyli inicjatywa non-profit, której zadaniem jest przyciąganie inwestorów i potencjalnych pracowników do regionu.

W czwartek na stadionie Energii w Gdańsku odbył się briefing prasowy, na którym przedstawiono główne idee i założenia współpracy strategicznej w sektorze nowoczesnych usług biznesowych.

"Mamy nadzieję, że organizacja szczytu w Gdańsku pozwoli na zaprezentowanie Pomorza, jako doskonałego miejsca dla rozwoju przedsiębiorczości i zaplanowania ścieżki kariery zawodowej. W krótce osiągniemy 1 mln powierzchni kwadratowej profesjonalnych pomieszczeń biurowych oferowanych dla biznesu. Jesteśmy jednym z ośrodków, które w skali kraju rozwijają się najbardziej dynamicznie” - mówił podczas konferencji wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski. Dodał, że samorządowcy chcą przyciągnąć do Trójmiasta wykwalifikowanych pracowników z całego świata.

"Poszukujemy nowych talentów, nie wyłączając imigrantów, których co raz więcej przybywa do Polski. Dane pokazują, że w 2050 roku na Pomorzu będziemy mieli deficyt 300 tys. miejsc pracy. Dlatego asymilacja imigrantów jest również naszym celem” - mówił Byczkowski.

Z-ca prezydenta Gdyni ds. gospodarki Katarzyna Gruszecka-Spychała przyznała, że oprócz pozyskiwania nowych pracowników z zagranicy, samorządowcom zależy na tym, aby zachęcić i zaktywizować na rynku pracy młodych mieszkańców regionu, którzy dopiero zaczynają swoją karierę.

"Niewątpliwie potrzebujemy dużego i spektakularnego wydarzenia, które pozwoli nam przedyskutować liczne wyzwania, które stoją nie tylko przed branżą, ale i przed miastami, w których ta branża operuje. Naszą ambicją jest, aby uczestnicy konferencji, poza inspirującymi dyskusjami na temat wyzwań zawodowych, mieli także okazję zobaczyć potencjał biznesowy trójmiejskiej metropolii i doświadczyć, w jaki sposób dbamy o wysoką jakość życia" - dodała.

Prezes Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Marek Ossowski zwrócił uwagę, że oprócz pozyskiwania nowych partnerów biznesowych ważna jest również inwestycja w kapitał ludzki. "Chcemy wspierać te instytucje, które tworzą nową jakość i konkurencję na rynku pracy. Mamy nadzieję, że spowoduje to rozwój małych i średnich przedsiębiorstw” – mówił.

Remigiusz Wojciechowski z firmy Bayer podkreślił, że Pomorze wyróżnia się dostępnością wykwalifikowanej kadry - absolwentów uczelni wyższych, którzy znają języki obce. Dodał, że przedsiębiorców przyciągają do Trójmiasta niskie koszty pracy oraz dostępność nowoczesnych powierzchni biurowych.

"Od końca 2012 roku, kiedy rozpoczęliśmy swoją działalność, obserwuję, jak dynamicznie rozwija się sektor usług wspólnych. Na początku zakładaliśmy zatrudnienie ok. 250 osób, obecnie jest ich ponad 700. Przykład Bayera nie jest odosobniony. To pokazuje, że Trójmiasto jest atrakcyjnym miejscem, zarówno dla inwestorów, jak i pracowników" - mówił

Program konferencji ABSL Summit będzie obejmował trzy ścieżki tematyczne: ludzie, biznes i technologie, które - jak mówił wiceprezes ABSL Janusz Dziurzyński - mają zachęcić usługodawców do przemyśleń na temat zmian zachowań i postaw społecznych. Prelegenci i eksperci wspólnie zastanowią się, w jaki sposób przedsiębiorstwa mogą sprostać oczekiwaniom i etycznym wyzwaniom, związanym ze zrównoważonym rozwojem oraz rolą technologii w zmniejszaniu nierówności społecznych.

Głównym tematem szczytu będzie zrównoważony rozwój dla biznesu. "Zrównoważony rozwój to nie tylko ekologia, to również odpowiedzialność, które firmy biorą za jakość życia. Będziemy chcieli rozmawiać o tym, jak robić biznes, co można poprawić" – wyjaśnił Dziurzyński. Jego zdaniem tylko zrównoważony rozwój i odpowiedzialność za jakość świadczonych usług są w stanie zapewnić dalszy rozwój sektora nowoczesnych usług biznesowych.

ABSL - Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych - reprezentuje wiodący sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce. Obejmuje ponad 200 największych firm, które zatrudniają ponad 300 tysięcy osób. Prawie 1,5 tysiąca centrów usług rozproszonych w ponad 50 miastach tworzy dynamicznie rozwijający się ekosystem wspierający innowacyjne rozwiązania wdrażane przez wiodące światowe korporacje.

ABSL Summit to jedno z największych wydarzeń biznesowych w Europie Środkowej, które każdego roku gromadzi ponad tysiąc uczestników - światowych liderów biznesu, przedstawicieli władz lokalnych i krajowych, a także ekspertów, naukowców. Wśród honorowych gości poprzednich edycji byli między innymi: Bill Clinton, Madeleine Albright, Tony Blair, Condoleezza Rice, David Cameron, Lech Wałęsa, Jan Krzysztof Bielecki, Jerzy Buzek, Mateusz Morawiecki i Marek Belka.

politechnika_gdanska_2022

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.