• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku dla przedszkolaków

pc

01.09.2017 14:12 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Program Edukacji Morskiej w Gdańsku dla przedszkolaków

Partnerzy portalu

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku dla przedszkolaków - GospodarkaMorska.pl

W Narodowym Muzeum Morskim na Ołowiance w czwartek ruszyły zajęcia w ramach Programu Edukacji Morskiej. Przeznaczone są dla gdańskich przedszkolaków i prowadzone będą do 30 października. Warsztaty mają na celu zapewnienie pozytywnego pierwszego kontaktu z instytucją muzealną, przybliżenie w sposób przystępny tematyki ekspozycji Spichlerzy na Ołowiance, zaznajomienie z elementami historii morskiej – archeologii podwodnej, marynarskich tradycji, bitew morskich.

Tematy zajęć dla przedszkoli realizowanych przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku w Programie Edukacji Morskiej:

Cóż tam stuka, cóż tam puka? Żeglarskie przesądy
Marynarze mają wiele przesądów - czasem śmiesznych, czasem dziwacznych. Jakie zwierzęta przynosiły na pokładzie pecha, a jakie szczęście? Czy marynarze gwizdali podczas rejsu? W trakcie zajęć  przedszkolaki poznają zapomniane zwyczaje i ciekawostki z życia załóg statków i okrętów, a za pomocą różnych instrumentów odtworzą odgłosy drewnianego żaglowca kołysanego wiatrem. A może liczne stukoty i skrzypienia na pokładzie powoduje psotny duszek okrętowy – Klabaternik?

Czy garnek boi się burzy?

Zastanawialiście się czasem, co dzieje się z przedmiotami podczas katastrofy morskiej? Zostają całkowicie zniszczone, a może… ukrywają się w tajemniczych zakamarkach morskiego dna i czekają, aż ktoś pewnego dnia je znajdzie? Jaką drogę odbywają monety, naczynia, armaty, zanim zostaną umieszczone w muzeum? Kto i w jaki sposób wydobywa je z dna mórz? Podczas zajęć maluchy zapoznają się z wyposażeniem dawnych statków i okrętów, zobaczą, jak wyglądają przedmioty, które setki lat spoczywały pod wodą i poznają czynności towarzyszące pracy nurka – archeologa podwodnego.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.