• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Pomorski Szczyt Klimatyczny – nowoczesne technologie w gospodarce morskiej

12.11.2015 06:11 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Pomorski Szczyt Klimatyczny – nowoczesne technologie w gospodarce morskiej
Pomorski Szczyt Klimatyczny – nowoczesne technologie w gospodarce morskiej - GospodarkaMorska.pl

W ciągu najbliższych lat zmiany klimatu będą miały ogromny wpływ na istotne sektory gospodarki tj. energetyka,  transport, rolnictwo. Jednak w pierwsze kolejności na zmiany klimatyczne narażone są tereny morskie. Jak więc przygotować się na nadchodzące zmiany i w jaki sposób zaadaptować do klimatu, aby przyniósł korzyści dla rozwoju innowacyjności oraz wzmocnił konkurencyjność Europy? – na te pytania będzie można znleźć odpowiedź podczas Pomorskiego Szczytu Klimatycznego już 18 listopada w Bałtyckim Porcie Nowych Technologii w Gdyni.

Organizowany przez Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną Pomorski Szczyt Klimatyczny wychodzi naprzeciw wyzwaniom, jakie stoją przez Europą w kontekście zmian klimatycznych. Zintegrowana polityka morska zapewniW ciągu najbliższych lat zmiany klimatu będą miały ogromny wpływ na istotne sektory gospodarki tj. energetyka,  transport, rolnictwo. Jednak w pierwsze kolejności na zmiany klimatyczne narażone są tereny morskie. Jak więc przygotować się na nadchodzące zmiany i w jaki sposób zaadaptować do klimatu, aby przyniósł korzyści dla rozwoju innowacyjności oraz wzmocnił konkurencyjność Europy? – na te pytania będzie można znleźć odpowiedź podczas Pomorskiego Szczytu Klimatycznego już 18 listopada w Bałtyckim Porcie Nowych Technologii w Gdyni. odpowiednie warunki dostosowania do potrzeb ekologicznych oraz przyczyni się do wzrostu gospodarki morskiej. Regiony nadmorskie niewątpliwie są bogatym źródłem zasobów, innowacji oraz zatrudnienia. Dysponują cennymi bogactwami od których zależą wszystkie formy działalności związanej z morzem tj. energia z wód, fal morskich, wiatru - dlatego tak istotnym jest zapewnienie zdrowego stanu ekosystemu morskiego. Zmiany klimatu mogą mieć dramatyczne konsekwencje dla regionów morskich: podnoszenie poziomu wód, zalewanie, erozja, zagrożenia systemów ochrony wybrzeża dlatego ważne jest podjęcie działań na rzecz dostosowania do zmian, wprowadzania innowacyjnych technologii środowiskowych oraz podjęcia dialogu nt. zmian prawnych w zakresie ochrony środowiska

Podczas Pomorskiego Szczytu Klimatycznego będziemy rozmawiać o wyzwaniach jakie stoją przed Europą i Światem w kontekście zmian klimatycznych, perspektywach gospodarki morskiej w dobie zmian klimatycznych oraz konieczności dostosowania się do potrzeb i szans na rozwój innowacyjnych pomysłów i produktów – zapraszamy 18 listopada br. do Bałtycki Port Nowych Technologii w Gdyni.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie uroczyste otwarcie obiektu „Park Konstruktorów” realizowanego przez Pomorski Park Naukowo Technologiczny oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną sp. z o.o. W postoczniowym budynku G321, zwanym „Pentagonem” powstaną m.in. prototypownie, wzorcownie, czyli miejsca pracy dla twórców, artystów, projektantów i inżynierów. Budynek, który wchodzi w skład należącego do PSSE Bałtyckiego Portu Nowych Technologii ma powierzchnię 5,5 tys. m. kw.

Ramowy program:

12.00 – 13.30 Rejestracja uczestników/indywidualne spotkania biznesowe

13.30 – 14.30 Uroczyste otwarcie obiektu „Park Konstruktorów” realizowanego przez Pomorski Park Naukowo Technologiczny oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną sp. z o.o.

14.30 – 15.45 Uroczyste rozpoczęcie Konferencji

Przywitanie: Teresa Kamińska i Cornelia Pieper

Wystąpienia: Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Wiesław Byczkowski i Prezydent Gdyni dr Wojciech Szczurek

Przemówienie: Sekretarz Stanu Uwe Beckmeyer (niemieckie Ministerstwo Gospodarki; Pełnomocnik rządu niemieckiego ds. Gospodarki Morskiej)

Wystąpienie: prof. dr Peter M. Herzig (dyrektor Geomar Kilonia i Pełnomocnik rządu Szlezwiku-Holsztyn ds. Gospodarki Morskiej)

15.45 – 18.30 Część panelowa

Panel I – „Zmiany klimatyczne jako wyzwanie dla gospodarki morskiej”

Keynote – Prof.. dr Martin Visbeck (instytut Geomar Kilonia), dr Jerzy Lewandowski

(Krajowa Izba Gospodarki Morskiej)

Panel II – „Finansowanie projektów innowacyjnych”

Oliver Faak (bank Nord/LB)

19.00 Uroczysta kolacja

Prosimy o potwierdzenie udziału w Konferencji do dnia 13 listopada pod numerem telefonu +48 58 340 65 00 lub na adres email: l-vz1@danz.diplo.de

Zgłoszenia na indywidualne spotkania biznesowe prosimy wysyłać do dnia 13 listopada na adres m.fabich@strefa.gda.pl wraz z krótkim opisem (do 100 słów) reprezentowanej przez siebie instytucji w języku angielskim

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39037,00 $ tona -0,61% 26 paź
 Cynk 3455,00 $ tona -1,57% 26 paź
 Aluminium 2830,00 $ tona -2,95% 26 paź
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.