• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Otwarcie Suntago Wodnego Świata pod Mszczonowem w 2019 roku (wideo)

ew

12.05.2018 14:07 Źródło: PAP
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Otwarcie Suntago Wodnego Świata pod Mszczonowem w 2019 roku (wideo)

Partnerzy portalu

Otwarcie Suntago Wodnego Świata pod Mszczonowem w 2019 roku (wideo) - GospodarkaMorska.pl

Otwarcie Suntago Wodnego Świata we Wręczy pod Mszczonowem zaplanowano na 2019 rok - poinformowało biuro prasowe Park of Poland. Rozpoczęto już prace przy drodze łączącej park z obwodnicą Żyrardowa.

Za budowę drogi odpowiedzialne są Miasto Mszczonów i Gmina Radziejowice. "Fundusze na budowę przyznane zostały przez samorządy, Urząd Wojewody Mazowieckiego oraz Sejmik Województwa Mazowieckiego. W skład inwestycji wchodzić będą także ścieżki rowerowe oraz most na rzece Okrzeszy" - poinformowało biuro prasowe Park of Poland.

"Na budowie największego zadaszonego parku wodnego w Europie zakończyły się już prace ziemne związane z wykopami, a także wszystkie prace fundamentowe" - podano w komunikacie. "Wykonanych zostało już 85 proc. żelbetowych niecek basenowych wraz z technologią uzdatniania wody i oświetlenia basenów. Nad połową piwnic zamknięte są stropy, a bryły głównej kuchni i tarasu widokowego zostały ukończone. Zainstalowano też ostatni z sześciu dźwigów wieżowych i każdego dnia widać, jak obiekt nabiera kształtów" - podało biuro prasowe.

W drodze do Wręczy jest ponad 700 palm, które utworzą niebawem tropikalny ogród w strefach Jamango i Relaks. Na razie przypłynęły one do Rotterdamu, gdzie będą przychodziły okres aklimatyzacji przed dostawą do obiektu.

"Obecnie trwają procedury przetargowe związane z wybudowaniem 9 hektarów parkingu wraz z instalacjami" - podało biuro prasowe. "Wybierani są także wykonawcy konstrukcji stalowych, dachów i fasad szklanych, których elementem będą także szklane dachy, rozsuwane w pogodne dni".

Inwestor podpisał już umowę na budowę stacji LNG, która będzie głównym źródłem dostawy gazu do parku wodnego. Planowane są także prace wykończeniowe na poziomie parteru i pierwszego piętra.

Otwarcie parku Suntago Wodnego Świata we Wręczy pod Mszczonowem zaplanowano w połowie 2019 roku.

Suntago będzie pierwszym etapem kompleksu rozrywkowego Park of Poland. Powierzchnia całej inwestycji wyniesie 400 hektarów, z czego park wodny zajmie 20 hektarów. Obok powstanie 100-hektarowe jezioro.

W obiekcie zaplanowano 30 zjeżdżalni o łącznej długości 3,2 km, łaźnie termalne, baseny mineralne, kompleks spa oraz ponad dziesięć różnego rodzaju saun. Goście będą mieli do dyspozycji również gabinety masażu i solaria. Wszystkie atrakcje pogrupowane zostaną w trzech strefach: Relax (baseny, 700 drzew), Saunaria (strefa fitnes) oraz Jamango (wodna dżungla ze zjeżdżalniami).

Inwestor, firma Global City Holdings, znany jest w Polsce m.in. z sieci kin Ciemna City. Projekt powstanie we współpracy z niemiecką Grupą Wund, która prowadzi pięć podobnych projektów.

Jak przekazał inwestor, Suntago Wodny Świat będzie największym parkiem wodnym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, a także największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie. Czynny codziennie, będzie mógł przyjąć do 15 tys. osób dziennie. Inwestorzy spodziewają się miliona gości rocznie.

Park wodny powstanie na 20-hektarowej działce w Mszczonowie, między autostradą A2 a drogą ekspresową S8, w odległości 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi. Park ma powstać w odległości ok. 25 km od planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Koszt inwestycji Suntago Wodnego Świata to 150 mln euro. Projekt jest finansowany ze środków własnych inwestora oraz kredytów bankowych.

Dziękujemy za wysłane grafiki.