• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Morska Gdynia w fotograficznym kadrze

Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Morska Gdynia w fotograficznym kadrze
Morska Gdynia w fotograficznym kadrze - GospodarkaMorska.pl

Letni wypoczynek, nadmorska rekreacja, legendarne miejsca i praca związana z morzem, a wszystko uwiecznione na magicznych zdjęciach. Znamy laureatów tegorocznej edycji konkursu fotograficznego Legenda Morska w obiektywie. Pierwsze miejsce zdobyła Elwira Kruszelnicka za zdjęcie w kategorii Wakacje Morskie Gdyni.

Legenda Morska w obiektywie to konkurs organizowany od czterech lat. Ma na celu kreatywne zaangażowanie mieszkańców oraz turystów odwiedzających Gdynię. Zachęca do tego, aby zatrzymywać w kadrze różne aspekty morskiego życia miasta. Tematyka zgłaszanych fotografii jest szeroka. A to dlatego, że do konkursu można przesyłać zdjęcia w kilku różnych kategoriach: praca i morze, wakacje morskie Gdyni, Święto Morza, legendarne miejsca, fotoreportaż sportowo-żeglarski, a także horyzonty, panoramy morskie oraz miejsko-morskie i miejsko-portowe.

Zwycięskie fotografie wybrało jury w składzie: Cezary Spigarski, Krzysztof Winciorek, Adriana Marglewska i Maja Stróżyk. Decyzja o tym, komu przyznać nagrody i wyróżnienia nie była łatwa.

– Tegoroczny zbiór otrzymanych fotografii na konkurs fotograficzny Legenda Morska w obiektywie do tej pory nie miał sobie równych co do ich jakości. Wiele nadesłanych zdjęć reprezentowało bardzo wysoki poziom, dlatego trudno było wybrać te, które powinny stanąć na piedestale numerowanych miejsc. Będące na podobnym poziomie merytorycznym i technicznym zdjęcia zostały wybrane ze względu na tradycyjną konstrukcję wszelkich konkursów. Co nie zmienia faktu, iż kierowaliśmy się własną wrażliwością i upodobaniami. Osiągnęliśmy konsensus – czytamy w uzasadnieniu jury.

Pierwsze miejsce zajęła Elwira Kruszelnicka za zdjęcie w kategorii wakacje morskie Gdyni.

Druga nagroda trafiła do Magdaleny Korzewskiej za fotografię w kategorii legendarne miejsca.

Na trzeciej pozycji znaleźli się ex aequo: Ewa Tulińska, która wykonała zdjęcie w kategorii praca i morze oraz Maksymilian Kacperski za fotografię w kategorii wakacje morskie Gdyni.

Wyróżnienia przyznano:

- Jakubowi Witowskiemu – zdjęcie w kategorii praca i morze,
- Ewie Tulińskiej – zdjęcie w kategorii panoramy i horyzonty morskie,
- Dariuszowi Sobieckiemu – zdjęcie w kategorii wakacje morskie Gdyni,
- Małgorzacie Szura-Piwnik – zdjęcie w kategorii reportaż sportowo-żeglarski,
- Joannie Jesionowskiej – zdjęcie w kategorii legendarne miejsca,
- Magdalenie Korzewskiej – zdjęcie w kategorii specjalnej „Święto Morza” oraz
- Tomaszowi Lelito - wyróżnienie specjalne jury.

Ponadto na wystawę zakwalifikowano prace: Marty Leśniakowskiej, Magdaleny Rosman, Judyty Biniędy, Ewy Morzuch, Justyny Bem, Patryka Janota, Karoliny Hanuszkiewicz i Krzysztofa Piły. Autorzy otrzymali też wyróżnienia w postaci honorowego dyplomu.

Wystawę pokonkursową można oglądać w galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego oraz na Forum Studenckim, które znajduje się na I piętrze.

Źródło:
gdynia.pl

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 28275,00 $ tona -0,44% 21 kwi
 Cynk 2793,00 $ tona -1,13% 21 kwi
 Aluminium 2344,00 $ tona 0,86% 21 kwi
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.