• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Inżynieria Morska i Brzegowa – nowy kierunek kształcenia na Politechnice Gdańskiej pod patronatem DORACO

Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Inżynieria Morska i Brzegowa – nowy kierunek kształcenia na Politechnice Gdańskiej pod patronatem DORACO
Inżynieria Morska i Brzegowa – nowy kierunek kształcenia na Politechnice Gdańskiej pod patronatem DORACO - GospodarkaMorska.pl

ew

26.11.2018 Źródło: własne

Uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy nad uruchomieniem nowego, międzywydziałowego kierunku na Politechnice Gdańskiej: Inżynieria morska i brzegowa.


W dniu 28 listopada br., na Politechnice Gdańskiej przedstawiciele: Wydziałów Oceanotechniki i Okrętownictwa  i Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz Korporacji Budowlanej DORACO podpiszą porozumienie o współpracy, w ramach nowotworzonego kierunku międzywydziałowego Inżynieria morska i brzegowa, studiów drugiego stopnia.


Nowy kierunek jest odpowiedzią na zapotrzebowanie bardzo intensywnie rozwijającej się gospodarki morskiej i niedobór na rynku pracy specjalistów wykształconych w tej dziedzinie. Jest także kolejną alternatywą dla absolwentów politechniki studiów pierwszego stopnia. Studenci zostaną wyposażeni w wiedzę m.in. z zakresu projektowania i budowy obiektów hydrotechnicznych.


- Studia na nowym kierunku są propozycją dla ludzi przedsiębiorczych,  odważnych i otwartych na trudne wyzwania w działalności inżynierskiej powiązanej z morzem i wodami śródlądowymi. Nabycie wiedzy i umiejętności w ramach programu kształcenia na nowym kierunku pozwoli rozwiązywać niełatwe, złożone problemy dotyczące projektowania, wykonawstwa oraz monitorowania konstrukcji hydrotechnicznych śródlądowych, brzegowych i morskich. Po zdobyciu doświadczenia absolwenci będą kierować i nadzorować duże inwestycje hydrotechniczne w kraju i na kontraktach zagranicznych. Kształceni na nowym kierunku studenci będą kontynuatorami licznych pokoleń,  wybitnych inżynierów hydrotechników wykształconych  na Politechnice Gdańskiej, którzy projektowali, odbudowywali i rozbudowywali nasze porty, stocznie oraz zapory, jazy i inne obiekty hydrotechniczne – podsumowują dziekani wydziałów Oceanotechniki i Okrętownictwa oraz Inżynierii Lądowej i Środowiska Profesor Janusz Kozak i Profesor  Krzysztof Wilde.


Partnerem kierunku Inżynieria morska i brzegowa została Korporacja Budowlana DORACO z Gdańska, lider wśród wykonawców specjalizujących się w budownictwie hydrotechnicznym.


– Hydrotechnika zawsze była nam bliska, posiadamy kadrę z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w tym obszarze. W trudnym okresie dla budownictwa postawiliśmy na rozwój i poszerzanie kadry inżynierskiej oraz specjalizację hydrotechniczną. W sposób naturalny projekty hydrotechniczne stały się dla nas głównym kierunkiem działania. Tylko w tym roku rozpoczęliśmy 5 kolejnych inwestycji w polskich portach – mówi Andżelika Cieślowska, Prezes Zarządu Korporacji Budowlanej DORACO.


W ramach współpracy DORACO będzie wspierać politechnikę w zakresie transferu doświadczenia i praktycznej wiedzy z realizowanych kontraktów, a eksperci DORACO służyć będą opiekunom nowego kierunku wsparciem w zakresie doboru i opracowania prac dyplomowych oraz realizacji projektów zespołowych. Wsparcie dotyczyć też będzie projektów kół naukowych. We współpracy z wydziałami będą prowadzić cykliczne wykłady i seminaria związane z tematyką kierunku. Studenci będą mogli liczyć na podjęcie stażu lub praktyki na budowach hydrotechnicznych prowadzonych przez spółkę. Docelowo absolwenci kierunku, w miarę aktualnego zapotrzebowania, znajdą zatrudnienie przy projektach hydrotechnicznych realizowanych przez generalnego wykonawcę.


Spotkanie informacyjne odbędzie się o godzinie 11.00 w Auli im. prof. Sipowicza, w budynku Wydziału OiO Politechniki Gdańskiej.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32425,00 $ tona 0,09% 5 maj
 Cynk 2935,00 $ tona -0,81% 5 maj
 Aluminium 2446,00 $ tona 0,49% 5 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.