• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Do granic Niepodległej: mistrzowie nawigacji nagrodzeni

Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Do granic Niepodległej: mistrzowie nawigacji nagrodzeni

Partnerzy portalu

Do granic Niepodległej: mistrzowie nawigacji nagrodzeni - GospodarkaMorska.pl

Podczas konferencji w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Słupsku nagrodzono najlepszych uczestników III Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji. W maju 18 uczniów popłynie „Zawiszą Czarnym” do granic Niepodległej.

Uroczystość odbyła się w poniedziałek, 23 kwietnia, w ramach konferencji inaugurującej słupską część programu „Pomorskie Drogi do Niepodległej” Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

W  programie spotkania były wykłady, dyskusje i występy artystyczne, ale dla uczestników III Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji, zorganizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim i Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, z pewnością najbardziej emocjonujące było wręczenie nagród.

– Jestem bardzo zaskoczona, zupełnie nie spodziewałam się, że wygram – mówi Mistrzyni Nawigacji, Marta Suliga ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Słupsku. – Konkurs był dosyć trudny, przygotowywałam się do niego kilka tygodni. Nawigacja mnie interesuje i mam nadzieję wykorzystać swoje umiejętności w praktyce.

Jury konkursu wyłoniło trójkę najlepszych i szóstkę wyróżniających się nawigatorów, dodatkowo wskazało również dziewięciu uczniów z terenu całego województwa pomorskiego, którzy w nagrodę za dobre wyniki wezmą udział w projekcie Do granic Niepodległej – rejsie wzdłuż morskich granic II Rzeczypospolitej.

– Bardzo się cieszę, że uda mi się popłynąć „Zawiszą Czarnym” – mówi Joanna Lisiak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce. – Liczę, że poznam historie i tradycje związane z dawnym żeglarstwem. Nie mogę się już doczekać prac na pokładzie – to będzie najciekawsze! I tylko odrobinę boję się choroby morskiej.

Nagrodzonych zostało również sześciu nauczycieli, którzy najlepiej przygotowali do konkursu swoich podopiecznych.

– Jestem ciężko przerażona, ale bardzo się cieszę, że będę mogła płynąć – śmieje się Joanna Ploch, nauczycielka geografii i przyrody w Szkole Podstawowe w Kobylnicy. – Jako urodzona turystka i stara harcerka bardzo lubię wyzwania. A będzie to dla mnie pierwsze takie doświadczenie, nigdy wcześniej nie żeglowałam.

Uczestnicy projektu w dniach 15-18 maja wezmą udział w rejsie zorganizowanym w ramach wojewódzkich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przez trzy dni czekają ich zajęcia na pokładzie „Zawiszy Czarnego”, pływanie wzdłuż morskich granic II Rzeczypospolitej oraz zwiedzanie ważnych miejsc dla polskiej historii.

Organizatorem projektu „Do granic Niepodległej” jest Pomorski Związek Żeglarski, a głównym partnerem Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Więcej zdjęć na stronie zeglarski.info

Źródło:
zeglarski.info

Dziękujemy za wysłane grafiki.