• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Borys: jest szansa na uniknięcie dwucyfrowego bezrobocia na koniec roku

ew

20.04.2020 07:31 Źródło: PAP
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Borys: jest szansa na uniknięcie dwucyfrowego bezrobocia na koniec roku

Partnerzy portalu

Borys: jest szansa na uniknięcie dwucyfrowego bezrobocia na koniec roku - GospodarkaMorska.pl

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys szacuje, że jest szansa, by uniknąć w Polsce w tym roku bezrobocia powyżej 10 proc. Wchodziliśmy w kryzys mając mocne fundamenty i rynek pracownika - przypomniał.

Jak mówił w poniedziałek w Radiu Zet Borys, Polska jest w stosunkowo dobrej sytuacji, bo ma silny rynek wewnętrzny i to jest szansa, że jeżeli dochody gospodarstw domowych się utrzymają, a bezrobocie nie wzrośnie - to przez kryzys przejdziemy trochę łagodniej niż część krajów UE.

„Wydaje mi się, że jest szansa na to, żeby bezrobocie na koniec roku nie było dwucyfrowe” - mówił. Jak dodał, „wchodziliśmy w ten kryzys mając mocne fundamenty i najniższe historycznie bezrobocie, rekordową liczbę wakatów i rynek pracownika”. Przypomniał też, że w Polsce pracowało blisko milion pracowników z Ukrainy i jest pytanie, czy wszyscy będą kontynuowali pracę.

„Wydaje mi się, że to wszystko spowoduje, że mamy szansę uchronić się przed bardzo istotnym wzrostem bezrobocia powyżej 10 proc.” - ocenił prezes PFR.

Jak dodał Borys, rozwiązania przyjęte w ramach „tarczy antykryzysowej” służą temu, żeby chronić miejsca pracy, ponieważ wzrost bezrobocia spowoduje, że z kryzysu będziemy wychodzić znacznie dłużej.

politechnika_gdanska_2022

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.