• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Akademia Morska w Szczecinie została partnerem MEWO SA

Strona główna Edukacja, praca Akademia Morska w Szczecinie została partnerem MEWO SA
Akademia Morska w Szczecinie została partnerem MEWO SA - GospodarkaMorska.pl

ew/AM w Szczecinie

30.01.2020 Źródło: własne

29 stycznia na pokładzie statku badawczo-szkolnego Akademii Morskiej w Szczecinie - Nawigatorze XXI, przedstawiciele spółki oraz uczelni podpisali porozumienie o współpracy.

MEWO to nowoczesna firma na europejskim rynku offshore. Specjalizuje się w pracach badawczych i rozwojowych, badaniach dna morskiego oraz wynajmie specjalistycznych usług i sprzętu pomiarowego. Ich priorytety to bezpieczeństwo i skuteczność oferowanych usług i prowadzonych badań oraz dbanie o efektywność ich autorskich rozwiązań w rozwijającej się cały czas nowoczesnej gałęzi rynku branży morskiej.

- Akademia Morska w Szczecinie jest pierwszą uczelnią, z jaką nawiązujemy takie porozumienie. Z doświadczenia wiemy już, że absolwenci tej uczelni specjalizujący się w hydrografii, to naprawdę profesjonalnie przygotowani pracownicy - deklarował Paweł Weiner, prezes spółki. - W przyszłości być może zrealizujemy wspólne studia, póki co, na mocy porozumienia będziemy aktywnie uczestniczyć w procesie kształcenia naszych przyszłych specjalistów.

Dlaczego umowę podpisaliśmy właśnie na pokładzie Nawigatora XXI? Ponieważ współpraca między AMS a MEWO obejmie m.in. wykorzystanie naszego statku do celów badawczych. Nie zapominajmy, że obok szkolenia studentów, to właśnie projekty naukowe są realizowane z użyciem naszej jednostki.

- Współpraca z tak wyspecjalizowanym podmiotem na rynku offshore to dla nas wyróżnienie - mówił dr inż. Arkadiusz Tomczak, prof AMS, prorektor ds. morskich. - Specjalistyczna wiedza, udział w badaniach i komercyjnych projektach, to szansa, by nasze kształcenie jeszcze lepiej odpowiadały na potrzeby rynku.

Już wkrótce dołączymy m.in. do projektów MEWO, związanych z badaniami poprzedzającymi powstanie morskich farm wiatrowych na Bałtyku.

Porozumienie zakłada wspólne prowadzenie badań naukowych i rozwojowych, związanych z tematyką badań hydrograficznych, geofizycznych, geotechnicznych oraz w zakresie konstrukcji morskich i energetyki morskiej - naukowcy i studenci będą zatem badać dno morskie używając nowych technologii i kreując innowacyjne rozwiązania.

Współtworzenie rzetelnej informacji związanej z badaniami podłoża morskiego oraz budowy geologicznej pod dnem morskim, dokonywanie obserwacji i pomiarów hydrograficznych,  geologicznych, geofizycznych oraz meteorologicznych.

Źródło:
własne
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.