• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Zgłębiajmy wiedzę o ochronie mórz i oceanów podczas nauki w domu

ew/MSC

24.04.2020 08:26 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Zgłębiajmy wiedzę o ochronie mórz i oceanów podczas nauki w domu

Partnerzy portalu

Zgłębiajmy wiedzę o ochronie mórz i oceanów podczas nauki w domu - GospodarkaMorska.pl

Organizacja pozarządowa MSC opublikowała pakiet edukacyjny dotyczący ekosystemów morskich i zrównoważonych połowów. Bezpłatne materiały mają pomóc rodzicom i nauczycielom w nauczaniu dzieci online w trakcie kryzysu związanego z koronawirusem.

Pakiet edukacyjny obejmuje materiały wprowadzające w świat morskich ekosystemów i wyjaśniające, w jaki sposób wybór ryb i owoców morza pochodzących ze zrównoważonych połowów może przyczynić się do tego, że nie zabraknie ich dla przyszłych pokoleń. Tematy te warto zrealizować podczas codziennej nauki lub np. w ramach obchodów Światowego Dnia Tuńczyka (2 maja) czy Światowego Dnia Oceanów (8 czerwca).

Wśród materiałów edukacyjnych znajdują się: film „Mój tata jest rybakiem”, scenariusze lekcji, arkusze ćwiczeń, tematy do dyskusji oraz inne materiały, które mogą być przydatne podczas prowadzenia lekcji geografii, przyrody czy biologii.

Dzięki ćwiczeniom rozwiązywanym w domu lub w szkole, uczniowie poszerzą swoją wiedzę na temat obecnej kondycji mórz i oceanów oraz dowiedzą się, na czym polegają zrównoważone połowy ryb i owoców morza. Materiały dostarczają informacji na temat ekosystemu morskiego i istniejących w nim sieci pokarmowych, pokazują, jak wygląda życie rybaków oraz wyjaśniają, co to jest przyłów i dlaczego przełowienie jest obecnie jednym z największych wyzwań środowiskowych.

Młodsze pokolenia, w szczególności Pokolenie Z (pokolenie ludzi urodzonych w latach 1995-2010) to pokolenia ekologicznie i społecznie świadome, a młodzi ludzie na całym świecie dostrzegają problemy środowiskowe związane m.in. ze zmianami klimatu.

– Najmłodsze pokolenia są zdeterminowane, aby znaleźć sposób na uratowanie naszej Planety i osiągnięcie trwałego dobrobytu w przyszłości. W czasie, gdy otaczający nas świat zmienił się wraz z wybuchem pandemii Covid-19, a nauczanie szkolne zostało zakłócone, proponujemy praktyczne i łatwe do wykorzystania materiały, które w interesujący sposób pogłębiają wiedzę na temat otaczających nas mórz i oceanów – powiedziała Agnieszka Sawicka, MSC Communications and Marketing Manager, koordynująca projekty edukacyjne MSC.

Propozycje zajęć i zabaw edukacyjnych dla dzieci w czasie kwarantanny:

1. Materiały edukacyjne – Nauczaj o zrównoważonych morzach i oceanach
2. Gry i zabawy edukacyjne dla dzieci w wieku szkolnym
3. Film edukacyjny „Mój tata jest rybakiem”
4. Gry i zabawy dla najmłodszych – kolorowanka, krzyżówka, łamigłówka
5. Przepisy kulinarne dla całej rodziny
6. Weź udział w wyprawie rybackiej

politechnika_gdanska_2022

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.