• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Dziewczyny na politechniki!

ac

26.03.2021 10:15 Źródło: UMS

Partnerzy portalu

Dziewczyny na politechniki! - GospodarkaMorska.pl
fot. mat.prasowe

Akademia Morska w Szczecinie bierze udział w tegorocznej edycji kampanii "Perspektyw" - Dziewczyny na Politechniki. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w pełni online.

22 kwietnia w przestrzeni wirtualnej odbędą się największe targi kierunków technicznych kierowanych do wszystkich studentów, mające na celu odczarowanie kierunków uważanych kiedyś za bardziej "męskie". AMS zaprezentuje swoje kierunki morskie, a także lądowe z perspektywy studentek, absolwentek, wykładowczyń. 

Twórcy akcji za najważniejszy cel stawiają sobie przełamywanie stereotypów w myśleniu i zachęcanie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania studiów technicznych i ścisłych. Nauka i technologia potrzebują kobiet. Szczególnie teraz, kiedy kultura innowacji ma coraz większe znaczenie. Innowacja jest konieczna dla budowania społeczeństwa i gospodarki opartych o wiedzę i ukierunkowanych na globalną konkurencyjność. Udział kobiet w tym procesie jest jednym z kluczowych warunków jego powodzenia. Absolwentki kierunków technicznych i ścisłych muszą mieć swój wkład w tworzenie nowych rozwiązań w obszarze naukowo-technologicznym, bo ich potencjał i kreatywność są istotne dla innowacyjności kraju.

Szczegóły znajdują się na stronie internetowej wydarzenia.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.