• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Dar Pomorza rozbłyśnie na zielono

gm

05.10.2022 15:42 Źródło: Narodowe Muzeum Morskie
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Dar Pomorza rozbłyśnie na zielono

Partnerzy portalu

Dar Pomorza rozbłyśnie na zielono - GospodarkaMorska.pl
Fot. NMM

Legendarna „Biała Fregata” zmieni kolor na zielony. Wszystko to w ramach kampanii #17 milionów, do której dołączyło Narodowe Muzeum Morskie. Akcja wspiera dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.

To będzie jedna z nielicznych okazji ku temu, by uchwycić na zdjęciach nietypowy widok. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku dołącza do ogólnopolskiej kampanii społecznej #17 milionów, organizowanej przez Fundację Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na codzienne problemy osób dotkniętych mózgowym porażeniem dziecięcym.

Najczęstsze objawy, które towarzyszą tej chorobie to słaba koordynacja, sztywność mięśni oraz kłopoty z połykaniem i mówieniem. Mózgowe porażenie dziecięce występuje u około 2 na 1000 urodzonych dzieci.

- Podświetlenie na zielono dwóch obiektów Narodowego Muzeum Morskiego: „Daru Pomorza” oraz budynku Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie jest dla nas ważnym, symbolicznym gestem na rzecz budowania świadomości o osobach dotkniętych mózgowym porażeniem dziecięcym – mówi dr Marcin Westphal, zastępca dyrektora ds. merytorycznych NMM.

Iluminacja zostanie włączona w czwartek, 6 października o godzinie 19.00. Zielony kolor na  „Darze Pomorza” oraz budynku Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie będzie widoczny przez godzinę.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.