• <

Maląg: Przekazano 100 mld zł na tarczę antykryzysową

ew

23.06.2020 12:42 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Maląg: Przekazano 100 mld zł na tarczę antykryzysową

Partnerzy portalu

Maląg: Przekazano 100 mld zł na tarczę antykryzysową - GospodarkaMorska.pl

Do poniedziałku zostało przekazanych 100 mld zł różnymi instrumentami i śmiało możemy powiedzieć, że w ten sposób zostało ochronionych około 5 mln miejsc pracy – powiedziała we wtorek w Zakopanem minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

"100 dni od momentu wybuchu pandemii i 100 dni realnego wsparcia, które zostało przygotowane przez rząd we współpracy z panem prezydentem Andrzejem Dudą, aby przede wszystkim ochronić miejsca pracy, aby pracownicy nie tracili zatrudnienia i aby firmy mogły utrzymać swoją płynność finansową" – mówiła Maląg podczas briefingu w Zakopanem.

Przyznała, że sytuacja związana z pandemią wpływa na rynek pracy i dodała, że dzięki wsparciu finansowemu stopa bezrobocia na koniec maja, według danych ministerstwa rodziny, wyniosła 6 proc. – w sumie 1 mln 11 tys., a w porównaniu do początku roku, bezrobotnych było mniej o 82 tys., a w porównaniu z marcem 2020 r. bezrobotnych było mniej o 102 tys.

"Warto zastanowić się nad słowami, które zostały wypowiedziane przez pana Rafała Trzaskowskiego we Wrocławiu, który mówił, że przybyło milion osób bezrobotnych. 102 tys., a milion, to jednak jest zasadnicza różnica i niepotrzebnie wprowadzany jest niepokój i destabilizacja społeczna. Rząd stara się zapewnić bezpieczeństwo, stara się zapewnić polskim rodzinom przede wszystkim bezpieczne i w miarę spokojnie funkcjonowanie" – mówiła Maląg.

Minister zapewniła, że funkcjonują i nadal będą funkcjonować programy społeczne, które zostały wprowadzono.

"Pięć lat temu, kiedy wybory wygrał pan prezydent Andrzej Duda, rozpoczął się czas budowania dobrego czasu dla Polski dla polskich rodzin, bo właśnie rodzina jest fundamentem naszych działań i wokół rodziny budowane są zarówno programy społeczne, ale też programy gospodarcze" – mówiła Maląg, dodając, że "inwestycja w rodzinę jest obowiązkiem państwa".

Minister wyliczała, że do tej pory na program "Rodzina 500 plus" przeznaczono ponad 110 mld zł. Dodała także, że od 1 lipca będzie można składać drogą elektroniczną wnioski o tzw. wyprawkę 300 zł dla każdego ucznia. Maląg poinformowała także, że ze świadczenia "Mama 4 plus" korzysta ponad 57 tys. rodziców, którzy wychowali co najmniej czworo dzieci.

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.