• <

Kwieciński: Terminal LNG w Świnoujściu będzie wpisywał się we współpracę w ramach Trójmorza

Strona główna Prawo, polityka Kwieciński: Terminal LNG w Świnoujściu będzie wpisywał się we współpracę w ramach Trójmorza

pc

25.04.2019 Źródło: PAP
Kwieciński: Terminal LNG w Świnoujściu będzie wpisywał się we współpracę w ramach Trójmorza - GospodarkaMorska.pl

Terminal LNG w Świnoujściu to projekt ważny dla UE, ale to jeden projektów, który będzie się wpisywał we współpracę w ramach Trójmorza - powiedział w środę w Świnoujściu minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

"To ważny projekt dla naszej współpracy europejskiej. To nie jest tylko projekt ważny dla Polski. To jest projekt ważny dla Unii Europejskiej, dla całej Europy. To jest jeden z tych projektów, który będzie się wpisywał we współpracę w ramach Trójmorza, czyli pomiędzy krajami od Morza Bałtyckiego, aż do Adriatyku" - powiedział Kwieciński.

Przypomniał, że w realizacji jest , "sieć gazociągów przesyłowych z Północy na Południe a w Chorwacji projektowany jest terminal Adria".

Odnosząc się do rozbudowy polskiego terminala LNG w Świnoujściu, minister wskazał, że "to jest jedno z najważniejszych przedsięwzięć nie tylko naszych krajowych, ale również międzynarodowych". Minister zwrócił uwagę, że gaz jest paliwem mniej emisyjnym niż np. węgiel więc wzrost jego zużycia w kraju oznacza mniej emisji szkodliwych substancji.

"To bardzo ważny projekt dla całego naszego bezpieczeństwa. Bo więcej gazu oznacza mniej emisji, dlatego, ze gaz będzie zastępował inne paliwa kopalne, takie, jak węgiel, czy olej. Ten projekt ma również duże znaczenie dla naszego społeczeństwa" - wskazał szef resortu inwestycji i rozwoju.

Źródło:
PAP

Dziękujemy za wysłane grafiki.