• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

ZMPSiŚ pomógł zmodernizować pracownię przyszłym nawigatorom

29.10.2020 12:12 Źródło: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska ZMPSiŚ pomógł zmodernizować pracownię przyszłym nawigatorom

Partnerzy portalu

ZMPSiŚ pomógł zmodernizować pracownię przyszłym nawigatorom - GospodarkaMorska.pl
fot. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu kształcący m.in. przyszłych mechaników okrętowych i nawigatorów morskich z roku na rok rozbudowuje swoją bazę dydaktyczno-warsztatową. Dzięki pomocy Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście w tym roku unowocześnił pracownię nawigacyjną.

ZMPSiŚ  od czterech lat wspiera finansowo placówkę, która dzięki tej pomocy sukcesywnie rozbudowuje i unowocześnia swoją bazę dydaktyczno-warsztatową, wyposażając szkołę w pomoce dydaktyczne, nowe stanowiska ćwiczeniowe itd.

By sprostać wyzwaniom rynku, szkoła musi stale rozwijać swoją bazę dydaktyczną i podnosić poziom kształcenia, dostosowując się do postępu technologicznego. Dzięki wsparciu ZMPSiŚ szkoła zakupiła  piętnaście nowoczesnych stołów nawigacyjnych do pracy na mapach nawigacyjnych. Będą one również wykorzystane jako stanowiska do egzaminów z kwalifikacji zawodowych dla techników nawigatorów morskich.

Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu już od 60 lat kształci młodzież na potrzeby gospodarki morskiej. Jak dotąd jest jedyną szkołą średnią kształcącą na poziom operacyjny żeglugi międzynarodowej. Dzięki temu jej absolwenci uczący się w zawodach  technik nawigator morski  i  technik mechanik okrętowy,  po odbyciu nadzorowanej praktyki morskiej mogą przystępować do egzaminu oficerskiego.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.