• <

Wynik wyszukiwania - "observer" - Wiadomości

Przez jemeńskich Huti w katolickich kościołach zabrakło mszalnego wina

Kościołowi katolickiemu w Ugandzie brakuje mszalnego wina, informuje portal BBC, powołując się na lokalne media. Winę za niedobory ponoszą jemeńscy Huti ostrzeliwujący statki handlowe płynące przez Morze Czerwone.
04.05.2024

Norwegowie potwierdzili: morsy umierają na ptasią grypę

Na norweskiej wyspie Hopen, będącej częścią archipelagu Svalbard, potwierdzono pierwszy przypadek śmierci morsa spowodowanej ptasią grypą.
30.04.2024

Zakończenie kampanii badań geofizycznych i geotechnicznych na morzu w projekcie BC-Wind

W marcu br. zostały osiągnięte dwa istotne etapy w projekcie morskiej farmy wiatrowej BC-Wind rozwijanej przez Ocean Winds w polskiej części Bałtyku. Kampania badań dna morskiego w lokalizacji BC-Wind oraz korytarza kabli eksportowych została zakończona po prawie 12 miesiącach intensywnej pracy. Dodatkowo, na koniec miesiąca zakończyła się kampania badań geofizycznych i geotechnicznych nearshore, trwająca niecałe 9 miesięcy.
17.04.2024

Nowy rosyjski FSU stoi bezczynny przez sankcje

Wybudowany w Korei rosyjski FSU Saam, który miał służyć jako hub przeładunkowy dla LNG wydobywanego w Arktyce, od ponad pół roku stoi bezczynnie na wybrzeżu Morza Barentsa i czeka, aż będzie mógł się przydać.
21.02.2024

Ten jacht korzysta z każdej energii odnawialnej. Energy Observer z misją samowystarczalności energetycznej w żegludze

Przeszło osiem lat na różnych akwenach świata spędził zeroemisyjny i i samowystarczalny jacht wykorzystujący na swoim pokładzie wszelkie możliwe źródła odnawialne. Celem tego ekologicznego przedsięwzięcia jest stanie się wzorem dla innowacji w transporcie morskim, z myślą o postępie technologicznym jak i zadbaniu o środowisko.
23.01.2024

Czy BC Ferries powróci do Polski i wyda 135 mln dol. na modernizację promów i nabrzeży?

Dobrze znany w Polsce operator promowy z Kanady, BC Ferries, planuje wydać co najmniej 135 mln dolarów na konwersję promów hybrydowych na elektryczne. Armator doskonale rozumie potencjał i możliwości polskich stoczni. Konwersji jednostek mogłyby dokonać zarówno Remontowa, jak i Nauta.
07.11.2023

Kolejny cywilny statek na minie na Morzu Czarnym

Zarejestrowany w Liberii tankowiec uderzył na Morzu Czarnym nieopodal rumuńskich wybrzeży w minę morską. To już kolejny podobny wypadek w tym miesiącu.
16.10.2023

Wodorowy zawrót głowy. Wodorowe statki zamiast autobusów

Wodór w transporcie morskim ma perspektywy, nawet w Polsce. Jednak warunkiem wprowadzenie tego rozwiązania do żeglugi jest kompleksowe podjęcie zagadnienie przez operatorów statków, zarządy portów i firmy zajmujące się usługami w portach. To ogólny wniosek z dyskusji w czasie panelu „Wodór w transporcie morskim: perspektywy, wyzwania i innowacje - od projektu do pierwszego rejsu”.
09.10.2023

Rosja wycofała większość swojej Floty Czarnomorskiej z Sewastopola

Rosja wycofała większość okrętów swojej Floty Czarnomorskiej z Sewastopola do innych baz w Rosji i na Krymie - podał w środę "Wall Street Journal", powołując się na zachodnich oficjeli i zdjęcia satelitarne. Według dziennika to wynik ukraińskich ataków na Krymie.
05.10.2023

Logistyka w offshore wind: czy hotele na morzu dla pracowników MFW to opłacalne rozwiązanie?

Transport ludzi i urządzeń na morzu ze względu na wymagające środowisko pracy nie jest tak oczywisty jak na lądzie. Zbudowanie farmy wiatrowej i utrzymanie jej ruchu, wymaga szczegółowego planowania, już w fazie koncepcyjnej. Kontraktacja statków, następuje przed decyzją inwestycyjną i w związku z tym deweloperzy muszą wcześniej zdefiniować narzędzia (jednostki), które będą brały udział w czasie wszystkich prac.
07.09.2023

Komisarz Wojciechowski poparł przedłużenie tymczasowego zakazu importu ukraińskiego zboża do 5 krajów, w tym Polski

Unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski opowiedział się w czwartek za przedłużeniem do końca 2023 r. tymczasowego zakazu importu ukraińskiego zboża do pięciu krajów UE, graniczących z Ukrainą. Zaproponował też wprowadzenie dotacji dla ukraińskich eksporterów zboża.
31.08.2023

Jak funkcjonuje gospodarka morska w obliczu zmieniającej się sytuacji geopolitycznej?

Podczas szóstej edycji Forum Wizja Rozwoju jeden z paneli dotyczył ogólnej kondycji gospodarki morskiej w Polsce i zmian wynikających z sytuacji geopolitycznej. Dyskutowano o szansach i możliwościach dla tego obszaru, a także nie udało się pominąć kwestii, które wymagają pewnych zmian i interwencji.
20.06.2023

NATO będzie ćwiczyć na Morzu Północnym, w pobliżu rosyjskie okręty

W NATO-wskich manewrach Formidable Shield 2023, które prowadzone będą na Morzu Północnym za kołem podbiegunowym, weźmie udział kilkadziesiąt okrętów i samolotów krajów sojuszu i sprzymierzonych. Wojsko spodziewa się podwyższonej aktywności rosyjskiej marynarki, której okręty również są na akwenie.
05.05.2023

Antigua i Barbuda. Rząd zlicytuje jacht, z którego korzystał przyjaciel Putina

Rząd położonego na Karaibach państwa Antigua i Barbuda zdecydował, że zlicytuje luksusowy jacht, który cumuje w stołecznym porcie – St. John's. Jego właścicielem, jak przypuszczają lokalne władze, jest rosyjski oligarcha Andriej Guriew, działający w branży nawozów fosforowych.
29.03.2023

Brak międzynarodowej kontroli broni jądrowej na rosyjskich okrętach

Rosja łamie traktat Nowy START, uniemożliwiając USA inspekcję swojego arsenału jądrowego - oznajmił amerykański Departament Stanu. Od trzech lat nie odbywają się amerykańskie kontrole broni jądrowej w rosyjskiej bazie okrętów podwodnych Floty Północnej; tym samym kluczowa umowa między państwami o największym arsenale jądrowym niknie w oczach - pisze Barents Observer, norweski portal skupiony na regionie Arktyki.
18.02.2023

Modelowanie dekarbonizacyjne w strategiach firm

Walka z wysoką emisyjnością wszystkich sektorów gospodarki UE i USA nabiera tempa. Zagadnienia związane z potrzebą dekarbonizacji aktywów i przestawieniem produkcji na niskoemisyjne technologie przechodzą gwałtownie z „odległej w czasie alternatywy” do koniecznych do wdrożenia rozwiązań w najbliższej możliwej przyszłości. Poziom wykorzystania OZE wzrasta w prawie każdym sektorze. Dynamika zmian oraz ilość dostępnych technologii i rozwiązań na rynku także utrzymuje się na wysokim poziomie. Jak podejmować strategiczne decyzje inwes
16.02.2023

Rosjanie nadal wywożą zboże z Ukrainy

Plądrowanie Ukrainy trwa. Masowiec "Matros Pożynicz" nadal wywozi do syryjskiego Tartusu zboże skradzione na Ukrainie. Poinformował o tym Yoruk Isik, szef Bosphorus Observer, stambulskiej firmy badającej ruch statków w cieśninach czarnomorskich, cytowany we wtorek przez agencję "Ukrinform".
17.01.2023

Czy Rosja szmugluje elektronikę na statkach rybackich?

Norwegowie alarmują, że rosyjskie statki rybackie, które zawijają do portów w północnej Norwegii, mogą stanowić lukę umożliwiającą przemyt objętej sankcjami elektroniki do Rosji.
10.01.2023

Rosja eksportuje zboże ukradzione Ukrainie

Skradzione z Ukrainy zboże jest rozprowadzane przez statki należące do Piotra Chodykina, lub przez niego zarządzane, który jest właścicielem m.in. RIF Trading, największego rosyjskiego eksportera zboża i dużego gracza na światowym rynku - wynika z opublikowanego w czwartek śledztwa przeprowadzonego przez amerykański dziennik "Wall Street Journal".
01.12.2022

Bałtyk basenem innowacji?

Ze względu na restrykcyjne normy ograniczające stosowanie statków wykorzystujących paliwo wysokosiarkowe, Bałtyk może stać się poligonem dla innowacji, twierdzą eksperci ABB. Szczególną rolę ma do odegrania zielony wodór, który jest niezbędny w realizacji celów zielonej rewolucji w żegludze.
23.11.2022

Rosyjscy marynarze mobilizowani do wojska

Rosyjska mobilizacja dotarła na morze. Powołania do wojska otrzymują cywilni marynarze służący na statkach pod różnymi banderami. Część z nich chce uciec na morze, część szuka schronienia za granicą, część jest wyłapywana przez wojsko w rosyjskich portach.
18.11.2022

V edycja konferencji wodorowej PCHET

4 i 5 października 2022 roku, pod hasłem: “Energia odnawialna podstawą gospodarki wodorowej”, odbędzie się V edycja konferencji PCHET - Polish Conference on Hydrogen Energy & Technologies. W tym roku wydarzenie odbędzie się w Gdyni, która słynie z innowacji i nowoczesności oraz pierwszego polskiego Portu Morskiego. To właśnie na Pomorzu tworzone będą zasoby OZE, które dadzą podstawę do produkcji zielonej energii i czystego wodoru.
29.09.2022

Oczy inwestora

Na koniec ubiegłego roku łączna moc morskich farm wiatrowych na świecie wyniosła ca. 57 GW. Połowa tej mocy (28 GW) była generowana w Europie przez około 5800 morskich turbin wiatrowych (MTW). Według informacji podawanych przez Wind Europe średnia moc MTW instalowanych w Europie w 2021 roku wynosiła 8,5 MW, natomiast średnia moc zamawianych w ubiegłym roku MTW to 11,2 MW. Zakładane poziomy mocy w MFW na świecie i w Europie wyniosą 315 GW oraz 156 GW odpowiednio na koniec 2030 roku.
12.09.2022

Kto jest kim w polskim offshore? Enmaro: Wspieramy rozwój offshore wind i zielonego wodoru

Enmaro to jedna z polskich firm związanych z sektorem offshore wind, działających także poza granicami Polski. Wraz z rozwojem OZE zwiększa się zapotrzebowanie na usługi dotyczące zielonego wodoru. Enmaro upatruje szanse dla siebie także w sektorze LNG. Dlaczego? Zapraszamy do lektury kolejnego tekstu z cyklu „Kto jest kim w polskim offshore”. Na pytania GospodarkaMorska.pl odpowiada Dariusz Rudziński, dyrektor handlowy Enmaro.
05.05.2022

Magazynowanie energii przy jej odnawialnych źródłach – zwiększenie udziału OZE, alternatywne nośniki energii

Europa postawiła sobie bardzo ambitne cele dekarbonizacji gospodarki i od wielu lat przestawia się systematycznie na odnawialne źródła energii (OZE). Należy jednak przypuszczać, że dynamika tej zmiany się zwiększy z uwagi na tragiczne wydarzenia w Ukrainie. Udział OZE w zasilaniu sieci elektroenergetycznych wszystkich krajów Europy będzie wzrastał. Nieuchronnie wraz ze zwiększonym udziałem OZE pojawią się nowe wyzwania i problemy, a zarazem szanse dla inwestorów z branży energetycznej.
18.03.2022

[WIDEO] Powstaje projekt bezemisyjnego statku cargo

Energy Observer zaprezentuje projekt wielozadaniowego statku cargo napędzanego wodorem.
07.02.2022

Nowy gazociąg Gazpromu zagrożeniem ekologicznym w Zatoce Obskiej

Nowa nitka rurociągu podwodnego biegnąca przez dno Zatoki Obskiej na północy Rosji umożliwi uwolnienie zasobów gazu ziemnego na Półwyspie Jamalskim. Wspólnoty lokalne obawiają się jednak, że doprowadzi to do zniszczenia wrażliwych ekosystemów i ich tradycyjnych źródeł utrzymania - podał portal The Barents Observer.
03.01.2022

Arktyczne wybrzeże Rosji zmniejsza się rocznie o 7 tys. hektarów

W nowym badaniu Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego (MGU) szacuje się, że około 7 tys. hektarów ziemi w rosyjskiej Arktyce jest corocznie wymywanych do morza z powodu zmiany klimatu - podał norweski portal Barents Observer.
03.01.2022

Rosyjski atomowy okręt podwodny bez napędu na wodach Danii

Orioł, rosyjski atomowy okręt podwodny stracił napęd na duńskich wodach terytorialnych, po czym zaczął dryfować z prędkością 1,5 węzła w kierunku wyspy Sejero. Informację podał portal Thebarentsobserver. Rosja zaprzeczyła, że do takiego wydarzenia doszło.
09.08.2021

Śledztwo Al-Dżaziry: Indie budują bazę wojskową na wyspie Mauritius, widać wzmożony ruch masowców

Przeprowadzone przez Al-Dżazirę śledztwo wskazuje, że na należącej do Mauritiusa wyspie Agalega indyjska marynarka wojenna buduje bazę. Analitycy Al-Dżaziry uważają, że chodzi o rozszerzenie wpływów Indii na Afrykę, co jest elementem rywalizacji tego państwa z Chinami i ograniczenia ekspansji Państwa Środka na Oceanie Indyjskim.
07.08.2021

Rosja testuje okręt przenoszący podwodne drony z napędem atomowym

Siły zbrojne Rosji testują na Morzu Białym okręt podwodny Biełgorod o napędzie atomowym, który jest przystosowany do przenoszenia podwodnych dronów z napędem atomowym Posejdon - podał w poniedziałek portal The Barents Observer.
28.06.2021

Ludy Arktyki proszą europejskie firmy o pomoc w walce z niszczącym ich ziemie Norylskim Niklem

36 organizacji reprezentujących rdzennych mieszkańców rosyjskiej Arktyki wezwało europejskich partnerów Norylskiego Niklu do podjęcia działań ws. degradacji środowiska przez rosyjskiego giganta. Firma odpowiada za olbrzymi wyciek oleju napędowego z maja 2020 roku.
11.03.2021

Naukowcy: temperatury w Arktyce mogą wzrosnąć do końca wieku o 20 stopni

Średnie temperatury w Arktyce mogą do końca XXI wieku wzrosnąć o 20 stopni Celsjusza - oceniają naukowcy z Rosji. Szacunki te oparte są na założeniu, że trwać będzie emisja gazów cieplarnianych, ale nawet przy jej redukcji Arktyka będzie się ocieplać.
04.03.2021

W styczniu aż o 68 procent spadł eksport do UE przez brytyjskie porty

W styczniu eksport z Wielkiej Brytanii do Unii Europejskiej przez brytyjskie porty spadł o 68 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem 2020 r. - poinformowało w niedzielę brytyjskie stowarzyszenie przewoźników drogowych RHA.
08.02.2021

W 2020 roku spadło wydobycie ropy i gazu w Rosji

W Rosji w 2020 roku spadło wydobycie ropy i gazu, co częściowo jest efektem porozumienia z OPEC o redukcji wydobycia wobec spadku popytu na skutek pandemii. Mimo to Rosja zagospodarowuje kolejne złoża w Arktyce - pisze portal The Barents Observer. Wydobycie ropy spadło w 2020 roku o 8,6 proc., a gazu - o 6,2 proc.
12.01.2021

Ważny węzeł transportowy w Arktyce pod znakiem zapytania

Projekt węzła transportowego na wybrzeżu Zatoki Kolskiej, jeden z ważniejszych projektów infrastrukturalnych w Rosji, znalazł się w tarapatach, bowiem ministerstwo transportu rozwiązało kontrakt z podwykonawcą - podał w środę dziennik "Kommiersant".
11.11.2020

Malta przejęła 23 łodzie motorowe. Były wykorzystane do przemycania migrantów?

Rząd maltański ogłosił przejęcie i konfiskatę 23 łodzi motorowych, które płynęły do Libii, w związku z podejrzeniem o ich wykorzystanie do przemytu migrantów do Europy.
16.10.2020

NATO ćwiczy w rosyjskiej wyłącznej strefie ekonomicznej na Morzu Barentsa

Norweskie siły zbrojny poinformowały dzisiaj o rozpoczęciu w rosyjskiej wyłącznej strefie ekonomicznej na Morzu Barentsa ćwiczeń z udziałem armii sojuszniczych NATO z Norwegii, Wielkiej Brytanii i USA.
08.09.2020

CMA CGM będzie współpracował z Energy Observer nad badaniem paliwa wodorowego

Francuski gigant kontenerowy CMA CGM rozpoczął współpracę z projektem statku wodorowego Energy Observer, aby badać i promować paliwo o zerowej emisji w branży żeglugowej.
11.02.2020

Media: Wielka Brytania nielegalnie kopiowała dane z baz Unii Europejskiej

Wielka Brytania nielegalnie kopiowała dane z baz Unii Europejskiej zawierających informacje o nielegalnych migrantach, osobach zaginionych lub podejrzanych o przestępstwa oraz o skradzionych pojazdach - donoszą media, powołując się na treść tajnych dokumentów.
30.07.2019

Początek sezonu letniego na Północnym Szlaku Morskim. Pierwszy gazowiec LNG już zakończył podróż

Pierwszym rejsem gazowca LNG z terminalu Jamał LNG do Azji rozpoczął się sezon letni na Północnym Szlaku Morskim. Statek w podróży nie potrzebował asysty lodołamaczy.
07.07.2019

Brytyjska premier: Opuszczamy UE z umową albo nie wychodzimy z niej wcale

Brytyjska premier Theresa May ostrzegła w sobotę, że "Wielka Brytania ma wybór: opuścić Unię Europejską z umową albo nie wyjść z niej wcale", odrzucając proponowaną przez eurosceptyczne skrzydło Partii Konserwatywnej opcję bezumownego brexitu.
07.04.2019

KE apeluje do krajów UE o przyjęcie migrantów z dwóch statków na M. Śródziemnym

Komisja Europejska zaapelowała w piątek do krajów UE o przyjęcie migrantów z dwóch statków ratowniczych organizacji pozarządowych, które przebywają na Morzu Śródziemnym w okolicach Malty i Włoch. Oba kraje odmawiają przyjęcia ich na swoje terytorium.
04.01.2019

Tonie jedna z najlepszych norweskich fregat (wideo)

Jedna z najlepszych norweskich fregat tonie. Jak informuje portal thebarentsobserver.com, w nocy z poniedziałku na wtorek zerwało się kilka lin utrzymujących na powierzchni uszkodzony okręt KNM Helge Ingstad. Jednostka niemal w całości znalazła się pod wodą.
13.11.2018

KE: 9 mln euro dla Włoch na azylantów; w mediach doniesienia o nadużywaniu funduszy

Komisja Europejska poinformowała w środę o przyznaniu Włochom 9 mln euro na wsparcie opieki zdrowotnej dla osób poszukujących azylu. Jednocześnie EUobserver ujawnił, że Rzym wydał co najmniej 200 tys. euro na zabezpieczenie przewiezienia migrantów do Hiszpanii.
22.08.2018

Zarys historyczny i ogólna charakterystyka międzynarodowych regulacji dotyczących przewozów ładunków morzem – część II

W pierwszej części artykułu przedstawiliśmy Państwu drogę jaką międzynarodowe prawodawstwo przeszło począwszy regulacji XIX-wiecznych, przez Reguły Haskie (z ich późniejszymi Protokołami), Reguły Hamburskie, na Regułach Hasko-Visbijskich skończywszy. W ten oto sposób zbudowaliśmy fundament pod opis regulacji, na których druga część artykułu się skupia, a mowa tu oczywiście o Regułach Rotterdamskich.
21.05.2018

B. minister finansów Austrii został doradcą Gazpromu ws. Nord Stream 2

Hans Joerg Schelling, były wieloletni minister finansów Austrii, został doradcą Gazpromu w projekcie budowy gazociągu Nord Stream 2 - podaje w czwartek EUObserver, powołując się na austriacką gazetę "Oberoesterreichische Nachrichten".
29.03.2018

Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Szwecji w Gruzji o Partnerstwie Wschodnim

– Spośród krajów Partnerstwa Wschodniego Gruzja osiągnęła największe sukcesy we wdrażaniu postanowień umowy stowarzyszeniowej oraz o pogłębionej i kompleksowej strefie wolnego handlu z Unią Europejską – powiedział minister Witold Waszczykowski podczas wspólnej wizyty w Gruzji z minister spraw zagranicznych Szwecji Margot Wallström.
15.11.2017

Samowystarczalna energetycznie łódź wodorowa w rejsie dookoła świata

Warta ponad 5 mln dolarów łódź zasilana energią odnawialną wypłynęła w rejs dookoła świata, który ma potrwać 6 lat. Jednostka za dnia napędzana jest energią pozyskiwaną z wiatru i promieni słonecznych, a nocą z wodorowych ogniw paliwowych.
17.07.2017

Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. transportu drogowego; polscy eurodeputowani krytyczni

Swoboda świadczenia usług transportowych w UE nie usprawiedliwia naruszania praw pracowników - wynika z przyjętej w czwartek rezolucji Parlamentu Europejskiego. Polscy eurodeputowani uważają, że nowe przepisy uderzą w firmy z Europy Środkowej i Wschodniej.
18.05.2017

Pierwszy na świecie „wodorowy” katamaran wyrusza w podróż dookoła świata

Energy Observer, pierwszy na świecie statek na wodór, który nie wytwarza jakichkolwiek gazów cieplarnianych, wyruszy w sześcioletnią podróż dookoła świata. Będzie promował odnawialne źródła energii. Statek jest zasilany prądem elektrycznym generowanym przez słońce i wiatr, który w konwersji wodą morską przekształca się w wodór.
20.01.2017

Morskie startupy wystartują jeszcze w tym kwartale

Zwycięski projekt bezzałogowej jednostki hydrograficznej do pomiaru barymetrycznego AutoDron, a także inne projekty startupów związanych z branżą morską jeszcze w tym kwartale zadomowią się w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER.
10.01.2017

Ropa zatrzymała rosyjskie lodołamacze

Rosja chciała do 2023 roku zbudować osiem nowych lodołamaczy. Nowe jednostki miały być wykorzystane do służby na Przejściu Północno-Wschodnim. Z powodu niskich ceny ropy naftowej oraz niepewnej sytuacji gospodarczej kraju, władze zdecydowały się na rewizję swoich planów
24.03.2016

Wojna rybna między Rosją i Norwegią

Rosja zagroziła zniszczeniem wszelkich ryb pochodzących z Norwegii na terenie Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. To pokłosie decyzji norweskiego odpowiednika sanepidu - Norwegian Food Safety Authority, który nie dopuścił do kontroli tamtejszych hodowli rybnych przez rosyjskich weterynarzy i siły bezpieczeństwa biologicznego.
26.08.2015

Nowy prom we flocie DFDS Seaways

Malo Seaways to nazwa nowego promu we flocie DFDS Seaways na Kanale La Manche. Prom został ochrzczony imieniem miasta Malo Le Bains, nadmorskiego kurortu we Francji, na północ od Dunkierki.
24.04.2015

Sekretny, nuklearny ładunek z Gdyni do Murmańska

Pomimo napiętych stosunków politycznych Stany Zjednoczone i Rosja współpracowały podczas przewozu wysoko wzbogaconego uranu z Polski do Murmańska, do którego doszło we wrześniu. Norweskie władze nie miały pojęcia o akcji aż do momentu wpłynięcia statku w strefę ekonomiczną ich kraju informuje serwis barentsobserver.com.
25.09.2014

Arktyczna tragikomedia rosyjskich naukowców

Rosja musi zrezygnować z prowadzenia badań naukowych na krach lodowych w Arktyce. Dlaczego? Ostatnie istniejące wielkie kry na ich terytorium rozpuszczają się.
24.03.2014

Przerwali poszukiwania żeglarza, który wypadł z jachtu

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa nie znalazła 69-letniego żeglarza z Ustki, który w piątek po południu wypadł z jachtu w okolicach Helu. Zaginiony kapitan Edward Zając jest doświadczonym żeglarzem, przemierzył ponad 11 tysięcy mil morskich.
08.07.2013

DFDS Seaways: Nowy prom na Kanale La Manche

Linie promowe DFDS Seaways wzmacniają swoją pozycję na Kanale La Manche. Za kilka dni do floty przewoźnika dołączy nowy prom, który zwiększy możliwości przewozu pasażerów i towarów na trasie pomiędzy Dover a Dunkierką.
26.10.2012

Podróżuj taniej do Polski z DFDS Seaways

Sezon przedświątecznych podróży do Polski już się rozpoczął. Z tej okazji linie promowe DFDS Seaways oferują 5 funtów zniżki na bilety na trasie Dover-Dunkierka-Dover.
07.12.2011

DFDS Seaways- Narodowy Festiwal Promów.

W Wielkiej Brytanii rusza wielka akcja promująca przejazdy promowe - Narodowy Festiwal Promów. Impreza potrwa dwa tygodnie. Z tej okazji linie DFDS Seaways przygotowały specjalną ofertę cenową dla pasażerów podróżujących na głównych trasach europejskich.
12.05.2011

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.