• <

Wynik wyszukiwania - "korea północna" - Wiadomości

Korea Północna. Kim nadzorował test pocisków manewrujących wystrzeliwanych z okrętu podwodnego

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un nadzorował w niedzielę test pocisków manewrujących wystrzeliwanych z okrętu podwodnego oraz przeanalizował plany budowy takiego okrętu o napędzie atomowym – ogłosiły państwowe północnokoreańskie media.
29.01.2024

Korea Północna prowokuje i wystrzeliła serię pocisków manewrujących

Korea Północna wystrzeliła w niedzielę rano ze swojego wschodniego wybrzeża serię pocisków samosterujących - poinformował Komitet Szefów Sztabów armii południowokoreańskiej. Nie sprecyzowano ile pocisków wystrzelono, ich zasięgu ani czy zostały wystrzelone z lądu, czy z morza.
28.01.2024

Korea Północna ponownie ostrzelała sporną granicę morską z Koreą Południową

Korea Północna ponownie ostrzelała w niedzielę ogniem artyleryjskim sporną granicę morską z Koreą Południową, w pobliżu wyspy Daeyeonpyeong - podała agencja Yonhap. To trzeci dzień takich ćwiczeń z użyciem ostrej amunicji.
07.01.2024

Korea Północna wystrzeliła ponad 60 pocisków w stronę spornej morskiej granicy z Koreą Południową

Dowództwo południowokoreańskich sił zbrojnych poinformowało, że Korea Północna wystrzeliła w sobotę ponad 60 pocisków artyleryjskich w kierunku spornej granicy morskiej z Koreą Południową.
06.01.2024

Korea Północna wystrzeliła kolejny pocisk balistyczny

Korea Północna wystrzeliła w poniedziałek rano czasu miejscowego w kierunku Morza Japońskiego kolejny pocisk, tym razem dalekiego zasięgu; mógł to być międzykontynentalny pocisk balistyczny (ICBM) – podała agencja Yonhap, powołując się na komunikat armii Korei Południowej.
18.12.2023

Korea Północna przekazała Rosji drogą morską i lądową ponad tysiąc kontenerów ze sprzętem wojskowym

Korea Północna przekazała Rosji ponad tysiąc kontenerów ze sprzętem wojskowym - powiedziała w poniedziałek w Radzie Bezpieczeństwa ambasador USA przy ONZ Linda Thomas-Greenfield. Ostrzegła, że współpraca obu reżimów się pogłębia wbrew ONZ-owskim sankcjom.
27.11.2023

Korea Północna wystrzeliła dwa pociski balistyczne

Korea Północna wystrzeliła dwa niezidentyfikowane pociski balistyczne w kierunku morza - poinformowała w środę południowokoreańska armia.
13.09.2023

Korea Północna wystrzeliła kilka pocisków manewrujących

Korea Północna wystrzeliła w sobotę rano czasu lokalnego kilka pocisków manewrujących w kierunku Morza Żółtego - poinformowała południowokoreańska armia.
02.09.2023

Korea Północna wystrzeliła dwa pociski balistyczne, wpadły do morza

Korea Północna wystrzeliła w środę dwa pociski balistyczne, które przeleciały około 360 kilometrów i wpadły do morza - poinformowała agencja Reutera, powołując się na japońskie ministerstwo obrony oraz armię Korei Południowej.
30.08.2023

Korea Północna oburzona z powodu obecności w okolicach półwyspu atomowego okrętu podwodnego z USA

Władze w Pjongjangu potępiły wprowadzenie amerykańskiego okrętu podwodnego z pociskami nuklearnymi na wody w pobliżu Półwyspu Koreańskiego. Zarzuciły, że stwarza to sytuację, która przybliża region do nuklearnego konfliktu.
10.07.2023

Korea Północna grozi, że będzie zestrzeliwać amerykańskie samoloty zwiadowcze

Korea Północna przekazała, że amerykańskie samoloty zwiadowcze naruszyły niedawno jej przestrzeń powietrzną i że nie ma gwarancji, że następnym razem nie zostaną zestrzelone - podała w niedzielę wieczorem rządowa agencja informacyjna KCNA.
10.07.2023

Korea Północna wystrzeliła dwa pociski rakietowe krótkiego zasięgu, wpadły do morza

Korea Północna wystrzeliła w czwartek dwa pociski rakietowe krótkiego zasięgu ze swojego wschodniego wybrzeża - poinformowała agencja Yonhap, powołując się na siły zbrojne Korei Południowej. Rakiety wpadły do morza.
15.06.2023

Korea Północna: nasza próba wystrzelenia satelity szpiegowskiego zakończyła się niepowodzeniem

W oświadczeniu opublikowanym w mediach państwowych Korea Północna przyznała, że jej rakieta z satelitą szpiegowskim spadła do morza u zachodniego wybrzeża Półwyspu Koreańskiego po tym, jak straciła ciąg po rozdzieleniu pierwszego i drugiego stopnia.
31.05.2023

Korea Północna dalej strzela, Amerykanie dalej potępiają

Korea Północna wystrzeliła w czwartek pocisk balistyczny średniego lub dalekiego zasięgu w kierunku Morza Japońskiego - poinformowało Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej. Według władz Japonii mógł być to międzykontynentalny pocisk balistyczny (ICBM).
13.04.2023

Korea Południowa i USA przeprowadziły ćwiczenia z użyciem ostrej amunicji koło granicy z Koreą Północną

Wojska południowokoreańskie wraz z amerykańskimi przeprowadziły duże, wspólne ćwiczenia z użyciem ostrej amunicji niedaleko granicy z Koreą Północną, by pokazać „olbrzymią” siłę ognia w obliczu gróźb Pjongjangu.
23.03.2023

Korea Północna wystrzeliła do morza liczne pociski manewrujące

Agencja Yonhap podała, powołując się na południowokoreańskie siły zbrojne, że Korea Północna wystrzeliła w środę liczne pociski manewrujące w kierunku Morza Japońskiego. To kolejny pokaz siły Pjongjangu w odwecie za wspólne manewry Korei Południowej i USA.
22.03.2023

Korea Północna ćwiczyła atak jądrowy

Północnokoreańska agencja prasowa KNCA ogłosiła, że niedzielna próba rakietowa Korei Północnej była "symulacją taktycznego ataku jądrowego na wrogów" krytykując przy tym trwające, wspólne manewry wojskowe USA i Korei Południowej.
20.03.2023

Korea Północna znów strzela

Korea Północna wystrzeliła we wtorek testowo dwa pociski balistyczne krótkiego zasięgu w kierunku swoich wschodnich wód we wtorek jako demonstrację siły , poinformowała Korea Południowa.
14.03.2023

Korea Północna wystrzeliła dwa pociski balistyczne

Korea Północna wystrzeliła w poniedziałek rano, dwa dni po wznowieniu testów z międzykontynentalnymi pociskami balistycznymi, dwa pociski balistyczne krótkiego zasięgu, poinformowało wojsko Korei Południowej.
20.02.2023

Korea Północna znów wystrzeliła pociski, potwierdzają Korea Płd. i Japonia

Korea Północna wystrzeliła w sobotę pocisk balistyczny w kierunku morza na wschód od Półwyspu Koreańskiego, poinformowało południowokoreańskie wojsko. Z kolei Japonia poinformowała o trzech pociskach.
31.12.2022

Korea Północna wystrzeliła dwa pociski balistyczne średniego zasięgu

Armia Korei Płd. poinformowała, że jej sąsiad z północy wystrzelił w niedzielę dwa pociski balistyczne w kierunku morza u wschodniego wybrzeża Półwyspu Koreańskiego. To rakiety średniego zasięgu, które przeleciały około 500 km
18.12.2022

Grecja. Szef MSZ: Turcja zachowuje się jak Korea Północna, to niedopuszczalne w NATO

Szef greckiej dyplomacji Nikos Dendias skrytykował w poniedziałek Ankarę za groźbę ataku rakietowego na Ateny i powiedział, że Turcja zachowuje się jak Korea Północna, co jest niedopuszczalne w przypadku kraju należącego do NATO.
12.12.2022

Korea Północna wystrzeliła międzykontynentalny pocisk balistyczny

Korea Północna przeprowadziła w piątek test międzykontynentalnego pocisku balistycznego (ICBM), który spadł u wybrzeży Japonii - poinformowała armia Korei Południowej i japoński minister obrony Yasukazu Hamada.
18.11.2022

Korea Północna wystrzeliła pocisk balistyczny

Korea Płn. wystrzeliła w czwartek pocisk balistyczny, ktory spadł do morza na wschodzie tego kraju - poinformowało dowództwo armii południowokoreańskej. Nie podano rodzaju pocisku, jego trajektorii ani miejsca upadku.
17.11.2022

Korea Północna wystrzeliła dwa pociski balistyczne krótkiego zasięgu w stronę Morza Japońskiego

Korea Płn. wystrzeliła w piątek dwa pociski balistyczne krótkiego zasięgu w stronę Morza Japońskiego – ogłosiła armia Korei Płd. i rząd Japonii. Napięcia na Półwyspie Koreańskim podsyca groźba kolejnej próby jądrowej Pjongjangu.
28.10.2022

Japonia. Resort obrony: Korea Północna wystrzeliła dwa pociski rakietowe

Korea Północna wystrzeliła w niedzielę lokalnego czasu (w sobotę w Polsce) najpewniej dwa pociski rakietowe - podała stacja NHK, powołując się na źródła w ministerstwie obrony Japonii. Początkowo informowano o jednym pocisku. Według straży przybrzeżnej tego kraju rakieta balistyczna spadła do Morza Japońskiego poza japońskimi wodami terytorialnymi.
08.10.2022

Korea Północna wystrzeliła pocisk balistyczny nad Japonią

Połączeni Szefowie Sztabów Korei Południowej (JCS) i japońska straż przybrzeżna zaalarmowali we wtorek swoje rządy o wystrzeleniu przez Koreę Północną pocisku balistycznego skierowanego najprawdopodobniej w przestrzeń powietrzną Japonii.
04.10.2022

Korea Północna wystrzeliła kolejną rakietę balistyczną

Korea Północna wystrzeliła w czwartek rakietę balistyczną ze swojego wschodniego wybrzeża - poinformowało wojsko Korei Południowej.
29.09.2022

Korea Północna wystrzeliła rakietę balistyczną w stronę swoich wschodnich wód morskich

Korea Północna wystrzeliła w środę rakietę balistyczną w kierunku swoich wschodnich wód morskich - poinformowały siły zbrojne Korei Południowej.
28.09.2022

Agencja Yonhap: Korea Północna wystrzeliła dwa pociski manewrujące w kierunku Morza Żółtego

Korea Płn. prawdopodobnie wystrzeliła w środę dwa pociski manewrujące w kierunku Morza Żółtego – podała południowokoreańska agencja Yonhap, powołując się na źródło wojskowe w Seulu. Zbiegło się to w czasie z konferencją z okazji 100 dni prezydentury Jun Suk Jeola w Korei Płd.
17.08.2022

Korea Północna wystrzeliła pocisk rakietowy w kierunku morza

Korea Północna wystrzeliła u swojego wschodniego wybrzeża co najmniej jeden pocisk balistyczny w kierunku morza - poinformowało w niedzielę południowokoreańskie wojsko.
05.06.2022

Korea Północna wystrzeliła niezidentyfikowany pocisk w stronę Morza Japońskiego

Korea Północna wystrzeliła w sobotę „przynajmniej jeden pocisk w kierunku Morza (Japońskiego)”. Obiekt nie został jeszcze zidentyfikowany, ale jest to „prawdopodobnie rakieta balistyczna”, poinformowały w komunikacie południowokoreańskie siły zbrojne.
07.05.2022

Korea Północna testowała kolejną rakietę

Korea Północna wystrzeliła w niedzielę w kierunku Morza Japońskiego rakietę balistyczną średniego zasięgu - poinformowała południowokoreańska armia. To najpotężniejszy pocisk, którego test reżim w Pjongjangu przeprowadził od 2017 roku.
30.01.2022

Korea Północna wystrzeliła kolejny pocisk, grozi USA odwetem za nowe sankcje

Korea Północna wystrzeliła w piątek niezidentyfikowany pocisk w kierunku wschodnim – ogłosiło kolegium szefów sztabów Korei Płd. Kilka godzin wcześniej Pjongjang oskarżył USA o „prowokacje” i groził odwetem za dążenie do nałożenia na niego nowych sankcji.
14.01.2022

Korea Północna wystrzeliła w morze niezydentyfikowany pocisk

Korea Północna wystrzeliła w środę rano u wybrzeża wschodniego niezidentyfikowany pocisk, poinformowała armia Korei Południowej. Japońska straż przybrzeżna przypuszcza, że mógł to być pocisk balistyczny, ale nie podała żadnych szczegółów.
05.01.2022

Korea Północna wybudowała pierwszy od 5 lat statek towarowy

Państwowe media w Korei Północnej podają, że w kraju ukończono konstrukcję pierwszego od 5 lat statku cargo wybudowanego własnymi siłami. Prawdopodobnie jest to także największa jednostka handlowa zarejestrowana w tym kraju.
29.12.2021

Korea Północna wystrzeliła rakiety w kierunku Morza Japońskiego. Czy Kim Dzong Un zmusi USA do rozmów?

Korea Północna wystrzeliła dwa pociski balistyczne - poinformowały w środę rano siły zbrojne Korei Południowej. Według japońskiej straży przybrzeżnej rakiety zostały wystrzelone w odstępie pięciu minut w kierunku Morza Japońskiego.
15.09.2021

Południowy Koreańczyk złapany na próbie przekroczenia granicy morskiej z Koreą Północną

Południowy Koreańczyk został złapany na próbie przekroczenia zachodniej granicy międzykoreańskiej na Morzu Żółtym, na pokładzie łodzi – poinformowały w piątek źródła rządowe w Seulu, na które powołuje się południowokoreańska agencja Yonhap.
18.06.2021

Korea Północna grozi rozszerzeniem swojego arsenału nuklearnego

Północnokoreański przywódca Kim Jong Un zagroził w piątek rozszerzeniem arsenału nuklearnego i opracowaniem bardziej wyrafinowanych systemów broni atomowej, jeśli Stany Zjednoczone nie porzucą wrogiej polityki wobec Korei Północnej.
09.01.2021

Seul: Korea Północna wystrzeliła rakiety w kierunku Morza Japońskiego

Korea Północna wystrzeliła we wtorek kilka pocisków manewrujących krótkiego zasięgu w kierunku Morza Japońskiego - poinformowało dowództwo południowokoreańskich sił zbrojnych. Niedługo potem północnokoreańskie myśliwce wystrzeliły pociski powietrze-ziemia.
14.04.2020

Pentagon: Korea Północna testowała pocisk krótkiego lub średniego zasięgu

Pentagon poinformował w czwartek, że testowana w środę północnokoreańska rakieta to pocisk krótkiego lub średniego zasięgu wystrzelony z platformy na morzu, który przeleciał 450 km i wpadł do morza. Pjongjang poinformował, że próba była udana.
04.10.2019

Korea Północna: Udany test rakiety balistycznej wystrzelonej z łodzi podwodnej

Korea Północna przeprowadziła w środę udany test nowego typu rakiety balistycznej wystrzelonej z okrętu podwodnego - poinformowała w czwartek rano czasu lokalnego oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA.
03.10.2019

Korea Północna wystrzeliła dwa niezidentyfikowane pociski

Korea Północna wystrzeliła we wtorek rano czasu lokalnego dwa niezidentyfikowane pociski - poinformowała południowokoreańska agencja prasowa Yonhap, powołując się sztab generalny armii Korei Południowej.
10.09.2019

Korea Północna: Zdjęcia satelitarne sugerują, że KRLD buduje nowy okręt podwodny

Najnowsze zdjęcia satelitarne sugerują, że Korea Północna buduje nowy okręt podwodny, zdolny do wystrzeliwania rakiet z głowicami jądrowymi – ocenili w środę eksperci z waszyngtońskiego think tanku Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS).
28.08.2019

Pompeo: Rozmowy z Koreą Północną nie zostały wznowione tak szybko, jak chcieliśmy

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo we wtorkowym wywiadzie dla telewizji CBS powiedział, że negocjacje między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną nie zostały wznowione tak szybko, jak liczył Waszyngton. Dodał jednak, że problemów się spodziewano.
20.08.2019

Korea Północna wystrzeliła kolejne pociski

Według południowokoreańskich źródeł wojskowych Korea Północna wystrzeliła w piątek pociski, które spadły do morza. Nie podano ile pocisków wystrzelono,ich rodzaju ani trajektorii. Była to kolejna z całej serii ostatnich testów rakietowych Pjongjangu.
16.08.2019

Korea Północna wystrzeliła kolejne dwie rakiety balistyczne

Korea Północna wystrzeliła w sobotę nad ranem czasu miejscowego po raz kolejny dwa pociski balistyczne, które wpadły do morza u wschodnich wybrzeży kraju - poinformowała południowokoreańska agencja Yonhap, powołując się dowództwo wojsk Korei Południowej.
10.08.2019

Korea Północna wystrzeliła kolejne dwa pociski balistyczne

Korea Północna wystrzeliła we wtorek kolejne dwa pociski balistyczne - poinformowała południowokoreańska agencja Yonhap. To odpowiedź Pjongjangu na wspólne manewry wojsk USA i Korei Płd., które rozpoczęły się w poniedziałek.
06.08.2019

Korea Północna: Kim Dzong Un obserwował kolejną próbę rakietową

Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un obserwował w piątek kolejne próbne odpalenie nowego "systemu rakietowego" - poinformowały w sobotę nad ranem pólnocnokoreańskie media. Prezydent Trump starał się pomniejszyć znaczenie tych prób.
04.08.2019

Korea Północna: KCNA potwierdza test dwóch rakiet krótkiego zasięgu

Oficjalna północnokoreańska agencja KCNA potwierdziła w piątek wystrzelenie przez Pjongjang dwóch rakiet balistycznych krótkiego zasięgu i poinformowała, że test osobiście nadzorował przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un. Zdaniem KCNA było to ostrzeżenie dla Korei Południowej.
26.07.2019

Korea Północna wystrzeliła dwa pociski z poligonu na wschodnim wybrzeżu

Korea Płn. wystrzeliła w czwartek rano dwie rakiety krótkiego zasięgu z poligonu w pobliżu miasta Wonsan na wschodnim wybrzeżu. Przeleciały one 430 km, nim wpadły do morza - poinformowało Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Płd. w specjalnym komunikacie.
25.07.2019

Korea Północna zwróciła się do ONZ ws. przejętego statku

Władze Korei Północnej zwróciły się do sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa w sprawie należącego do tego kraju statku transportowego, przejętego przez USA w związku z naruszaniem międzynarodowych sankcji gospodarczych nałożonych na Pjongjang.
18.05.2019

Korea Północna żąda od Amerykanów oddania statku

Przejęcie jednego z północnokoreańskich statków transportowych przez USA było nielegalne i sprzeczne z intencjami wspólnego oświadczenia podpisanego przez przywódców obu krajów – oświadczyło we wtorek MSZ Korei Płn., żądając natychmiastowego zwrotu jednostki.
14.05.2019

Południowokoreańskie wojsko: Korea Północna znów wystrzeliła pociski

Korea Płn. wystrzeliła w czwartek niezidentyfikowane pociski z obszaru, na którym znajduje się jedna z jej baz rakietowych – podała agencja Yonhap, powołując się na południowokoreańskie wojsko. Była to druga próba w ciągu ostatniego tygodnia.
09.05.2019

KCNA: Korea Północna przeprowadziła testy wyrzutni rakiet dalekiego zasięgu

Armia Korei Północnej przeprowadziła w sobotę ćwiczenia, w trakcie których przetestowane zostały wyrzutnie rakiet dalekiego zasięgu - poinformowała w niedzielę oficjalna północnokoreańska agencja KCNA. Ćwiczenia obserwował przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un.
05.05.2019

Korea Północna wznawia testy rakietowe. W sobotę wystrzeliła kilka pocisków w kierunku Morza Japońskiego

Korea Północna wystrzeliła w sobotę rano kilka rakiet krótkiego zasięgu, które przeleciały odległość od 70 m do 200 km, zanim wpadły do morza - poinformowało Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Płd. w specjalnym komunikacie, który cytuje agencja Yonhap.
04.05.2019

Korea Północna potępia najnowsze sankcje USA

Korea Płn. potępiła w niedzielę najnowszy pakiet sankcji gospodarczych nałożonych na nią w piątek przez USA. Oskarżyła USA o próbę podkopywania poprawy międzykoreańskich relacji podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich - podały północnokoreańskie media państwowe.
25.02.2018

Reuters/Źródła: Korea Północna eksportuje węgiel przez Rosję, z naruszeniem sankcji ONZ

Korea Północna wysyłała w zeszłym roku do Rosji węgiel, który potem dostarczano do Korei Południowej i Japonii, zapewne z naruszeniem sankcji ONZ nałożonych na Pjongjang - podaje w piątek Reuters powołując się na trzy zachodnioeuropejskie źródła wywiadowcze.
26.01.2018

Korea Północna wykradła plany budowy nowego okrętu ze stoczni DSME

Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż Korea Północna wykradła plany budowy okrętu swojego południowego sąsiada ze stoczni Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering Co Ltd’s. Do zdarzenia miało dojść w kwietniu tego roku.
01.11.2017

Wznowiono serwis promowy pomiędzy Rosją i Koreą Północną

Po dłuższej przerwie powróciło połączenie promowe pomiędzy Rosją a Koreą Północną. Dla wielu ekspertów jest to jeden z najdziwniejszych i kontrowersyjnych serwisów promowych na całym świecie.
26.10.2017

Chiny: Ministerstwo handlu ogranicza handel z Koreą Północną

Chiny zakazują eksportu gazu LNG do Korei Północnej i zamierzają ograniczyć handel ropą naftową z tym krajem - ogłosiło w sobotnim oświadczeniu chińskie ministerstwo handlu. To krok zgodny z sankcjami Rady Bezpieczeństwa ONZ nałożonymi na Pjongjang.
23.09.2017

Korea Północna: Kolejna próba balistyczna; wystrzelono trzy rakiety krótkiego zasięgu

Korea Płn. wystrzeliła w sobotę trzy rakiety krótkiego zasięgu w kierunku Morza Japońskiego z poligonu w prowincji Kangwon na wschodnim wybrzeżu. Jak podało dowództwo Floty Pacyfiku USA pierwsza i trzecia z rakiet eksplodowały na morzu, a druga przy starcie.
26.08.2017

Korea Północna potwierdziła próbę ICBM

Władze Korei Północnej potwierdziły w sobotę, że przeprowadziły dzień wcześniej drugą próbę międzykontynentalnej rakiety balistycznej (ICBM). Jak podała północnokoreańska agencja prasowa KCNA, próba zakończyła się sukcesem.
29.07.2017

Korea Północna przeprowadziła kolejną próbę rakiety balistycznej

Korea Północna przeprowadziła w piątek kolejną próbę rakiety balistycznej - poinformował Pentagon. Pocisk wylądował najprawdopodobniej w japońskiej wyłącznej strefie ekonomicznej. "Zagrożenie dla Japonii stało się realne i poważne" - powiedział premier Japonii Shinzo Abe.
29.07.2017

Korea Północna wystrzeliła rakietę krótkiego zasięgu

Południowokoreańska armia poinformowała, że wystrzelony przez Koreę Północną w poniedziałek rano czasu lokalnego pocisk to rakieta krótkiego zasięgu typu Scud.
29.05.2017

Korea Północna wystrzeliła pocisk balistyczny średniego zasięgu

Korea Północna wystrzeliła w niedzielę pocisk balistyczny średniego zasięgu, który przeleciał ok. 500 km i spadł do Morza Japońskiego – podały władze Korei Południowej, USA i Japonii. Według Białego Domu, miał on mniejszy zasięg niż rakiety testowane w ostatnim czasie.
21.05.2017

Korea Północna: Pocisk wystrzelony w niedzielę to rakieta nowego typu

Władze Korei Północnej oświadczyły w poniedziałek, że niedzielna próba odpalenia pocisku balistycznego zakończyła się powodzeniem i że testowano rakietę nowego typu, zdolną przenosić ładunki nuklearne dużej mocy. – Z łatwością dosięga ona terytorium USA – wskazano.
15.05.2017

USA: Pentagon obserwuje powiązania militarne między Koreą Północną a Iranem

W związku z przeprowadzoną w tym tygodniu przez Iran próbą wystrzelenia pocisków rakietowych z zanurzonego miniaturowego okrętu podwodnego, Pentagon zaczął obserwować powiązania militarne między Iranem a Koreą Północną.
06.05.2017

Rosja i Korea Północna uruchamiają regularne połączenie promowe

Kilka agencji prasowych podało informację o starcie regularnego połączenia promowego pomiędzy Koreą Północną a Rosją. Rejsy mają wystartować w przyszłym miesiącu.
26.04.2017

Korea Północna deklaruje gotowość ataku na amerykański lotniskowiec

Korea Północna zadeklarowała w niedzielę gotowość ataku na amerykański lotniskowiec atomowy USS Carl Vinson, który został skierowany przez prezydenta Donalda Trumpa na wody koreańskie w związku z groźbą nowego północnokoreańskiego testu nuklearnego.
22.04.2017

Korea Północna wystrzeliła rakietę balistyczną

Korea Północna w środę rano czasu lokalnego wystrzeliła w morze ze wschodniej części kraju pocisk balistyczny – poinformowało południowokoreańskie Kolegium Połączonych Szefów Sztabów.
05.04.2017

Korea Północna żąda zwrotu zatrzymanego przez Meksyk frachtowca

Władze Korei Północnej oskarżyły Meksyk o nielegalnie zatrzymanie jednego z ich frachtowców. "Zrobimy wszystko, aby statek wrócił do nas" – zapowiadają północnokoreańscy dyplomaci.
09.04.2015

Dziękujemy za wysłane grafiki.