Korea Północna wystrzeliła w czwartek rakietę balistyczną ze swojego wschodniego wybrzeża - poinformowało wojsko Korei Południowej.
To już czwarty od niedzieli test pocisków, jaki przeprowadził Pjongjang.
Wcześniej w czwartek wiceprezydent USA Kamala Harris, która przyjechała z wizytą do Korei Południowej, oświadczyła, że Korea Północna destabilizuje region, przeprowadzając testy rakietowe. Powiedziała również, że Stany Zjednoczone chciałyby, aby na Półwyspie Koreańskim zapanował pokój, a Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna (KRLD) nie stanowiła już więcej zagrożenia.
Według wywiadu południowokoreańskiego Korea Północna zamierza przeprowadzić w terminie od 16 października do 7 listopada swoją pierwszą próbę nuklearną od 2017 roku.
Fot. Depositphotos
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty