• <

Południowy Koreańczyk złapany na próbie przekroczenia granicy morskiej z Koreą Północną

ac

18.06.2021 15:37 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Południowy Koreańczyk złapany na próbie przekroczenia granicy morskiej z Koreą Północną

Partnerzy portalu

Południowy Koreańczyk złapany na próbie przekroczenia granicy morskiej z Koreą Północną - GospodarkaMorska.pl
Fot. Google maps

Południowy Koreańczyk został złapany na próbie przekroczenia zachodniej granicy międzykoreańskiej na Morzu Żółtym, na pokładzie łodzi – poinformowały w piątek źródła rządowe w Seulu, na które powołuje się południowokoreańska agencja Yonhap.

Mężczyzna w wieku 40 lat wsiadł w środę na łódź w porcie na wyspie Baengnyeong, bezpośrednio przy linii demarkacyjnej oddzielającej dwa państwa koreańskie, ale łódź zaczęła dryfować, gdy zabrakło jej paliwa. Straż przybrzeżna zatrzymała go w pobliskim porcie następnego dnia po tym, jak właściciel łodzi zgłosił jej zaginięcie.

Złapany mężczyzna powiedział śledczym, że ukradł łódź, aby przekroczyć granicę z Północą – podały źródła Yonhapu. Mężczyzna dokonał już takiej próby w przeszłości.

Rzadko się zdarza, aby Koreańczycy z Południa uciekali do Korei Północnej, podczas gdy łączna liczba północnokoreańskich uciekinierów mieszkających w Korei Południowej na koniec ub.r. wynosiła 33 752.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.