• <

Wynik wyszukiwania - "hanni" - Wiadomości

Prezydent Duda udaje się do Wilna na szczyt Inicjatywy Trójmorza

Prezydent Andrzej Duda w środę wieczorem udaje się do Wilna, gdzie weźmie udział w szczycie przywódców państw Inicjatywy Trójmorza, a także w Forum Biznesu, na którym spotykają się przedsiębiorcy z państw tworzących Trójmorze.
10.04.2024

Finlandia kolejnym państwem, który przekaże Ukrainie łodzie bojowe. Dostawy pójdą przez Rumunię

Prezydent Rumunii Klaus Johannis poinformował parlament, że Finlandia przekaże Ukrainie wojskowe jednostki nawodne, które zostaną przetransportowane przez rumuńską granicę.
19.03.2024

Wszystkie państwa UE zatwierdziły akces Szwecji do NATO. To wpłynie na bezpieczeństwo Bałtyku (ARTYKUL AKTUALIZOWANY)

Ratyfikacja wniosku Szwecji o akcesję do NATO przez parlament Węgier wyznacza początek nowej ery, czyni Sojusz jeszcze silniejszym i przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa obszaru euroatlantyckiego - ocenił w poniedziałek szef estońskiej dyplomacji Margus Tsahkna.
26.02.2024

Rumunia i Ukraina pracują nad umową bezpieczeństwa

Rumunia i Ukraina pracują nad porozumieniem, które będzie dotyczyło współpracy na rzecz bezpieczeństwa i jest negocjowane w duchu deklaracji państw G7 z lipca 2023 roku, jednak nie będzie zawierać gwarancji – ocenia w rozmowie z PAP ekspert ds. bezpieczeństwa Claudiu Degeratu.
22.01.2024

Kolejny rosyjski dron spadł na terytorium Rumunii w trakcie ataku na porty ukraińskie

Rosyjski dron spadł w Rumunii przy granicy z Ukrainą tworząc krater o głębokości 1,5 m – poinformował resort obrony narodowej w Bukareszcie w czwartek rano. W trakcie rosyjskiego ataku na Ukrainę przestrzeń powietrzną Rumunii monitorowały myśliwce F-16 i Eurofighter z natowskiej misji Air Policing.
14.12.2023

Rozdanie nagród Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Wskazano najlepszych w 2023 roku

Rozdanie nagród Pomorskiego Związku Żeglarskiego za największe osiągnięcia żeglarskie mijającego sezonu żeglarskiego na Pomorzu odbyło się podczas XV Pomorskiej Gali Żeglarskiej w historycznej sali „Nieba polskiego” w Gdańsku.
25.11.2023

Prezydent Rumunii: w najbliższej przyszłości możemy stać się istotnym dostawcą gazu dla Węgier

Mam nadzieję, że znaczące zasoby gazu ziemnego, które odkryto w Rumunii wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego, będą eksploatowane w najbliższej przyszłości i mój kraj może stać się istotnym dostawcą surowca dla Węgier – powiedział w środę prezydent Rumunii Klaus Iohannis po spotkaniu z prezydent Węgier Katalin Novak w Budapeszcie.
11.10.2023

Rumuński prezydent: rosyjskie ataki na ukraińskie porty na Dunaju to zbrodnie wojenne

Rosyjskie ataki na ukraińskie porty na Dunaju to zbrodnie wojenne. Potrzebne jest wzmocnienie wschodniej flanki NATO i regionu Morza Czarnego – oświadczył prezydent Rumunii Klaus Iohannis podczas wideokonferencji z przywódcami państw G7, Polski, szefów NATO oraz UE.
04.10.2023

Zadziwiajace odkrycie polskich nurków. Odnaleźli wrak niemieckiego statku Gerrit Fritzen

Zespół nurków należących do grupy Baltictech odkrył na dnie Bałtyku wrak niemieckiego transportowca Gerrit Fritzen. Statek brał udział w operacji Hannibal i został zatopiony w jej trakcie przez radzieckie okręty. Jest też trzecim z pięciu jednostek morskich, które były zaangażowane do tej operacji, a jakie planowali znaleźć członkowie ekspedycji.
18.09.2023

Paweł Soloch: Bukareszt ważnym partnerem i sojusznikiem Polski

Bukareszt jest ważnym partnerem i sojusznikiem Polski – podkreślił w rozmowie z PAP ambasador RP w Rumunii Paweł Soloch.
15.09.2023

Prezydent Duda na Forum Biznesu w Bukareszcie: Inicjatywa Trójmorza silnikiem napędowym tej części Europy

W ciągu ostatnich lat Trójmorze odnotowało najbardziej dynamiczny rozwój gospodarczy w Europie, zostaliśmy uznani za jej silnik napędowy, a dzięki projektom jak Baltic Pipe byliśmy w stanie przetrwać kryzys energetyczny spowodowany przez Rosję, mówił w czwartek w Bukareszcie prezydent Andrzej Duda.
07.09.2023

Rozpoczęło się Forum Biznesu Inicjatywy Trójmorza z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy

W czwartek rano w Bukareszcie rozpoczęło się Forum Biznesu Inicjatywy Trójmorza; uczestniczą w nim między innymi prezydenci Polski i Rumunii - Andrzej Duda i Klaus Iohannis oraz przedstawiciele środowisk biznesowych z wielu krajów.
07.09.2023

Prezydent Duda przybył do Rumunii; weźmie udział w 8. Szczycie i Forum Biznesu Inicjatywy Trójmorza

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w środę po południu rozpoczął dwudniową wizytę w Rumunii. W Bukareszcie prezydent weźmie udział w 8. Szczycie i Forum Biznesu Inicjatywy Trójmorza, spotka się też z prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem i premierem tego kraju Marcelem Ciolacu.
06.09.2023

"Foreign Policy": białucha Hvaldimir mogła być tajną bronią Putina, ssaki morskie są od lat szkolone przez Rosjan

Czy białucha Hvaldimir, pierwszy raz zauważona u wybrzeży Norwegii w 2019 roku, mogła być tajną bronią Władimira Putina? - pyta na łamach magazynu "Foreign Policy" Elisabeth Braw z ośrodka analitycznego American Enterprise Institute.
06.06.2023

Prezydent Rumunii: należy zwiększyć obecność wojsk NATO w regionie Morza Czarnego

Wojska NATO powinny zwiększyć swoją obecność w regionie Morza Czarnego - oświadczył w poniedziałek prezydent Rumunii Klaus Iohannis na konferencji prasowej w Bukareszcie po spotkaniu z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem.
03.04.2023

Rumunia będzie ściągać zieloną energię z Azerbejdżanu przez Morze Czarne

Przywódcy Azerbejdżanu, Gruzji, Rumunii i Węgier podpisali w sobotę w Bukareszcie porozumienie o przesyle zielonej energii elektrycznej z Azerbejdżanu do Europy z wykorzystaniem kabla położonego na dnie Morza Czarnego.
17.12.2022

Prezydent Rumunii: Mołdawia i Gruzja muszą dostać wsparcie od Trójmorza

Mołdawia i Gruzja, które tak jak Ukraina obrały kurs na UE, muszą otrzymać wsparcie od Inicjatywy Trójmorza – powiedział w poniedziałek prezydent Rumunii Klaus Iohannis.
20.06.2022

Macron proponuje transportować przez Rumunię zboża blokowane przez Rosję w portach w Odessie

Prezydent Emmanuel Macron proponuje transportować przez Rumunię zboża blokowane przez Rosję w portach w Odessie. Według francuskiego prezydenta Rumunia jest w trakcie realizacji inwestycji i może stanowić swego rodzaju „punkt łącznikowy" dla Europy.
17.06.2022

Piątek ostatnim dniem manewrów Defender Europe 2022

Sojusznicze kierowanie ogniem to ostatnie manewry, które odbywają się na poligonie drawskim w ramach ćwiczenia DefenderEurope2022. To podsumowanie międzynarodowych działań, w których udział bierze ponad 2 tys. żołnierzy.
27.05.2022

Rumunia. Zatwierdzono ustawę dot. wydobycia gazu ze złóż na M. Czarnym

Izba Deputowanych Rumunii przyjęła w środę ustawę dotyczącą pozyskiwania gazu ziemnego ze złóż tego kraju na Morzu Czarnym. Pozwoli ona na masowe wydobycie surowca z dna tego akwenu.
18.05.2022

Kolizja w DCT. Jeden statek już odpłynął, drugi potrzebuje naprawy

Nocą z niedzieli na poniedziałek doszło do kolizji statków w terminalu DCT w Gdańsku. Choć zdarzenie było niegroźne, jedna z jednostek potrzebuje naprawy.
16.03.2022

Kolizja statków w Terminalu Kontenerowym DCT w Gdańsku

W nocy doszło do kolizji dwóch kontenerowców przy nabrzeżu w Terminalu Kontenerowym DCT w Gdańsku. Nie ma zagrożenie zanieczyszczenia wód portowych, prowadzone jest dochodzenie" - poinformował PAP zastępca dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni kpt. ż.w. Maciej Jeleniewski.
14.03.2022

Zatwierdzona do użytku wraz z komponentami hybrydowa platforma pływająca [WIDEO]

Prototyp hybrydowej, zbudowanej z betonu oraz tworzyw sztucznych, wraz z komponentami, innowacyjnej hybrydowej pływającej platformy, został zatwierdzony jako jedna z technologii do pozyskiwania energii wiatrowej na pełnym morzu.
03.02.2022

M/S Wilhelm Gustloff – 77. rocznica tragicznej katastrofy na wodach Bałtyku

Ten piąty co do wielkości w momencie wybudowania niemiecki statek pasażerski przed drugą wojną światową był flagowym statkiem wycieczkowym nazistowskiej organizacji „Kraft durch Freude”. Nazwa statku "Wilhelm Gustloff" została nadana na cześć zamordowanego członka NSDAP. Budowa wycieczkowca rozpoczęła się w 1936 roku, a zakończyła w 1938 roku. Od tego czasu do sierpnia 1939 roku jednostka wykonała aż 50 podróży wycieczkowych w różne rejony świata.
30.01.2022

W Tczewie pokazano skrzynię wydobytą z wraku parowca Karlsruhe

Drewnianą skrzynię, wypełnioną różnymi przedmiotami, wydobytą z wraku zatopionego w 1945 roku niemieckiego parowca Karlsruhe pokazano w czwartek w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie (Pomorskie). Statek przewoził ewakuowanych z Prus Wschodnich Niemców oraz ładunek.
04.11.2021

Zatwierdzono prototyp hybrydowej platformy morskiej farmy wiatrowej

Prototyp zbudowanej z betonu oraz tworzyw sztucznych, wraz z komponentami -innowacyjnej hybrydowej pływającej platformy został zatwierdzony jako jedna z technologii do pozyskiwania energii wiatrowej na pełnym morzu.
15.10.2021

Marine Works i Marine Center zapraszają na Baltexpo 2021

Marine Works wraz z Marine Center zapraszają na Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje Baltexpo 2021, które odbędą się w dniach od 6 do 8 września w hali AmberExpo w Gdańsku.
26.08.2021

Bałtyk pełen podwodnych tajemnic

Dno Bałtyku skrywa wiele tajemnic. Zwłaszcza tych związanych z historią II wojny światowej. Płetwonurkowie wciąż eksplorują dno morza i co jakiś czas trafiają na niezwykłe odkrycia. Na początku lipca ekipa z Baltictech odnalazła „SS Frankfurt” – wrak statku, który został zbombardowany w drodze do Gdyni.
26.07.2021

Prezydenci Polski, Bułgarii, Łotwy i Rumunii: Inicjatywa Trójmorza coraz bardziej atrakcyjna globalnie

Inicjatywa Trójmorza staje się coraz bardziej atrakcyjna nie tylko regionalnie, ale i globalnie; Trójmorze to najdynamiczniej rozwijająca się część Europy – wskazywali w piątek prezydenci Polski, Bułgarii, Łotwy i Rumunii. Podczas szczytu Trójmorza w Sofii Bułgaria przekazała Łotwie prezydencję w inicjatywie.
09.07.2021

Andrzej Duda i Klaus Iohannis rozmawiali o Ukrainie, Białorusi, Mołdawii oraz Trójmorzu

Sytuacja na Ukrainie, Białorusi i w Mołdawii, a także współpraca gospodarcza, militarna i infrastrukturalna - zarówno bilateralna, jak i w ramach Inicjatywy Trójmorza - była przedmiotem poniedziałkowej rozmowy prezydentów Polski i Rumunii, Andrzeja Dudy i Klausa Iohannisa, w Bukareszcie.
10.05.2021

Intrygujący wrak na dnie Bałtyku

Z powodu pogarszającej się pogody wyprawa badawcza Urzędu Morskiego w Gdyni zakończyła się już po trzech dniach. Dwie doby wystarczyły jednak, by zeskanować prawie 21 km2 dna morskiego i zebrać obrazy batymetryczne dwóch wraków. Jednym z nich może być s/s Karlsruhe.
28.04.2021

Polacy odnaleźli wrak okrętu Karlsruhe

Ekipa polskich nurków zlokalizowała na dnie Bałtyku wrak zatopionego w kwietniu 1945 r. parowca "Karlsruhe". Statek zatonął przewożąc ewakuowanych z Prus Wschodnich Niemców oraz ładunek. Odkrywcy wraku zastanawiają się, czy w ładowni nie ma Bursztynowej Komnaty.
30.09.2020

Co stało się z legendarną Bursztynową Komnatą? Nadzwyczajne odkrycie polskich nurków [foto]

Co stało się z legendarną Bursztynową Komnatą? Czy odnalezienie przez nurków Baltictech niemieckiego parowca Karlsruhe – ostatniego statku opuszczającego Piławę (port Królewca) przed zajęciem Prus Wschodnich przez Rosjan, rozwiążę tajemnicę, którą przez lata próbowano rozwikłać?
30.09.2020

Węgry: Ader prosi prezydentów Ukrainy i Rumunii, by nie zanieczyszczać rzek

Prezydent Węgier Janos Ader zwrócił się do prezydentów Ukrainy i Rumunii, Wołodymyra Zełenskiego i Klausa Johannisa, by użyli swoich wpływów w celu zatrzymania ogromnych ilości odpadów, docierających na Węgry rzekami Cisa i Samosz.
07.07.2020

Przemysł morski na zielonym kursie: popyt na ekologiczne statki przyśpiesza rozwój energooszczędnej hydrauliki

Na pierwszy rzut oka wygląda jak każdy inny prom przewożący ludzi i pojazdy tam i z powrotem przez fiord u wybrzeży Norwegii. Jednak pozory mylą. Na tym 80-metrowym statku o wymownej nazwie Ampere pracuje jeden z pierwszych na świecie całkowicie elektrycznych układów napędu. Zapewnia on praktycznie zerową emisję gazów cieplarnianych i działa niemal bezgłośnie.
28.01.2020

Promocja książki o największej katastrofie morskiej w dziejach świata

W 75 rocznicę największej katastrofy morskiej świata Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza na premirę książki „Droga Śmierci” autorstwa Tomasza Stachury.
27.01.2020

Prestiżowa współpraca polskiej firmy ze światowym producentem sprzętu morskiego Evac (wywiad)

Pracują z uznanymi na świecie producentami urządzeń okrętowych. Do swoich kontraktów podchodzą z olbrzymią energią i zaangażowaniem, bo branża morska to ich pasja. O współpracy ze stoczniami i armatorami, kontrakcie na wyłączność z firmą Evac i o tym, dlaczego codzienne obowiązki dostarczają zdrowej dawki adrenaliny opowiedział nam Łukasz Szyca z Marine Center.
11.10.2019

Morawiecki w środę weźmie udział w polsko-rumuńskich konsultacjach międzyrządowych w Bukareszcie

Polityka unijna, w tym negocjacje budżetowe, rola Rumunii w Inicjatywie Trójmorza oraz Bukareszteńska Dziewiątka - to niektóre z tematów polsko-rumuńskich konsultacji międzyrządowych, w których w środę w Bukareszcie weźmie udział premier Mateusz Morawiecki.
18.09.2019

Prezydent Trump: Konflikt handlowy z Chinami był konieczny

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump powiedział we wtorek, że obecny konflikt USA z Chinami w sprawie handlu był konieczny. Dodał, że Chiny nadal chcą zawrzeć umowę.
20.08.2019

Szczyt Trójmorza zdecydował o uruchomieniu funduszu na wsparcie projektów priorytetowych

Uruchomienie funduszu Trójmorza na wsparcie priorytetowych projektów infrastrukturalnych, realizowanych w ramach tej inicjatywy, to jeden z głównych rezultatów dwudniowego szczytu prezydentów państw Trójmorza, który zakończył się w czwartek w słoweńskim Brdzie.
07.06.2019

Prezydent Rumunii: Obecność USA na szczycie Trójmorza ma wartość strategiczną

Inicjatywa Trójmorza wnosi wkład we wzmocnienie więzi transatlantyckich, a obecność USA na szczycie jest prawdziwym katalizatorem wzmacniającym naszą współpracę i ma wartość strategiczną - mówił w czwartek w słoweńskim Brdzie prezydent Rumunii Klaus Iohannis.
06.06.2019

Prezydent Duda: Polska może być hubem bezpieczeństwa w regionie

Chciałbym, żeby zwiększyła się obecność wojsk NATO w Polsce; Polska – ze względu na swoje położenie – może być swoistym hubem bezpieczeństwa, skąd to bezpieczeństwo będzie mogło być rozprowadzane – mówił w czwartek prezydent Andrzej Duda w Koszycach.
01.03.2019

W środę wizyta szefa MSZ w Rumunii; wśród głównych tematów współpraca z rumuńską prezydencją w UE

W środę szef MSZ Jacek Czaputowicz złoży wizytę w Rumunii; wśród głównych tematów jego rozmów znajdzie się m.in. współpraca obu krajów w ramach UE w kontekście rozpoczętej w styczniu unijnej prezydencji Rumunii - poinformował we wtorek resort dyplomacji.
08.01.2019

Dpa: Niemcy chcą się przyłączyć do Inicjatywy Trójmorza

Niemcy, które dotąd sceptycznie podchodziły do Inicjatywy Trójmorza, teraz chcą się w nią włączyć jako budowniczy mostów między Wschodem a Zachodem - pisze we wtorek z Bukaresztu agencja dpa.
19.09.2018

Prezydent: Państwa Trójmorza są współtwórcami Europy Środkowej sprawczej i podmiotowej

Państwa Inicjatywy Trójmorza chcą być i są politycznymi praktykami, współtwórcami Europy Środkowej - sprawczej i podmiotowej w skali globalnej - podkreślił prezydent Andrzej Duda w Bukareszcie. Dodał, że Trójmorze nie może działać wbrew wartościom UE i NATO.
18.09.2018

Prezydent: Deklaracja Bukareszteńskiej Dziewiątki to wyraz solidarności w ramach NATO

Przyjęta na piątkowym szczycie Bukareszteńskiej Dziewiątki deklaracja to wyraz solidarności w ramach NATO i odpowiedzialnego podejścia do bezpieczeństwa - odkreślił prezydent Andrzej Duda. Prezydent Rumunii Klaus Iohannis wskazał na konieczność wzmocnienia wschodniej flanki NATO.
08.06.2018

Prezydent: Wysunięta obecność NATO na wsch. flance powinna mieć komponent morski i powietrzny

Generalnie zgodziliśmy się, że potrzebne byłoby rozszerzenie wysuniętej obecności NATO na wschodniej flance o komponent morski i komponent powietrzny - powiedział prezydent Andrzej Duda po piątkowej dyskusji z udziałem przywódców państw Bukareszteńskiej Dziewiątki.
08.06.2018

Prezydent Rumunii o B9: Razem możemy mieć wkład w bezpieczeństwo euroatlantyckie

Bukareszteńska Dziewiątka świadczy o naszej solidarności i niepodzielności w kwestii bezpieczeństwa sojuszniczego oraz o tym, że razem możemy mieć wkład w bezpieczeństwo euroatlantyckie - powiedział w piątek prezydent Rumunii Klaus Iohannis.
08.06.2018

Soloch o „bukaresztańskiej dziewiątce”: Wspólne interesy w regionie, wzmocnienie NATO

Państwa regionu mają wspólne interesy wynikające w polityki Rosji; inicjatywa sprzyja całemu Sojuszowi Północnoatlantyckiemu - powiedział PAP szef BBN Paweł Soloch przed piątkowym spotkaniem w Warszawie przywódców państw tzw. bukaresztańskiej dziewiątki.
08.06.2018

W piątek w Warszawie spotkanie przywódców państw wschodniej flanki NATO

Przywódcy dziewięciu państw wschodniej flanki NATO spotkają się w piątek w Warszawie. Szczyt tzw. Bukareszteńskiej Dziewiątki zakończy przyjęcie wspólnej deklaracji, która będzie wkładem regionu do postanowień lipcowego szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli.
08.06.2018

Prezydent: Liczymy na decyzyjny charakter szczytu B9 i szczytu NATO w Brukseli

Mamy nadzieję, że zarówno szczyt Bukareszteńskiej Dziewiątki, jak i szczyt NATO w Brukseli będzie miał charakter decyzyjny - powiedział prezydent Andrzej Duda po czwartkowym spotkaniu w Warszawie z prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem.
08.06.2018

Prezydent Rumunii w czwartek z wizytą w Polsce

Prezydent Rumunii Klaus Iohannis złoży w czwartek wizytę w Polsce. Wizyta jest ściśle związana z piątkowym szczytem tzw. bukaresztańskiej dziewiątki, którego Polska i Rumunia są współgospodarzami - powiedział PAP szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.
07.06.2018

Prezydenci Austrii, Bułgarii i Rumunii za rozwojem regionu naddunajskiego

Prezydenci Austrii Alexander Van der Bellen, Bułgarii Rumen Radew i Rumunii Klaus Iohannis opowiedzieli się w piątek za rozwojem regionu naddunajskiego jako ważnego elementu europejskiej infrastruktury transportowej i handlowej.
05.05.2018

Premier złożył kondolencje prezydentowi Rumunii po wybuchu w rafinerii w Kralupach

Premier Mateusz Morawiecki złożył kondolencje prezydentowi Rumunii Klausowi Iohannisowi z powodu tragicznej śmierci 6 obywateli Rumunii po wybuchu w rafinerii w Kralupach - poinformowała na Twitterze rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.
23.03.2018

Czaputowicz: Polska i Rumunia podobnie patrzą na kwestie przyszłości Europy

Polska i Rumunia podobnie patrzą na kwestie przyszłości Europy oraz zagrożeń dla jej bezpieczeństwa - powiedział po czwartkowych rozmowach w Bukareszcie szef MSZ Jacek Czaputowicz. Jak dodał, oba kraje będą wzmacniać współpracę dot. m.in. prac nad wieloletnim budżetem UE.
02.02.2018

Inteligentne Specjalizacje Pomorza

W siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza w środę odbyło się spotkanie przygotowane przez Urząd Marszałkowski w Gdańsku z Organizacją Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).
15.09.2017

Szef MSZ i Szczerski: wizyta Trumpa pokazuje, że Polska jest ważnym partnerem USA

Wizyta prezydenta Donalda Trumpa w Polsce pokazuje, że Polska jest ważnym sojusznikiem USA i ważnym partnerem w ramach NATO - mówili w piątek na konferencji prasowej w Waszyngtonie szef MSZ Witold Waszczykowski i szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.
10.06.2017

Rok pełen ciekawych inicjatyw na Politechnice Gdańskiej

W 2016 na PG udało się zrealizować wiele znakomitych przedsięwzięć. Podsumowanie mijającego roku wygląda imponująco.
29.12.2016

Wycieczka studentów Politechniki Gdańskiej do Portu Gdańsk i Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego DCT

6 grudnia w ramach porozumienia pomiędzy Wydziałem Oceanotechniki i Okrętownictwa, a Zarządem Morskiego Portu Gdańsk S.A. odbyła się wycieczka do Portu Gdańsk i Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego DCT. Uczestnikami byli studenci Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa PG kierunku Transport, specjalność: Systemy Transportu Morskiego- semestr V.
12.12.2016

„Nie” dla wspólnej floty na Morzu Czarnym z Rumunią, Turcją i Ukrainą

O rozbieżnościach między bułgarskim prezydentem Rosenem Plewnelijewem a centroprawicowym premierem Bojko Borysowem w sprawie współpracy wojskowej z państwami regionu informuje w czwartek sofijski dziennik „24 czasa”.
16.06.2016

Ukraina może przyłączyć się do flotylli NATO na Morzu Czarnym

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział w czwartek, że jego kraj jest gotowy przyłączyć się do inicjatywy Rumunii w sprawie stworzenia pod egidą NATO flotylli na Morzu Czarnym i prowadzi rozmowy o rumuńsko-bułgarsko-ukraińskiej brygadzie wojskowej.
21.04.2016

Podsumowanie tegorocznych targów Wiatr i Woda z perspektywy firmy Marine Works.

Wojciech Ziółkowski- specjalista od części zamiennych w firmie Marine Works opowiada jak ocenia tegoroczne targi Wiatr i Woda , które odbyły się w dniach 12-15 lutego.
09.03.2015

DFDS Seaways: Nowy prom - Ark Germania został ochrzczony

Milowy krok w stosunkach biznesowych osiągnęły firmy DFDS Seaways oraz niemiecka stocznia Volkswerft Stralsund. W dniu 23 sierpnia 2013 odbyła się ceremonia nadania imienia nowej jednostce o numerze 500.
26.08.2013

TransNav 2011 IX Międzynarodowe Sympozjum Nawigacyjne, Gdynia 15-17 czerwca

W dniach 15-17 czerwca 2011 roku Wydział Nawigacyjny Akademii Morskiej w Gdyni wspólnie z prestiżowym brytyjskim The Nautical Institute zorganizował Międzynarodowe Sympozjum TransNav 2011 pt. „Nawigacja morska i bezpieczeństwo transportu morskiego”.
21.06.2011

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.