• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Promocja książki o największej katastrofie morskiej w dziejach świata

ew

27.01.2020 09:55 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Promocja książki o największej katastrofie morskiej w dziejach świata

Partnerzy portalu

Promocja książki o największej katastrofie morskiej w dziejach świata - GospodarkaMorska.pl

W 75 rocznicę największej katastrofy morskiej świata Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza na premirę książki „Droga Śmierci” autorstwa Tomasza Stachury.

30 stycznia 2020 roku przypada 75 rocznica katastrofy morskiej określanej mianem największej, która miała miejsce w dziejach świata. Wilhelm Gustloff został zatopiony w trakcie operacji Hannibal, 30 stycznia 1945 roku. Nie bez powodu zatonięcie Gustloffa uznaje się za największą katastrofę świata, poniosło w niej śmierć blisko dziesięć tysięcy osób. Książka „Droga Śmierci”, autorstwa Tomasza Stachury opisuje niezwykłą historię operacji Hannibal, przeprowadzoną przez Niemców pod koniec II Wojny Światowej. Jej celem było uratowanie cywilów zamieszkujących Prusy Wschodnie oraz resztek niemieckiej armii, spychanej przez Rosjan do brzegów Zatoki Gdańskiej. Nigdy dotąd niepublikowane zdjęcia podwodne wraków Wilhelm Gustloff, Goya oraz Steuben w dobitny sposób pokazują ogrom tragedii.

Tomasz Stachura – jeden z najbardziej aktywnych nurków wrakowych na Morzu Bałtyckim. Specjalizuje się w podwodnej fotografii wraków na dużej głębokości. Wykonał tysiące podwodnych zdjęć bałtyckich wraków oraz wiele zdjęć jaskiń na różnych kontynentach. Jego mozaika wraku Marsa, stworzona z ponad 600 zdjęć, trafiła w 2014 i 2015 roku na okładki wydań „National Geographic” w Niemczech, Szwecji, Hiszpanii, Portugalii i Polsce. Absolwent Politechniki Gdańskiej. Członek Explorers Club New York. Założyciel firmy SANTI Diving – jednej z kilku najlepszych na świecie firm produkujących sprzęt do nurkowania. Współzałożyciel Baltictecha – międzynarodowej konferencji i największego spotkania nurków technicznych w Europie. Pomysłodawca i szef „SANTI Odnaleźć Orła” – długofalowego projektu mającego na celu odnalezienie zaginionego w 1940 roku na Morzu Północnym wraku okrętu podwodnego ORP Orzeł. Po premierze książka będzie dostępna na: www.stachuraphoto.com w języku polskim i angielskim.

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni
Zawiszy Czarnego 1B
sala audytoryjna
30 stycznia 2020 r., godz. 18.00
WSTĘP WOLNY!

 

politechnika_gdanska_2022

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.