• <

Wynik wyszukiwania - "śmierć" - Wiadomości

Katastrofa barki Galar Gdański I. Jest końcowy raport ze śmiertelnego wypadku

Eksperci z Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich (PKBWM) opublikowali raport końcowy w sprawie katastrofy barki Galar Gdański I, do której doszło w październiku 2022 roku na Kanale Kaszubskim w Gdańsku. Na skutek wypadku zginęły cztery osoby.
05.12.2023

Śmiertelny atak rekina na Bahamach

44-letnia obywatelka USA zmarła u wybrzeży Bahamów po tym, jak zaatakował ją rekin, gdy pływała na desce SUP - poinformowała BBC na swojej stronie internetowej.
05.12.2023

Nie żyje marynarz i pisarz Andrzej Perepeczko

W czwartek w wieku 93 lat zmarł marynarz, wieloletni wykładowca Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, pisarz, publicysta, autor m.in. książek dla dzieci i młodzieży Andrzej Perepeczko.
09.11.2023

Cywilny statek trafiony rosyjską rakietą

W dramatycznym zdarzeniu na Morzu Czarnym cywilny statek płynący pod banderą Liberii padł ofiarą rosyjskiego ataku rakietowego. Incydent miał miejsce, gdy statek zbliżał się do ukraińskiego portu, skutkując tragiczną śmiercią sternika oraz ranami dla czterech innych osób na pokładzie.
08.11.2023

Nigeria: 70 osób zaginęło wskutek wywrócenia się łodzi

70 osób zaginęło wskutek wywrócenia się łodzi na rzece Benue na północy kraju.
30.10.2023

Trzech Filipińczyków zginęło w zderzeniu łodzi rybackiej ze statkiem

Trzech filipińskich rybaków poniosło śmierć w wyniku zderzenia łodzi z „zagranicznym” statkiem handlowym. Sprawa łączona jest z kwestiami terytorialnymi między Filipinami i Chinami.
04.10.2023

Ponad 100 martwych różowych delfinów w Amazonii. Przyczyna: susza

Jak poinformował w sobotę brazylijski Instytut Przyrodniczy Mamiraua, nie tylko ryby, ale także żyjące w wodach jezior regionu Amazonii różowe delfiny stają się ofiarami suszy i wysokich temperatur, które nawiedziły Amazonię: w ostatnich dniach września rybacy znaleźli ponad sto martwych osobników tego gatunku.
01.10.2023

Nie żyje członek załogi tankowca. Przez trudne warunki wypadł za burtę

Członek załogi tankowca MTM Dublin wpadł do wody podczas opuszczania drabiny statku w celu zaokrętowania u wybrzeży Boston Harbor. Niestety, ofiara zmarła w szpitalu.
29.09.2023

Przypłacił życiem kąpiel w Bałtyku

74-letni mężczyzna przypłacił życiem kąpiel w Bałtyku; zakaził się niebezpieczną bakterią - poinformował urząd zdrowia i spraw społecznych (LAGuS) kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie w Rostocku, w północno-wschodnich Niemczech.
21.09.2023

Dryfujące ciało w Stegnie. Nie żyje 60-letni mężczyzna

Mimo kończącego się sezonu kąpielowego, nie maleje liczba ofiar utonięć nad polskim morzem. Wczoraj w Stegnie zauważono w morzu dryfujące ciało mężczyzny. Pomimo szybko udzielonej pomocy nie udało się uratować 60-latka.
13.09.2023

Po tragicznej śmierci pasażera wypchniętego za burtę promu grecki minister żeglugi podał się do dymisji

Minister żeglugi Grecji Miltiadis Warwitsiotis podał się w poniedziałek do dymisji, kilka dni po tragicznej śmierci pasażera promu, wypływającego z Pireusu w aglomeracji ateńskiej. Załoga wypchnęła mężczyznę za burtę. Minister Warwitsiotis skomentował to wydarzenie w sposób, który opinia publiczna uznała za niewłaściwy. Teraz poinformował w mediach społecznościowych o rezygnacji z pełnionego dotychczas stanowiska.
11.09.2023

Protesty w greckim porcie po śmierci pasażera zepchniętego z promu

Nie milkną echa wydarzenia, jakie miało miejsce przedwczoraj w Grecji, gdzie spóźniony pasażer został zepchnięty przez członków załogi odpływającego promu z rampy i zginął. Czterem osobom postawiono zarzuty, a pod promem w Iraklionie zebrali się protestujący.
07.09.2023

Tragiczne zajście w Grecji. Chciał wrócić na prom, został zepchnięty do wody

W Grecji doszło do tragicznego wypadku z udziałem promu. 36-letni mężczyzna próbował wskoczyć do jednostki, która odbijała już od nabrzeża. Doszło do kłótni z członkami załogi, w szamotaninie pasażer został zepchnięty z rampy i wpadł do wody. Zginął.
06.09.2023

Śmierć i narodziny na promie

Personel i pasażerowie promu Mega Andrea zapamiętają ostatni rejs do końca życia. Jednej nocy doszło do narodzin i śmierci.
31.08.2023

Wciąż trwa śledztwo ws. śmierci matki i dziecka na promie Stena Spirit

We wtorek wykonano sekcję zwłok 36-latki i jej 7-letniego syna, którzy zginęli pod koniec czerwca podczas rejsu promem z Gdyni do Karlskrony.
08.08.2023

Mężczyzna wypożyczający łódź odpowie przed sądem za wypadek na jez. Tałty, w którym utonęła 8-letnia dziewczynka

Przed sądem rejonowym w Giżycku odpowie 41-letni mężczyzna wypożyczający niesprawną łódź, która wywróciła się na jez. Tałty, w rezultacie czego zginęła 8-letnia dziewczynka. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności - podała PAP w czwartek Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.
06.07.2023

Tragiczny finał poszukiwań 37-latka w Zatoce Gdańskiej

Rozpoczynający się sezon wakacyjny oznacza wzmożoną pracę nadmorskich ratowników. Pierwszy weekend wakacji plus piękna pogoda to wiele zabawy i radości, ale również skrajnie niebezpiecznych sytuacji nad wodą. W niedzielę w Jantarze w wodach Zatoki Gdańskiej zaginął 37-letni mężczyzna. Mimo szybkiej reakcji strażaków i SAR mężczyzny nie udało się uratować.
26.06.2023

Tragedia nad jeziorem. Nie żyje 14-latka

W czwartek rano nad jeziorem Kamiennym w województwie zachodniopomorskim, dwie nastolatki będące pod opieką rodziców jednej z nich weszły do wody. W pewnym miejscu znajdował się uskok, o którym dziewczynki nie wiedziały. Jedna z nich tracąc grunt pod nogami zachłysnęła się wodą. 14-latka zmarła w szpitalu po wielu godzinach walki o jej życie.
09.06.2023

Okrutna rzeczywistość: śmierć na wycieczkowcu. Wdowa domaga się milionowego odszkodowania

Dramatyczna historia Marilyn Jones i jej zmarłego podczas rejsu męża wywołała burzę emocji i liczne kontrowersje.
24.04.2023

Australia. Upały doprowadziły do śmierci milionów ryb

Miliony martwych ryb znaleziono w zbiornikach wodnych niedaleko miasteczka Broken Hill w stanie Nowa Południowa Walia, w południowo-wschodniej części Australii; przyczyną masowego śnięcia ryb jest niski poziom tlenu w wodzie, spowodowany falą upałów - poinformowała w niedzielę amerykańska stacja CNN.
19.03.2023

50 lat temu zmarł wiceadm. Józef Unrug – dowódcy Floty i Obrony Wybrzeża we wrześniu 1939 roku

Minęło pół wieku od śmierci wiceadm. Józefa Unruga, dowódcy Floty II Rzeczpospolitej oraz dowodzącego Obroną Wybrzeża podczas kampanii wrześniowej w 1939 roku, potem pozostającego na obczyźnie. Szczątki jego i żony Zofii w 2018 roku sprowadzono uroczyście do Polski, a następnie pochowano na Cmentarzu Marynarki Wojennej w Gdyni.
28.02.2023

Tajemnicza śmierć szefa rosyjskiej stoczni

Rosyjska Stocznia Admiralicji podała, że 24 grudnia niespodziewanie zmarł jej dyrektor generalny.
27.12.2022

Badania nie wyjaśniły przyczyny śmierci płetwonurka, który zginął w Gdyni

Przyczyna śmierci 44-letniego płetwonurka, który zaginął 11 grudnia podczas powrotu z nurkowania na wysokości Babich Dołów w Gdyni będzie znana po przeprowadzeniu dodatkowych badań histopatologicznych.
20.12.2022

Tragedia na Motławie w Gdańsku. 3 osoby nie żyją

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę w Gdańsku na rzece Motławie. W wyniku przewrócenia się łodzi wycieczkowej śmierć poniosły trzy osoby.
08.10.2022

Około 230 waleni wyrzuconych na brzeg na Tasmanii, połowa może być martwa

Około 230 waleni zostało wyrzuconych na brzeg australijskiej wyspy Tasmanii. Konserwatorzy przyrody udają się w środę na pomoc zwierzętom, nawet połowa z nich może już być martwa - przekazał w oświadczeniu tasmański departament środowiska i zasobów naturalnych.
21.09.2022

Liberia. Dwóch pasażerów na gapę zginęło na statku, dwunastu uratowano

Według doniesień liberyjskich mediów, chińska załoga statku Ophelia zabiła dwóch Nigeryjczyków, którzy dostali się na pokład statku. Dwunastu innych mężczyzn wyskoczyło lub zostało wyrzuconych za burtę.
16.09.2022

Papua Nowa Gwinea: żołnierze zastrzelili rybaka z Indonezji

Indonezyjski rybak został zastrzelony przez okręt sił zbrojnych Papui Nowej Gwinei wodach wyłącznej strefy ekonomicznej PNG. Nie jest jasne, jak doszło do wydarzenia.
29.08.2022

Wyskoczył za burtę uciekając przed śmiercią, zjadły go ryby

Kapitan rybackiego kutra wyskoczył za burtę statku, by uniknąć śmierci z rąk członka załogi. Nie przeżył – jego ciałem pożywiły się ryby.
01.08.2022

[WIDEO] Jordania. 12 osób zginęło w wyniku wycieku chloru w porcie w Akabie

Co najmniej 12 osób zginęło a 251 odniosło obrażenia w wyniku wycieku chloru ze zbiornika magazynowego w porcie w jordańskim mieście Akaba - podały w poniedziałek państwowe media.
28.06.2022

Bangladesz. Rodzina marynarza zabitego w ukraińskim porcie podczas rosyjskiego ostrzału otrzymała 500 tys. dolarów

Rodzina Hadisura Rahmana, bangladeskiego marynarza, który zginął po tym, jak jego statek został trafiony rosyjską rakietą w ukraińskim porcie Olvia, otrzymała czek na około 500 tys. dolarów w miejscowej walucie jako rekompensatę.
20.06.2022

NGO Shipbreaking nawołuje Unię Europejską do zbadania śmiertelnych wypadków w tureckich stoczniach złomujących

Platforma NGO Shipbreaking Platform wezwała Unię Europejską do zbadania incydentów, w których zginęły dwie osoby w tureckich stoczniach złomowych, znajdujących się na unijnej liście zatwierdzonych zakładów złomowych.
10.02.2021

Jedna osoba zginęła, 15 porwano w czasie brutalnego ataku piratów u wybrzeży Nigerii

Na wodach Zatoki Gwinejskiej piraci porwali 15 osób z tureckiego kontenerowca M/V Mozart. Do brutalnego incydentu doszło w sobotę.
25.01.2021

Dwie osoby zmarły na pokładzie FPSO BW Offshore

W ubiegły czwartek o godzinie 13:30 czasu lokalnego doszło do incydentu podczas wykonywania prac w zbiorniku ładunkowym na pokładzie FPSO Espoir Ivoirien, działającym na polu Espoir u wybrzeży Wybrzeża Kości Słoniowej.
20.01.2021

Sinice przyczyną tajemniczego masowego wymierania słoni

Sinice obecne w wodopojach Botswany, zostały uznane przez władze tego kraju za przyczynę niewyjaśnionej dotąd serii zgonów słoni. Od lipca zmarło tam 330 zwierząt.
21.09.2020

Niedźwiedź polarny zabił mężczyznę na Spitsbergenie

Niedźwiedź polarny zaatakował i zabił mężczyznę na obozowisku na Spitsbergenie - poinformowały lokalne władze. To pierwsze takie zdarzenie od 2011 roku.
28.08.2020

Włoskie media okrzyknęły ją „statkiem śmierci”. Astoria rozpoczęła sezon wycieczkowy w Porcie Gdańsk

Astoria już w Gdańsku. Wycieczkowiec, zwany „statkiem śmierci”, w środę zacumował przy Terminalu Promowym Westerplatte i w towarzystwie orkiestry rozpoczął sezon wycieczkowy w Porcie Gdańsk. W tym roku statki pasażerskie przypłyną zawiną tam łącznie 74 razy.
18.04.2018

Najstarszy na świecie wycieczkowiec zacumował w Gdańsku

Astoria w gdańskim porcie. Najstarszy na świecie wycieczkowiec zacumował we wtorek przy Terminalu Promowym Westerplatte. Jednostka ma bardzo barwną historię, a włoskie media okrzyknęły ją „statkiem śmierci”.
06.06.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.