• <

Wymiana doświadczeń podczas wizyty na budowie farmy wiatrowej Moray West w Szkocji

17.05.2024 14:51 Źródło: BC-Wind
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Wymiana doświadczeń podczas wizyty na budowie farmy wiatrowej Moray West w Szkocji

Partnerzy portalu

Fot. BC-Wind

Jako firma o globalnym zasięgu, prowadząca projekty morskich farm wiatrowych na całym świecie, BC-Wind nieustannie dąży do zdobywania międzynarodowego doświadczenia i wymiany know-how. Ostatni wyjazd pracowników projektu w Polsce na budowę morskiej farmy wiatrowej Moray West w Szkocji podkreśla naszą determinację w realizacji tego celu.

W celu lepszego przebiegu wizyty, została ona podzielona na dwa terminy, w których każda z grup miała okazję do głębszego zanurzenia się w proces budowy. Obydwie odwiedziły port w Nigg, gdzie mogli bezpośrednio przyjrzeć się komponentom morskiej farmy wiatrowej, w tym TP (Transition Piece) wykorzystywanych w konstrukcji Moray West.

Pierwsza grupa odwiedziła port instalacyjny, gdzie jej członkowie mieli możliwość przyjrzenia się monopalom, które służą za fundament zarówno farmy Moray West, jak również projektu BC-Wind. Wizyta na statku instalacyjnym pozwoliła im zrozumieć procedury załadunku oraz zapoznać się z używanym sprzętem. To bezcenne doświadczenie, które poszerzyło ich wiedzę i umiejętności w zakresie budowy farm wiatrowych na morzu.

Druga grupa miała okazję obserwować załadunek łopat na statek oraz zapoznać się z procesem instalacji gondol. Jej udział w tych praktycznych działaniach pozwolił lepiej zrozumieć skalę i logistykę projektu Moray West.

Podczas wizyt odbyły się także dyskusje na temat wyzwań związanych z projektem, problemów napotykanych podczas realizacji oraz wyciągniętych wniosków. Pracownicy farmy Moray West dzielili się swoim doświadczeniem oraz wiedzą, która będzie nieoceniona dla naszego zespołu rozwijającego projekt na Morzu Bałtyckim.

Projekt Moray West to morska farma wiatrowa zlokalizowana na wybrzeżu Szkocji, realizowana przez konsorcjum składające się z Ocean Winds, EDPR i Ignitis Group. Posiada on wszystkie niezbędne zgody oraz umowę na sprzedaż znacznej części swojej produkcji.

Projekt rozpocznie produkcję energii w 2024 roku z planowaną eksploatacją przez ponad 25 lat. Z 60 turbinami wiatrowymi na powierzchni 225 km², o mocy do 882 MW, Moray West będzie w stanie zasilać nawet 1,33 mln domów, unikając emisji ponad 1,1 miliona ton gazów cieplarnianych rocznie.

Więcej o projekcie Morray West można przeczytać tutaj.

Fot. BC-Wind

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.