• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Usuwanie wycieku paliwa na Mauritiusie zakończy się najszybciej w styczniu

05.11.2020 15:26
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Usuwanie wycieku paliwa na Mauritiusie zakończy się najszybciej w styczniu

Partnerzy portalu

Usuwanie wycieku paliwa na Mauritiusie zakończy się najszybciej w styczniu - GospodarkaMorska.pl
fot. wikipedia

Oczyszczanie ogromnego wycieku paliwa ze statku, do którego doszło w sierpniu br. u wybrzeży Mauritiusa, zostanie prawdopodobnie zakończone do stycznia - poinformował dzisiaj właściciel masowca, japońska firma Nagashiki Shipping.

W wyniku wycieku z MV Wakashio, pływającego pod banderą Panamy, do oceanu przedostało się około 1000 ton paliwa.

Jak firma podaje w oświadczeniu, prace mające na celu usunięcie zanieczyszczenia wzdłuż około 30 km linii brzegowej, przebiegają bezproblemowo i prawdopodobnie zostaną zakończone do stycznia.

Statek wyczarterowany przez Mitsui OSK Lines Ltd osiadł na mieliźnie na rafie na Mauritiusie 25 lipca i zaczął wypuszczać paliwo do wody 6 sierpnia.

Rozlane paliwo rozprzestrzeniło się na ogromnym obszarze zagrożonych koralowców, wpływając na ryby i inne organizmy morskie, co niektórzy naukowcy nazwali największą katastrofą ekologiczną na wyspie Oceanu Indyjskiego.

Nagashiki Shipping powiedział, że planowane usunięcie z wody tylnej części statku rozpocznie się pod koniec grudnia i potrwa kilka miesięcy. Część frontowa została zatopiona w sierpniu zgodnie z instrukcjami władz lokalnych.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.