• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

UMG zaprasza na szkolenie wprowadzające do morskiej energetyki wiatrowej

jb

16.03.2023 12:00 Źródło: UMG
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu UMG zaprasza na szkolenie wprowadzające do morskiej energetyki wiatrowej

Partnerzy portalu

Fot. LinkedIn/cmew-umg

W firmach działających w sektorze Morskiej Energetyki Wiatrowej (MEW) obserwować można zwiększone zapotrzebowanie na pracowników, którzy będą angażowani do realizacji projektów budowy i eksploatacji morskich farm wiatrowych. Niedobór kandydatów do pracy w firmach sektora MEW  powoduje rosnące zapotrzebowanie na pracowników posiadających podstawową wiedzę w tym obszarze. Celem szkolenia „Wprowadzenie do Morskiej Energetyki Wiatrowej” jest przygotowanie uczestników do podjęcia aktywności zawodowej w sektorze MEW. Pozwoli uzyskać zrozumienie szerokiego spektrum dyscyplin występujących w branży morskiej energetyki wiatrowej oraz ich wzajemnych powiązań.

Szkolenie obejmuje praktyczne informacje o  funkcjonowaniu sektora, jego uwarunkowaniach ekonomicznych, politycznych, prawnych, rynkowych i organizacyjnych, a także kompendium wiedzy technologicznej i zarządczej związanej z cyklem życia morskiej farmy wiatrowej.

Adresaci szkolenia

Szkolenie przeznaczone jest dla osób poszukujących nowych możliwości zatrudnienia w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej oraz dla osób pracujących w branżach pokrewnych i instytucjach otoczenia sektora offshore wind. Pozyskana wiedza może być wykorzystana zarówno przez inżynierów różnych specjalności, jak i specjalistów ds. logistyki i zakupów, prawników, konsultantów, menedżerów, pracowników instytucji sektora publicznego oraz naukowców i studentów uczelni. Od uczestników nie jest wymagana wiedza techniczna, ani doświadczenie w branży morskiej energetyki wiatrowej.

Długość szkolenia
3 dni (27 godzin zajęciowych)

Miejsce
Uniwersytet Morski w Gdyni

Termin
31 maja - 2 czerwca 2023

Szczegółowe informacje dostępne >> tutaj.

Dziękujemy za wysłane grafiki.