• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Szczecin. Uczniowie morsowali w basenie rozstawionym na boisku szkolnym

sg

24.11.2022 14:55 Źródło: PAP
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Szczecin. Uczniowie morsowali w basenie rozstawionym na boisku szkolnym

Partnerzy portalu

Szczecin. Uczniowie morsowali w basenie rozstawionym na boisku szkolnym - GospodarkaMorska.pl
Fot. Flickr.com/LoveLasy / domena publiczna

Na boisku Szkoły Podstawowej nr 8 im. Młodych Europejczyków w Szczecinie ustawiono ogrodowy basen napełniony wodą i lodem. Chętni uczniowie, za zgodą rodziców, mogli spróbować swoich sił i w ten sposób uczcić przypadający w czwartek Międzynarodowy Dzień Morsa.

"Inicjatywa polega na rozpropagowaniu, przybliżeniu dzieciom morsowania, jako formy budowania odporności organizmu, która nie wymaga żadnych środków finansowych, farmakologii, po prostu siłami natury i własnego ciała" – przekazał w czwartek dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Szczecinie Krzysztof Ponikowski.

Od trzech sezonów w Szkole Podstawowej nr 8 działa Szkolny Klub Morsów. Jak poinformował dyrektor "najmłodsze dzieci jakie zaczynały to były dzieci z zerówki". Regularnie, co niedzielę, szkolne morsy spotykają się na miejskim kąpielisku.

"Te młodsze łatwiej nauczyć, bo dla nich to jest jakaś forma zabawy. Starsze, już trochę inaczej spędzają czas wolny" – podkreśla Ponikowski.

Jak dodaje zalet z morsowania w młodym wieku jest wiele, to m.in. "mniejsza ilość infekcji, mniejsza liczba dni wolnych w szkole, poprawa samopoczucia i takie dowartościowanie, bo te dzieci wiedzą, że robią coś szczególnego, bo ich rówieśnicy nie wejdą do wody o temp. 3 st. C w temp. powietrza minus 5".

Zorganizowany w czwartek happening był sposobem na uczczenie Międzynarodowego Dnia Morsa. Na boisku Szkoły Podstawowej nr 8 ustawiono ogrodowy basen. Wypełniło go 4,5 tys. litrów wody, a jej temperatura to wyniosła 7 stopni C.

W szkolnym morsowaniu udział wzięło około pięćdziesięcioro uczniów. Wszyscy uczestnicy w nagrodę otrzymali gorąca czekoladę, a Ci którzy wytrzymali minimum minutę również możliwość jednorazowego zwolnienia z ustnej odpowiedzi lub kartkówki na dowolnym przedmiocie.

"Wytrzymałem minutę. Zrobiłem to, żeby dostać gorąca czekoladę i +niepytajkę+. Nie wiem jeszcze kiedy ją wykorzystam, ale pewnie będzie to na języku angielskim. Było warto" – powiedział jeden z uczniów Szkoły Podstawowej nr 8.

Nagroda dla morsów ważna jest do końca roku szkolnego.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.