• <
escort_980x120_gif_2020

Fernando Alonso: To jest właśnie esencja odpowiedzialnego jachtingu [WIDEO]

jb

23.11.2022 12:21
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Fernando Alonso: To jest właśnie esencja odpowiedzialnego jachtingu [WIDEO]

Partnerzy portalu

Fernando Alonso: To jest właśnie esencja odpowiedzialnego jachtingu [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Sunreef Yachts

Dwukrotny mistrz Formuły 1 Fernando Alonso spędził letnie wakacje na Mykonos na całkowicie elektrycznym katamaranie żaglowym Sunreef 80 Eco. 

Wspominając wakacje na Mykonos na pokładzie Sunreef 80 Eco, Alonso wyjaśnił, czemu to właśnie elektryczne jachty gdańskiej stoczni przyciągnęły jego uwagę:

„Moje życie płynie bardzo szybko. Dużo podróżuję po całym świecie. Kiedy jestem na torze, znów chodzi o prędkość. Kiedy cieszę się wolnym czasem, chcę czegoś dokładnie odwrotnego. Chcę podróżować w całkowitej ciszy, bez spalin, bez wibracji”.

Fernando Alonso złożył ponadto w zeszłym roku zamówienie w Sunreef Yachts na elektryczny katamaran 60 Sunreef Power Eco. Obecnie budowany w Gdańsku jacht będzie wyposażony w silniki elektryczne i opatentowany przez stocznię system fotowoltaiczny.

Fernando Alonso opowiedział, czemu zdecydował się zbudować swój katamaran z Sunreef Yachts, podczas konferencji prasowej stoczni w ramach targów Cannes Yachting Festival:

„To był łatwy wybór. Sunreef Yachts to stocznia, która łączy luksus i zrównoważony rozwój w wyjątkowy sposób. Kiedy odwiedziłem ich zakład w Polsce, zobaczyłem jak dba się w tej firmie o wszystkie szczegóły. To jest właśnie esencja luksusowego i odpowiedzialnego jachtingu”.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.