• <

Wstrząsające nagranie z Chin. Rzeźnicy tną na kawałki żywego rekina

07.08.2015 13:31 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Wstrząsające nagranie z Chin. Rzeźnicy tną na kawałki żywego rekina

Partnerzy portalu

Wstrząsające nagranie z Chin. Rzeźnicy tną na kawałki żywego rekina - GospodarkaMorska.pl

Szokujące wideo z chińskiego bazaru obiegło już cały świat. Na nagraniu można zobaczyć, jak dwóch rzeźników tnie na kawałki jeszcze żywego rekina wielorybiego.

Do zdarzenia doszło na jednym z rybich bazarów w Chinach. Dwóch rzeźników przy pomocy ręcznej piły zaczęło kroić na kawałki wciąż jeszcze żywego rekina. A to wszystko na oczach ponad 20 przerażonych osób, w tym dzieci.

Nagranie wywołało oburzenie wśród aktywistów na rzecz praw zwierząt na całym świecie. I trudno się dziwić, biorąc pod uwagę grozę bijącą z filmu. Najbardziej szokujące ujęcia ukazują wciąż ruszającą się głowę rekina, w momencie, gdy rzeźnicy doszli już do połowy tej gigantycznej ryby.

Rekin wielorybi, największa ryba na świecie (18,8 m długości i 13,6 ton) jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem i objętym ochroną. Oznacza to, że wszelki połów oraz sprzedaż jego mięsa jest nielegalny. Chińscy rzeźnicy mogą więc liczyć się z karami za takie praktyki. Nie ma obecnie stuprocentowej pewności, gdzie sytuacje ujęte na nagraniu się zdarzyły. Użytkownik, który umieścił film w internecie, twierdzi, że pochodzi on z chińskiego miasta Yangjiang.

- To nagranie jest po prostu obrzydliwie i przerażające – powiedział Ali Hood z organizacji Shark Trust walczącej o ochronę rekinów. - Patrząc, w jaki sposób odziera się z godności to majestatyczne zwierzę pokazuje, że mamy jeszcze dużo pracy przed sobą – dodał.

W Chinach wciąż nie brak osób, nielegalnie zabijających i sprzedających mięso z rekinów wielorybich. W zeszłym roku dochodzenie ujawniło działalność przetwórni, która rocznie kroiła ponad 600 okazów tych ryb. A należy wiedzieć, że tusza jednego rekina jest warta ok. 30 tys. dolarów. Mięso tych zwierząt jest potem sprzedawane do restauracji serwujących zupę z płetwy rekina – jedno z najsłynniejszych chińskich dań. Z kolei skóra rekinów jest używana do produkcji toreb, a tran do produkcji suplementów.

escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.