• <
instytut_oceanologii_PAN_2023

Gigantyczna ryba złowiona w okolicy elektrowni jądrowej Fukushima

17.09.2015 07:18 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Gigantyczna ryba złowiona w okolicy elektrowni jądrowej Fukushima

Partnerzy portalu

Gigantyczna ryba złowiona w okolicy elektrowni jądrowej Fukushima - GospodarkaMorska.pl

Japończyk Hirasaka Hiroshi złowił niespotykanie wielką rybę u wybrzeżu wyspy Hokkaido, znajdujacej się w okolicy elektrowni Fukushima-Daiichi, w której doszło do katastrofy atomowej.

Ryba, z którą mężczyzna pozuje na zdjęciu to tzw. wolffish (ryba wilk). Gatunek ten przeważnie jest spotykany w Pacyfiku i wodach Oceanu Atlantyckiego. Gatunek ten zyskał światową sławę przede wszystkim ze względu na swój przerażający wygląd. Jego przedstawiciele osiągają zazwyczaj około 1,2 m na długości, ryba złowiona przez Japończyka mierzyła blisko 2 metry.

Przypomnijmy, że do kryzysu w elektrowni atomowej Fukushima-Daiichi doszło w 2011 r. w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 9,0 w skali Richtera, a które wystąpiło w północno-wschodniej Japonii. W następstwie wstrząsów w budynek elektrowni uderzyła 14-metrowa fala tsunami. Zalane zostały cztery z sześciu reaktorów i zniszczeniu uległ ich system chłodzenia, co doprowadziło do serii wybuchów wodoru. Wypadek ten jest największą awarią w branży atomowej od czasu katastrofy w Czarnobylu.

Napromieniowanie ryb łowionych w okolicach Fukushimy jest nawet 2,5 tysiąca razy większe niż dozwolona dawka. Ich spożycie byłoby dla ludzi zabójcze. 

Partnerzy portalu

escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.