• <

Premier powołał Annę Łukaszewską-Trzeciakowską na wiceminister klimatu i środowiska

gm

18.07.2022 22:31 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Premier powołał Annę Łukaszewską-Trzeciakowską na wiceminister klimatu i środowiska

Partnerzy portalu

Premier powołał Annę Łukaszewską-Trzeciakowską na wiceminister klimatu i środowiska - GospodarkaMorska.pl
Fot. Baltic Power / materiały prasowe

Premier Mateusz Morawiecki powołał Annę Łukaszewską-Trzeciakowską na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu I Środowiska - poinformowało w poniedziałkowym komunikacie MKiŚ, potwierdzając wcześniejsze nieoficjalne informacje PAP.

Jak poinformował resort klimatu, Anna Łukaszewska-Trzeciakowska z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentką MBA.

Karierę zawodową zaczynała w spółkach sektora obronnego, gdzie odpowiadała m.in. za projekty międzynarodowe, restrukturyzacyjne, konsolidacyjne, współpracę międzynarodową, strategiczne projekty biznesowe, a także za nadzór nad delegaturami zagranicznymi.

Od 2007 roku pracowała w sektorze energetycznym, w tym jako Prezes Zarządu Elektrowni "Kozienice" SA.

Prowadziła też działalność gospodarczą w zakresie doradztwa i konsultingu dla wielkoskalowych projektów energetycznych. Od 2017 do 2019 roku odpowiadała za sprawy korporacyjne, PR oraz komunikację w Polskim Komitecie Energii Elektrycznej. Pełniła też funkcję eksperta i pełnomocnika w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Przygotowywała model finansowania infrastrukturalnych inwestycji oraz opinie w procesie krajowej i unijnej legislacji związanej z gospodarką wodną, energetyką, w tym rozwojem odnawialnych źródeł energii.

W latach 2020-2021 była dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie. W 2021 roku pracowała w spółkach Grupy Kapitałowej Orlen. Była Prezesem Zarządów Baltic Power i Orlen Neptun, gdzie odpowiadała za rozwój polskich oraz zagranicznych projektów morskiej energetyki wiatrowej.

Nowa minister posiada doświadczenie w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Od 2021 roku była związana z Orlenem, gdzie pełniła funkcję prezesa spółki Orlen Neptun. Jest członkiem Rady Koordynacyjnej ds. morskiej energetyki wiatrowej.

Biegle posługuje się językiem angielskim oraz rosyjskim, płynnie mówi w języku niemieckim.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.