• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Premier: jestem przekonany, że silny segment morski będzie stanowił o coraz większej roli Polski w basenie Morza Bałtyckiego

AK

14.09.2021 12:21 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Premier: jestem przekonany, że silny segment morski będzie stanowił o coraz większej roli Polski w basenie Morza Bałtyckiego

Partnerzy portalu

Premier: jestem przekonany, że silny segment morski będzie stanowił o coraz większej roli Polski w basenie Morza Bałtyckiego - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

Jestem przekonany, że silny segment morski będzie stanowił o coraz większej roli Polski w całym basenie Morza Bałtyckiego – napisał premier Mateusz Morawiecki w liście do uczestników 8. Kongresu Morskiego.

W Szczecinie rozpoczął się we wtorek 8. Międzynarodowy Kongres Morski. Uczestnicy będą dyskutować w ramach bloków tematycznych o portach i żegludze, edukacji, rozwoju i innowacjach, a także m.in. o ekologii i bezpieczeństwie. Istotnym tematem debaty ma być przemysł offshore i działania na rzecz klimatu.

"Troska o państwo morskie zajmować powinna wszystkich, którzy autentycznie są przejęci pomyślnym rozwojem Rzeczypospolitej" – napisał w liście do uczestników kongresu, odczytanym przez wojewodę zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego premier Mateusz Morawiecki.

Dodał, że program debat stanowi świadectwo tego, iż "kongres gotowy jest dyskutować o najpilniejszych wyzwaniach współczesności", którymi są modernizacja wybrzeża, budowa portów, wzmacnianie przemysłu stoczniowego i rozwój zielonych technologii.

"Dla gospodarki morskiej te wszystkie obszary są dziś niezbędne do tego, aby Polska mogła konkurować z najlepszymi" - wskazał Morawiecki.

Zaznaczył, że cieszy się, iż organizatorzy kongresu nie pominęli "ważnego kontekstu Krajowego Planu Odbudowy oraz Polskiego Ładu". Jak stwierdził, gospodarka morska zajmuje "istotne miejsce w obu tych programach, które w najbliższych latach będą służyć awansowi cywilizacyjnemu naszego państwa".

"Jestem przekonany, że silny segment morski będzie stanowił o coraz większej roli Polski w całym basenie Morza Bałtyckiego oraz wzmacniał nasz kraj w roli lidera całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej" – zakończył premier.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.