• <
urząd_morski_gdynia_2021

Tegoroczne BALTEXPO już otwarte

07.09.2015 15:14 Źródło: własne
Tegoroczne BALTEXPO już otwarte - GospodarkaMorska.pl

Prawie trzystu wystawców z czternastu krajów w AmberExpo w Gdańsku. Wystartowała osiemnasta edycja Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO, które od ponad 30 lat stanowią miejsce spotkań dla polskich i zagranicznych przedstawicieli gospodarki morskiej. Targi potrwają do środy.

Podczas oficjalnego otwarcia głos zabrała m.in. Dorota Pyć, podsekretarz stanu ds. gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. - Polska gospodarka rośnie w siłę. Jestem przekonana, że trend wzrostowy utrzyma się w przyszłości. Od niedawna Polska ma w końcu zdefiniowaną politykę morską. To pierwsza od 26 lat polityka rozwoju, która integruje branżę morską. Polska gospodarka morska jest, a co najważniejsze będzie coraz bardziej mocna i widoczna – przekonywała Dorota Pyć.

Na otwarciu pojawił się także Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. - Baltexpo to doskonała okazja, by integrować środowisko morskie Gdańska, Gdyni, Elbląga i Szczecina. Mówię o zarządzających stoczniami, portami a także o producentach, którzy działają w gospodarce morskiej. Miło widzieć, jak wraz z rozwojem gospodarki morskiej rośnie Baltexpo, podczas którego możemy dyskutować o przyszłości tego sektora – mówił marszałek.

W uroczystości otwarcia uczestniczył także Jerzy Zwoździak, zastępca prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, kontradm. SG Piotr Stocki, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Podczas pierwszego dnia targów wręczono również nagrody konkursu „Złota Kotwica” BALTEXPO 2015. Kapituła konkursu, w skład której wchodzą eksperci gospodarki morskiej i przemysłu okrętowego przyznała nagrody w kategoriach „Produkt”, która powędrowała do Gdańskiej Stoczni „Remontowej” im. Józefa Piłsudzkiego S.A.  za przebudowę promu Stena Germanica zasilengo metanolem. W kategorii „Usługa” doceniona została firma Det Norske Veritas Polska za usługę modelowania sieci energetycznej. Nagrodę „Osobowość Roku Rynku Gospodarki Morskiej” przyznano prof. Dorocie Pyć, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, za wkład oraz zaangażowanie w stworzeniu polskiej polityki morskiej.

Jak każda edycja, także BALTEXPO 2015 jako największa impreza tego typu w Polsce cieszy się dużym poparciem administracji rządowej i samorządowej oraz środowisk do których targi są adresowane. Tematyka targów obejmuje min. przemysł okrętowy i offshore; budowy, przebudowy i modernizacje statków i infrastruktury offshore; wyposażenie okrętowe; ofertę biur projektowych; usługi związane z wydobyciem ropy i gazu spod dna morskiego; usługi związane z obsługą statków i ładunku; żeglugę towarową i pasażerską; sprzęt do załadunku i wyładunku; porty, terminale i centra logistyczne; transport intermodalny w kontekście portów morskich; infrastrukturę nadbrzeżną; ochronę środowiska morskiego; bezpieczeństwo portów i żeglugi oraz środowiska naukowo-badawcze i rozwojowe działające na rzecz gospodarki morskiej.

BALTEXPO to bez wątpienia jedno z najlepszych miejsc do zaprezentowania produktów, usług, urządzeń, rozwiązań, technologii i potencjału przemysłu morskiego zarówno polskim jak i zagranicznym odbiorcom, wśród których są goście i wystawcy z Australii, Bułgarii, Chin, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Norwegii, Rosji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

W programie tegorocznych targów znalazły się konferencje, seminaria i wydarzenia:

Konferencja „Transport morski i rozwój portów morskich”
Seminarium “Silk Road Maritime Route”
II Forum korytarza transportowego Bałtyk-Adriatyk
Konferencja „Nowoczesny przemysł stoczniowy i offshore”
Konferencja duńsko-polskiego forum gospodarki morskiej
Seminarium Invest in Pomerania „Formy wsparcia dla przemysłu morskiego”
Konferencja „Offshore grid & energy storage”
Norwegian-Polish Advanced Maritime & Offshore Design, Engineering & Production Networking Event
Konferencja międzynarodowego projektu SEMLA „Ochrona środowiska polarnego dzięki nowym mikrofalom i lekkim technologiom antenowym”
Konferencja „Bezpieczeństwo wybrzeża, portów i żeglugi”

urząd_morski_szczecin_prawo_polityka_lewy_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39625,00 $ tona 0,13% 19 paź
 Cynk 3706,00 $ tona -2,83% 19 paź
 Aluminium 3175,00 $ tona -0,13% 19 paź
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.