• <

Stoltenberg: nie jest rolą NATO decydowanie o Nord Stream 2

ew

11.07.2018 10:13 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Stoltenberg: nie jest rolą NATO decydowanie o Nord Stream 2

Partnerzy portalu

Stoltenberg: nie jest rolą NATO decydowanie o Nord Stream 2 - GospodarkaMorska.pl

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział na briefingu przed szczytem w Brukseli, że nie jest rolą Sojuszu Północnoatlantyckiego podejmowanie decyzji w sprawie projektu gazociągu Nord Stream 2. Jego zdaniem decyzja w tej sprawie należy do państw.

Stoltenberg zaznaczył, że w kwestii nowego gazociągu mającego prowadzić z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku istnieją w NATO odmienne punkty widzenia. Dodał, że również w Niemczech są różnice zdań w sprawie tego projektu.

Sekretarz generalny zwrócił uwagę, że to nie do NATO należy decyzja w sprawie gazociągu, ponieważ jest to decyzja krajowa.

Prezydent USA Donald Trump powiedział w środę, że Niemcy mogłyby podnieść wydatki obronne natychmiast, ale "zamiast tego płacą miliardy dolarów Rosji, a my je musimy chronić". Ocenił, że w przeciwieństwie do Niemiec Polska nie przyjęłaby gazu od Rosji, bo nie chce być jej zakładnikiem.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.